Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

recipeteki en soldaki hayvan belirliyo yapılan craftın ilvl'ını. En sola da sadece haritada isaretli olan hayvanlar konulabiliyor. Craftın geri kalanını random beastlerle doldurabiliyosun(minimapte isaretli olmasa da rare beastleri yakalayabiliyosun).
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

tek sıkıntım fazla glass cannon oluşumundu, onu da scion'ın oradaki life wheela baya bir yatırım yaparak hp'yi arttırdım. kalkan desen spirit shield kullanıyorum, ya bu casterlar armor/evasion/vs. birşey stackliyor mu yoksa saf energy shield üzerinden mi? CI falan zor benim için, shavronne's alamam.

Shavronne CI'a ters bi item, olayı chaos damageın direk energy shield ı bypass geçmesini engellemek. Yani yine chaos vuruyor ama ES e vuruyor, sen de haliyle lowlife build yapıp hem tonla extra aura açabiliyorsun (blood magic support) hem de pain attunementla damage kazanıyorsun.

CI gideceksen life vermeyen max ES veren itemlara ihtiyacın var, chaosa immunesun poison moison direk ES a da vurmuyor. Ama uygun item toplamak özellikle başlangıç seviyesinde zor, onun yerine hibrid gitmek mantıklı. Caster olduğun için illa int isteyen item da kullanman lazım zaten bazı slotlarda yoksa istediğin renkleri düşürmek fizıbıl değil.

tldr; life nodelara git, life + ES yüksek itemlar al EHP (effective hit point) yüksek olsun üstüne bide Mind over Matter al, gerekirse bi tane auranı kıs güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

uh, ilk caster buildimi hiero yapmaya karar verdim, totem sevmiyorum. şansıma normal lab'den tabula rasa düşürdüm, act 6'ya kadar tereyağı gibi geldim. (build magma orb, crit nodeları da aldım hem templar hem witch)

tek sıkıntım fazla glass cannon oluşumundu, onu da scion'ın oradaki life wheela baya bir yatırım yaparak hp'yi arttırdım. kalkan desen spirit shield kullanıyorum, ya bu casterlar armor/evasion/vs. birşey stackliyor mu yoksa saf energy shield üzerinden mi? CI falan zor benim için, shavronne's alamam.
totem değilsen neden hiero inq yerine
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Allure- said:

Shavronne CI'a ters bi item, olayı chaos damageın direk energy shield ı bypass geçmesini engellemek. Yani yine chaos vuruyor ama ES e vuruyor, sen de haliyle lowlife build yapıp hem tonla extra aura açabiliyorsun (blood magic support) hem de pain attunementla damage kazanıyorsun.

CI gideceksen life vermeyen max ES veren itemlara ihtiyacın var, chaosa immunesun poison moison direk ES a da vurmuyor. Ama uygun item toplamak özellikle başlangıç seviyesinde zor, onun yerine hibrid gitmek mantıklı. Caster olduğun için illa int isteyen item da kullanman lazım zaten bazı slotlarda yoksa istediğin renkleri düşürmek fizıbıl değil.

tldr; life nodelara git, life + ES yüksek itemlar al EHP (effective hit point) yüksek olsun üstüne bide Mind over Matter al, gerekirse bi tane auranı kıs güzel olur.

ben de öyle düşündüm, aynen MoM aldım. çok teşekkürler.

Sparkcaster said:

totem değilsen neden hiero inq yerine

https://pathofexile.gamepedia.com/Hierophant

ya aslında arasında gidip gelmiştim, biraz da bilmediğimden oldu :)

divine guidance + sanctuary of thought ile aura falan stacklerim + halihazırda MoM alacaktım, az item ile rahat rahat tanky olurum dediydim. cruel lab'de değiştireyim en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

split item into 2 items beast recipe i vardı. fazla kolay bulunan rare beastlerle yapılıyordu. onunla itemın linkleri, uzerindeki enchantler falan kalıyor 2 tane uzerindeki uzerindeki affixler 2ye ayrılmıs itemlar oluyor elinde.

yani millet molten 3 projectileları falan dupeledi, astral 6L ilvl84+ ları dupeledi. Bir de acımadı normalde yapılamıycak denilen elder/shaper opal/steel ringleri falan dupeledi.

simdi kaldırdılar recipe i ama gecmis olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi prefix suffixler ikiye bölünüyor, 6L olmanın özellik olarak bulunduğu iki item var oyunda: Oni-Goroshi ve Tabula bunlara da zaten bu recipe işlemiyor.

Yani working as intended demek istiyorum o kırmızı crableri bulmak kolay mı sdf

ETA: Ama head enchantlar lul yani ona bişi diyemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/83s0o2/a_few_more_recipes/

"Vendor Unid elder/shaper sets (ilvl doesnt seem to matter) 4 ex shards. Id'd elder/shaper sets yeild 2 ex shards.

Oddly enough if you vendor both elder and shaper set together you get regals..

Edit: you can vendor with a 2h shaper/elder weapon for same result"
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/83or3l/friendly_reminder_when_you_vendor_60_uniques/

"Friendly reminder: When you vendor 60 uniques rings for new recipe (and play standard) watch for legacy Kaom's Sign and legacy Pyre and Voidhearts!"

oha demek bu yüzden uniq ringlerimi spamladılar almak için
tüh be
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...