Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

madem sıfırdan kasıcaksın essence drain trickster kas bence.

oldukça kolay bi oyun tarzı var. hayatta kalma problemi de yaşamazsın.

al güzel bi guide da koyayım:

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1625254

bunu oynarken oyun mekaniğini aşağı yukarı çözersin zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Karaktere bakınca benim de ilk karakterim geldi aklıma. Itemlardaki linklerin bile ne işe yaradığını bilmiyordum. Hatta işe yaradıklarından bile haberim yoktu. Çöp olup gitmişti. Olur öyle ya. PoE bu konuda biraz tecrübe istiyor. Çok takılma axe'a sen. Mis gibi guidelar var forumda. Beginner friendly. Standart lig takılıyorsan bende low level unique munique bi' şeyler olması lazım. Destek çıkarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış verebilmen için aslında ortada bir build olması lazım. Olmadığı için yanlış vermişsin diyemeyiz.

Sen yine guide takip ederek yeni karaktere başla da mantığını anlaman açısından yanlış yaptıklarını söyleyeyim. Talentlar aslında çok yanlış değil ne yarıyorsa vermişsin ama gittiğin templar nodelarında daha efektif yollar var o da ağacı bilmeyle alakalı normal o şekilde gitmen. Yani talent verirken tek tek değil ulaşacağın levela göre toplu düşünmek gerekiyor.

Gemleri pek anlamamışsın ama. Mesela firestorm kullanıyorsan ki leveling için iyidir, öteki atak gemlerine gerek yok. Hepsini chestinde birbirine bağlamışsın kalan linklerin support olması lazım. Yani glacial hammer ve magma orbun bağlı olmasının bir yararı yok.

Genel mantık main atağında maksimum link kullanıp öteki skilleri destek için almak buildine göre aura, mobility tercihi, immortal call+cwdt(physical yediğinde kısa süre immune procu) gibi. Bi de mesela firestorma ismine bakıp added fire takmışsın ama added fire physicalı ekstra firea çevirip vuruyor yani orda bi işe yaramıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kermit senin bu oyunu oynayabilmen için önce okumayı sökmen gerekiyor. İstersen onun için bi topic açalım kermitle hecelemece diye, ordan devam ederiz.

Bence sana karı büyücü karakter gitmez yakışıklı ve seksi bi jugg gider, o yüzden marauder aç şu vidyoya göre lvlla başlarda

https://www.youtube.com/watch?v=5sE3SK-TfCM

Sosyal ağlarda paylaş

Narius said:

Yanlış verebilmen için aslında ortada bir build olması lazım. Olmadığı için yanlış vermişsin diyemeyiz.

Sen yine guide takip ederek yeni karaktere başla da mantığını anlaman açısından yanlış yaptıklarını söyleyeyim. Talentlar aslında çok yanlış değil ne yarıyorsa vermişsin ama gittiğin templar nodelarında daha efektif yollar var o da ağacı bilmeyle alakalı normal o şekilde gitmen. Yani talent verirken tek tek değil ulaşacağın levela göre toplu düşünmek gerekiyor.

Gemleri pek anlamamışsın ama. Mesela firestorm kullanıyorsan ki leveling için iyidir, öteki atak gemlerine gerek yok. Hepsini chestinde birbirine bağlamışsın kalan linklerin support olması lazım. Yani glacial hammer ve magma orbun bağlı olmasının bir yararı yok.

Genel mantık main atağında maksimum link kullanıp öteki skilleri destek için almak buildine göre aura, mobility tercihi, immortal call+cwdt(physical yediğinde kısa süre immune procu) gibi. Bi de mesela firestorma ismine bakıp added fire takmışsın ama added fire physicalı ekstra firea çevirip vuruyor yani orda bi işe yaramıyor.

teşekkür ederim axedice gibi faydasız şeyler yazmadığın için
axedice said:

Kermit senin bu oyunu oynayabilmen için önce okumayı sökmen gerekiyor. İstersen onun için bi topic açalım kermitle hecelemece diye, ordan devam ederiz.

senin ağzına sıçrarım çocuk :X

ad3m said:

Kermit dün geri dönüş yapamadım sana kusura bakma über uzun bir telefona denk geldin :[

yok yok önemli değil. bende eşya koliledim zaten askhgdaskdhg
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sezon elder'dan eldiven düşünce bende yapmayı düşünmüştüm. baktım sonra çok uğraş istiyo üşendim.

dün de forumda gezerken gördüm başlığını, helal biri uğraşmış sonunda dedim.

crimsone dance'a buff geldiğinden beri bleed dps'ini çok merak ediyorum.

bi iki shaper videosu at da bakalım. acaba eski duble dipping gibi mi çalışıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Mathil effect ilk defa bi işime yaradı, T6 elder kestim shimmeron düşürdü, meğer saçma salak arc totemz bültü yaptığı için fiyatları 1cden 25e falan fırlamış za.

