Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

alıp götürmesine gerek yok, release'de beğenmediğin halinden daha iyi olması ve sana denemek için neden vermesi yeterli

swtor mesela benim için öyle oldu, release'de rezalet olduğunu biliyordum f2p olduktan sonra oyunun binbir türlü problemi giderilmiş olduğunda denedim. en azından denencek hale gelmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

rift aynı şekilde, release'de 2 ay fln oynamıştım sanırım, pvp tekdüze binince endgame bağlayamayınca bırakmıştım. bir daha da subs açıp denemezdim. adamlar f2p'e döndükten sonra exp'lerle güzel content yarattılar, bir sürü şey geldi, subs'la devam etseydi onları çıkartabilecek kadar ayakta kalacaklarını düşünmüyorum şahsen. bu major patchlerde, exp'lerde girdim denedim oyunu tekrar. oyuncuya sebep veriyor girip tekrar şans vermesi için.
Sosyal ağlarda paylaş

Dc Universe var. Oyun ilk çıktığında 1 haftalık gameplay içeriği vardı yoktu, interface leşti, combatta çok ciddi sorunlar vardı. Daha çok sorunu varda hatırlayamıyorum. Oyun f2p oldu. Baştan aşağı değişti. Oyunu satın alıp oynamış ve bi daha yüzüne bakmamış biri şuan oyuna girsin tanıyamaz. Grafikleri bile yenilendi oyunun. Üstüne oyun inanılmaz bir başarı kazandı. Aynı şekilde şuan Swtor'a girin tanıyamazsınız. Oyuna ranked arenalar bile eklendi baya WoW'da ki gibi. Ödüllü turnuvalar ve sezon sistemi işliyor. Ve şuan +1m oyuncusu var. Beğenirsiniz beğenmezsiniz ancak Swtor'un şuan ki başarısı görmezden gelinecek birşey değil. İnanılmaz bir oyuncu kitlesi yakaladı f2p olduktan sonra oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Swtor'un f2p modeli rezaletti bide çıktığında şimdi nasıl bilmiyorum aynıdır sanırım ona rağmen canlandırmış ve muhtemelen daha çok kazanıyor subs ile devam etse kazanacağından.

Düzgün yapıldığında çok iyi ve oyuncuyu mağdur etmeyen bir sistem f2p, Rift mesela bir türlü ısınamadığım bir oyundur farklı zamanlarda oynayıp ama f2p modeli konusunda çok iyi yaptı adamlar.

Betada oynadım mesela sorunları olan ama gayet oynanabilecek bir oyun görüyorum esoyu. Almama sebebim oyunun sorunları olacağını düşündüğümden beklemem istedim ki doğru çıktı ve aylık ödeme yapmaya değmeyeceğini düşünmem gw2 gibi.

Her oyunun kaderi başladıktan 1-2 ay sonra oyuncu azalması. f2p olsa hem oyun canlı kalacak ve güzel şeyler yaparsa muhtemelen daha çok kazanacak.

Ha olur mu f2p, ben şahsen en azından 7-8 ay olacağını düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

bundan sonra hep öyle olacaktır, major mmorpg yapıyorsa adam her platforma satmak ister

acsin konsollara ayri server, catir catir oynasin adamlar. baya da oyuncu oynar, bos kalmaz.

simdi ui addonu yukletmezler, "konsollara adil olmaz."
scripting yaptirmaz, "konsollara adil olmaz."
macrolar yaptirmaz, "konsollara adil olmaz". 1998 in eq1 inde bile macro var be.
bes tusla yapilamayan hersey haram olacak. bu oyunda en buyuk hayal kirikligim bu oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

ui addonu istediğin gibi yükleyebiliyosun.
scripting'den kastın ne bilmiyorum.
macro'ya gerek yok zaten.
5 tuş değil oyun. 10 skill + 2 ultimate skill + light attack + heavy/charged attack + block + interrupt + synergy + dodge. yani 18 skill. skill sayısının konsolla bi alakası yok oyunun dizaynıyla alakası var oyundaki class skilleri hariç bütün skiller herkese açık ve oyun seni seçim yapmaya zorluyor olay bu. oyunun pve'si bi yerden sonra dark souls a dönüyor faceroll oynarsan direk ölüyorsun. oynadığım en zor mmo olduğunu söyleyebilirim.

ayrıca guild wars 2 şu oyundan 5 kat skill fakiri ve pc exclusive.

artık valla build falan tartışsak baydı oyunu gereksiz yermeler.
Sosyal ağlarda paylaş

nightblade'den baydım sanki biraz level 36 yım daha gerçi level 5 skilleri baya renk katıcak güzel skiller ama pvp'de elime alınca bisürü OP sword&shield templar'lardan çok templar oynayasım geldi hep templar açıyım diyodum release'de bi anlık gazla nightblade açtım.
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

nightblade'den baydım sanki biraz level 36 yım daha gerçi level 5 skilleri baya renk katıcak güzel skiller ama pvp'de elime alınca bisürü OP sword&shield templar'lardan çok templar oynayasım geldi hep templar açıyım diyodum release'de bi anlık gazla nightblade açtım.

Pvp deneyimi olan arkadaslar biraz pvp durumundan bahsetse iyi olur aslinda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...