Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar selamlar. Oyunu bir süredir oynuyorum fakat trade işine hiç girmedim. Örnek olarak midnight bergain ve bones of ullr ihtiyacım var. poe.trade sitesinde çok değişik fiyatlandırmalar mevcut. Trade kanalında birisi bende var ne verirsin demişti. Chaos teklif ettim ama sallamadı. Değerlendirmeyi nasıl yapabilirim?

İkinci sorum corrupted olayının mekaniğini anlayamadım. Itemi corrupt edince neyi değişmekte?

Yardımlarınız için teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle nerede oynuyorsun? Legacy , hc , standart?
Aradığın itemlar 1chaos üzeri etmeyecek ucuz itemlar. (belki standartta 2-4 chaos eder ligler bitince tüm itemlar oraya taşındığı için)
Corrupting olayı 4 şekilde işliyor
1- Hiçbir şey olmaz item sadece corrupted olur (hiçbir şekilde özelliklerini değiştiremez, öylece kalır item - istisnai olarak vorici bench ile socket,link,color değiştirilebilir fakat çok pahalıya gelir)
2- item tipine göre implicit ekler. (örneğin bota +1 frenzy, amulet +1 curse vs çok geniş bir yelpazeye sahip. (listesine buradan ulaşabilirsin)
3- socketlerin rengini beyaz yapar.
4- unique,magic,normal,rare farketmeksiniz itemı rare hale çevirip tüm özelliklerini değiştirir.

Bunların dışında sadece corrupted mode ile gelen map (vaal temple),jewel ve unique itemlar var. Zengin olmadan bu işlere bulaşma map dışında çünkü büyük bir ihtimal ya item sadece corrupted olur ya da patlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Midnight bargain ı aratınca şu anda 1c civarı çıkıyor, atıyorum 3 alch ya da 2,5 fuse falan koyan olabilir bunların hepsi 1 chaosa denk. 5-10 itemın fiyatlarına bakıp http://currency.poe.trade/ şurdan currency çapraz kurlarını da biraz öğrenirsen aslında o kadar da farklı fiyat olmadığını görürsün.

Ha şu var adam 2 ay önce düşürmüş 10c fiyattan koymuş, lig ilerleyip daha fazla item düştükçe o fiyatlar yavaş yavaş aşağı iniyor ama adam unutuyor itemın satış fiyatını güncellemiyor. Normal öyle abartı fiyatlar görmek.

Bazen de tersine scammerlar atıyorum 100c luk itemı 5den falan listeliyorlar, olay ya scam ya da millet yanlış fiyata koysun biz toplayalım diye manipülasyon.

Corrupted itemın da en tepedeki implicit dediğimiz modifierı gider. Atıyorum midnight bargainda tepede %20-25 civarı bi increased spell damage var dimi, onun yerine yeni bişi geliyor vaal orbla corruptlayınca, itemlara bak göreceksin. Üstüne bide gem renklerini falan hiç bişeyi rerollayamıyorsun. Corrupt etmek biraz kumar işi, ortaya çıkacak 50 sonuçtan 1 tanesi iyi diğerleri işe yaramaz oluyor şu linkte detaylar var

http://pathofexile.gamepedia.com/Corrupted
Sosyal ağlarda paylaş

London serveri standart league de oynuyorum. Necro build yaıyorum bu iki iteme ihtiyacım var. Trade kanalına yazdım adam iki item karşılığı Divine orb istedi. Item levelleri yüksek olmadığı ve divine orb istediği için kıllandım. Currency sitesinde 1 divince 10 chaos min. olarak gözüküyor.

Bu arada bu iki itemi yukarıdaki koşulları düşünerek satmak isteyen olursa alabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir soru sorayım.

Bu master'ları çabuk levellamanın püf noktası var mı?
Currency gömüp prophecy'le a master seeks help & a gracious master spamlamak mı lazım ? Yoksa dailylerle 1 ay sonra level 8 ancak olurum.

Standartta 3 haftada Tora lvl 7, kalanları lvl 6 oldu. Harbinger craftlamak istiyorum. Bu block prefix suffix olaylarını bekliyorum mecbur.

Bu arada lvl 90'da kanser oldum bir türlü 91 olamadım. 95%ken en son rare geldi allies reflect damage diye, daha önce hiç karşılaşmamıştım, ne olduğunu anlamadan yattım.

Adamlar race'te 3 günde 100 olmuşlar, saygı duydum valla.
Sosyal ağlarda paylaş

/global 820 buraya bağlan rotasyon yap kendin kur partyi ya da arayanlara dahil ol.
Hangi levelsa masterın o levelın adamlarını al partyne poe wiki den masterın o levelda (atıyorum 7) sattığı dekorasyonu linklemelerini iste (çünkü scammer dolu) party tamamlandıktan sonra da kendini en son yapacak şekilde rotasyon hazırla isimleri party açıklamasına yaz sonra ak ortamlara. En hızlı bu şekilde kasarsın.

Sonra chaos offer ver yine 820 den aradığın spesific masterlara millet atlar buna hemen.

Arada bir de spamla işte şu mastera beleş run var mı gibisinden. Ben onlinesam whisp at yapmıyorum daily falan girer yaparsın +1 işte sfd
Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi masterları level 2 olmadan çağıramazsın hideouta (random bir master lvl 3 olunca hideout kurabilirsin) ikincisi hideouta invite edilmeden ya da onun hideoutunu kullanmadan daily mission alamazsın.

Sonuç itibari ile yukarıda wispye önerdiğim global kanalını ya da map yaparak (zana sadece map device kullanarak açtığın maplerde random spawn olur) zana spawn edip rep kascan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...