Bu arada ilk defa elder kestim atlası falan yeni oynuyorum ben, bunun için güzel bi guide var mı? Her tierda elder spawn olana kadar elder areaya bağlı shaper mapleri yap elder influence ı geliştir, 4 guard + elder spawn olunca da onları yap falan bu kadar basit mi incelikleri var mı olayın?

Elder ring ming bişiler görüyorum ama bildiğim bi nane değil.
Sosyal ağlarda paylaş

@serhat panpa bi amacım yok çünkü hangisi daha iyidir bilmiyorum asd

Evet onu biliyorum, şimdiye kadar yaptığım t 11e kadar tüm mapleri bitirdim ki +1 lvl map şansı ~%100 olsun. T11lere başlamadan biraz da influence olayına bakayım dedim işte sol üstte çıktı benim shaper influence ilk, o mapleri yapa yapa elder alanını arttırdım sonra elder spawn oldu, 4 guardian + kendisini kestim falan t6 elder bitti (sanırım?). Her yer shaper oldu o sol üstte, şimdi de o mapleri yapıp geri elder getirmeye ve t7de spawnlatmaya çalışacağım?

Alternatif olarak t11 maplere geçip onları mı yapmalı yoksa bi sonraki elderı spawnlatmak için influence olaylarıyla mı ilgilenmek daha karlı? Influence a girince arada t4-5 map yapıyorsun xp baya düşüyor sanki. Ama endgame de shaper-elder kesmek üzerine olduğu için onları da atlamak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle teknik konular:

Elder influence temizlendikten sonra bitirdigin her mapte tekrar cıkma sansı var. shaper influencelı mapleri bitirmen gerekmiyor. Elder'i kestikten ortalama 5-10map sonra tekrar elder influence ortaya cıkacaktır.

Bir kac tane currency elde etme methodu var. En temelinde biri buildinin en hızlı yapabilecegi low tier mapleri surekli elder influenceinde tutup her mapten 2-3er chaos kazanarak "long run"da buyuk currency elde etmek. Digeri yuksek degerli itemları kovalamak ve piyango cekmek. Hangisini yapmak istedigine baglı, Buildinin hangisini yapabilecegine baglı, neyden keyif almaya devam edecegine baglı seyler bunlar. Oyunu oynamaya devam ettigin surece(mapping/lab farm/bossing) her sekilde currency ve item gelecektir.

Bu methodların efficiencysi senin neyden keyif aldıgınla orantılı, low tier high quantity gear mappingden 1 saatte sıkılacaksan daha az kar elde edersin ve oyunu sıkıldıgın icin bırakırsın mesela.

Senden anladıgım, degisik seyler yapayım bossları yapayım arada da soyle bi piyango cekeyim gibi duruyor. O zaman tavsiyem red elder farmlamak olacaktır.

Öncelikle atlasta ilerleme yolları, shaper orbların flan nası toplanacagı anlatılan video asagıda. Bu adamın bu konularda cok videosu var.

İkinci olarak. Red elder dedigim sey kırmızı tier(t11+) maplerde elder cıkarıp onu kesip watcher's eye ve diger degerli elder itemları dusurmeye calısmak. Biraz sanslı olursan 10ex+ degerinde seyler dusurebiliyorsun. Bu yuzden oncelike t11+da bossları rahatca kesebilecek t14+ da elder le basacıkabilecek bir builde ihtiyacın var. Sonrasında amacın atlası tamamlamak (157/157e olabildigince yaklasmak - gerekirse map completion satın alabilirsin 3-5c'e SSF oynamıyorsan) sonrasında elder influenceı olabildigince kırmızı maplere yapıp elder spawnlatmak ve elderi kesmek. Rinse&repeat.

Biraz karısık anlattım da bunu cok duz anlatmanın bir yolu yok galiba. Sen ne yapmak istedigini soyle ben oyle anlatayım
Sosyal ağlarda paylaş

Su anki meta:
1. Full mf gidip dusuk level maplerde dev pahali kartlari(burial chambers-hh, volcano-kaoms) ve currency kasmak
2. Istedigin maplere oturan bi elder ring yaratip bol pack size ile kasmak
3. Full endgame gidip yuksek tier maplerde red elder uber elder vs kovalamak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...