Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pek Yakında (2014)

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Bir Herşey Çok Güzel Olacak (ki çok çok çok sevdiğim bir filmdir) ve Hokkabaz tadındaydı film. Ben biraz daha "hardcore" komedi bekliyordum bu filmi ama o telden çalmayı sürdürmüşler.

Genel olarak gayet güzeldi, duygusallığı dediğiniz gibi biraz arttırmışlar, komedi kısmı beklediğimin altındaydı, daha hibrid bir film olmuş yani.

Yalnız bir yerden sonra hem hikaye kurgusuyla ve filmin genel havasıyla hem kadroyla bakıldığında Hokkabaz'la, Herşey Çok Güzel Olacak'la karbon kopyaya dönüyor hissi geldi, bir tane daha aynı tandansta film fazla gelir, bundan sonra çekilecek filmin senaryosuyla, ana hikayesiyle, türüyle, besin değerleriyle biraz oynaması lazım Cem Yılmaz'ın bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bok gibi diyenler halt etmiş.

Gayet güzel, sıcak bir film. Ben başta özellikle konuyu ve fragmanı gördükten sonra daha "hardcore komedi" bir film bekliyordum, biraz daha skeç ya da sitcom tarzı bir film düşünmüştüm. Oysa film daha çok dediğim gibi Herşey Çok Güzel Olacak ve Hokkabaz kıvamında çıktı. O bakımdan "Aaa Cem Yılmaz filmi, standupları gibi güleriz" diye gidenler aradıklarını bulamadığından çamur atıyor olabilir.

Filmin ilk yarısı özellikle çok başarılıydı, ikinci yarıda biraz klişeye bağladığı için puanı düştü gözümde. Sanki filmin yarısına kadar herşeyi ortaya koymuşlar da sonra yarısında sıkılıp veya nasıl bağlayacaklarını bilemeyip standart bir sona yönelmişler gibi hissettirdi. Bir de ürün yerleştirmenin biraz boku çıkmış, doğruya doğru. Yine de çok güzel film. Her Şey Çok Güzel Olacak'ın yerini almaz, ama yine o tandansta.
Sosyal ağlarda paylaş

Bayram tatilini beklemekle hata etmiş zaten Cem Yılmaz. Şu an İstanbul'da olanlar farketmiştir zaten, burası bomboş. Millet sağa sola kaçtı tatil için, sinema'ya pek giden yok. Yine de verilen rakam çok düşük tabii, ama beğenmeyen halt etmiş yorumuna gölge düşürmez. Aynı beğenmeyenlerin Recep İvedik için salonları doldurduğu düşünülürse hedef kitlenin beğenisi ortada, hala beğenmeyen halt etmiş tezi geçerlidir.
Sosyal ağlarda paylaş

şu filmi beğenmeyenler hakikaten bsg.. gayet güzel..güldüren ve sıkmayan bir film olmuş..
Ne yapıcak lan bu adam da beğeniceksiniz.. Esaretin Bedelini mi yapsın veya LoTR falan mı.. güzel işte. Karakterler ve dialoglar güzeldi.
Heryaştan kesime hitap etmek kolay bir iş değil. Bunu gidip kız arkadaşınla izleyebilirsin , ailenle izleyebilirsin , kankanla izleyebilirsin , oturup bütün arkadaş grubunla izleyebilirsin herkesle her şekilde izlenebilir.. her yaşa hitap edebilen bir film çıkarmış herif... ama bi skimi begenmeyenler timi gibi ekşideki burda da bi ekip çıkmış zaman kaybı, bilmem ne.. ulan ne filmlere ne zamanlar ne paralar verdikte gittik. Buna mı vermicez , bu mu zaman kaybı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Bayram tatilini beklemekle hata etmiş zaten Cem Yılmaz. Şu an İstanbul'da olanlar farketmiştir zaten, burası bomboş. Millet sağa sola kaçtı tatil için, sinema'ya pek giden yok. Yine de verilen rakam çok düşük tabii, ama beğenmeyen halt etmiş yorumuna gölge düşürmez. Aynı beğenmeyenlerin Recep İvedik için salonları doldurduğu düşünülürse hedef kitlenin beğenisi ortada, hala beğenmeyen halt etmiş tezi geçerlidir.

Yoo tam tersi bayram zamanı kaynıyor avmler, otoparkdan 15-20 dkda çıkıyorsun ilerleyemiyor arabalar yoğunluktan, istanbulda olanlar asıl bunu farketmiştir :p

İstanbul bayram çilesi + 3 ay sonra sonra digiturkde gösterilcek film + bayrama özel kazık tarife uygulayan sinemalar olunca normal kimsenin gitmemesi sfdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

lotr mi yapsın denmiş sdfs. cem yılmaz'ın her filmini min 2 defa gösterilerini de sayısız izledim. hepsini de parasını verip izledim dvdlerini falan da aldım öyle torrent de akmadık.

film net bir biçimde boktan. keşke sondaki fragmandaki gibi çakma da olsa değişik bir şey deneseydi. baydık abi bu filmlerden artık. aman ona gönderme yapmış aman buna yapmış ne müthiş. adam bana zaten 5 defa izlediğim gösterisindeki bir espriye gönderme yapsa ne olur ?

organize işlerdeki kötü adamın aynısını almış. ata bindin mi bi daha bin esprisini o ağaç olarak kıvırtmış. klişelerle dolu saçma sapan bir filmdi. şu filmi cem yılmaz başkası biri yapsa alacağı tek tepki ''bu ne AMK'' olur. geçin abi artık. cem yılmaz dedik daha yenilikçi dedik 10 üzerinden 5 lik klişe türk filmiyle gelmiş.

kadroya yazık olmuş. zerrin abla, erdal bakkal,ozan güven hakkını vermiş. özkan abi her filmde aynı zaten. adam kendini oynuyor sanki sdfs.

puanım 5 kanka. o da oyunculuklar hatrına. saf komedi değil ok. fakat dramı da baya boktan. hokkabaz tam kıvamındaydı tutupta korsan dvdci dramı meh. ayrıca gereksiz uzun. 5 defa aha bitti dedim. recep ivedik'in bile bi duruşu var
Sosyal ağlarda paylaş

vatandaşlık görevimi yapıp ben uyarayım sdfs. cem yılmaz'ın son gösterisi de çok kötüydü. bariz bir düşüş var adamda. reklamları da aynı şekilde. evlilik yaşlılık çoluk çocuk yaramamış. daha da kendisinden başarılı bir yapım beklemiyorum. bu filmden umutluydum ama hokkabaz'ın üstüne çıkamamış. arkadaş ortamında geyiğini yapıp biz bunu yaparık aga diyip min maliyetle sponsor mponsor yapıştırmış. nasılsa adı satıyor izler millet.

zafer abiyi unutmuşum. en iyi oydu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...