Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Warlords of Draenor" - WoW Expansion

emre3877

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Ya benim şurdaki olay yaratması gereken tahminlerim neden çok sakat var sıfatına düştü, niye hiç biriniz sallamadınız =( Yoksa daha önceden tartışıldı konuşuldu mu bunlar?

axedice said:
Ben asıl şeyi merak ediyorum, draenorun parçalanması hikayesini gezegenin içinde hapsolmuş bi old god a bağlayacaklar mı. Aslında nerzhul, demonlar, dark portal hepsi old god ı serbest bırakmak içindi gibi bi hikayeye bağlanabilir.

Ortalama bir özet geçeyim bari de bilgiler yenilensin (hatalar varsa düzeltin, direkt kafadan yazıyorum):

Draenor'da old god olayı olmaz. Draenor (sonrası için outland) Azeroth ile alakası olmayan bir yer. Oyun içinde baktığınızda zaten Northrend, Kalimdor, Eastern Kingdoms ve Pandaria aynı haritada. Outland bunların dışında. Old Godlar Azeroth'a özel varlıklar. Titanlar Azeroth'u keşfetmeden önce hüküm sürüyorlarmış. İşte sonra titanlar ve dragon aspectler, bunları hapsediyorlar kendi kurdukları yeni düzen için vs. Buna en güzel örnek Yogg-saron ve algalon ilişkisi.

Draenor, Nerz'hul, Gul'dan vs. konuları ise direkt Burning Legion ve Sargeras ile alakalı. Orcların Mannaroth'un kanını içerek delirmesi mevzusu da zaten Kil'Jaeden'in Argus'tan kaçan Velen ve ekibini (Exiled Ones/Draenei) takibi ile gerçekleşiyor.

Kil'jaeden ve Archimonde'un Sargeras etkisine girmesi Argus'ta yaşanıyor. Bu ikisi ve Velen Argus'ta Eredar toplumunu idare ediyorlar. Enseye tokat, göte parmak şeklinde bir arkadaşlıkları mevcut. Sargeras Kil'jaeden ve Archimonde'u ele geçiriyor ama aralarındaki en kuvvetli olanı (Velen) ele geçiremiyor. Çünkü Velen'e, A'dal ve tayfası yol gösteriyor. Neyse Velen ve O'nu takip Draeneiler Argus'tan kaçıyorlar. Yolları Draenor'a düşüyor. Burada Orclar şamanik takılan, sıcakkanlı, huzurlu varlıklar.

Başa dönersek; Argus'tan kaçanları takip eden Kil'Jaeden ilk önce Ner'zhul'u ele geçiriyor, sonrasında ilk Lich King'tir Ner'zhul. Nerz'hul ile beraber bir kaç orc klanı harici tüm Draenor Orc klanları, Burning Legion komutanlarından Mannaroth'u kanını içiyorlar. Sonra Draenei katliamı... Bu kandan içmeyenler ise Durotan (Thrall'ın babası) ve Doomhammer klanı. Hatta Mannaroth'u biçen Grommash Hellscream de kan içenler arasında.

Bunların da öncesinde Sargeras Azeroth'a kendi direkt gelemiyor. İşte zamanında Azshara'nın denediği portal vs. gibi şeyler gerekiyor. Sargeras kendi gelemediği için ufak bir ruh yardımı ile Azeroth'ta bir kadından çocuk sahibi oluyor. Bu çocuk da Warcraft serisinde önemli yer tutan Medivh. Medivh büyüro, koca adam oluyor falan derken babası Sargeras Draenor'daki Warlocklaşmış Orclarla temasını sağlıyor. Gul'dan ve Medivh elele verip Balsted Lands ve Hellefire peninsula'da Dark Portal'ı açıyor. Sonrası olaylar olaylar bildiğiniz üzere.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamisahin said:
Old Godlar Azeroth'a özel varlıklar.

Gerisi tamam da burası kesin değil, hatta büyük ihtimal yanlış. Old gods da azerotha dışardan geliyor, titanlar vardığında savaşıp azerothun içinde hapsediyorlar. Old gods kimdir nedir çok fazla bilgi olmasa da şöyle bi dipnot var war of the ancientsda

said:
Krasus speculated that should the Old Gods open the gates of their prison, even Sargeras would find himself pleading for the peace of death.

Nagaları yoldan çıkaran ve sunderingin yolunu açan yine old godsdan biriydi. Sunderingde de azeroth neredeyse dreanor gibi havaya uçuyordu. Blizzconda titanlar dreanora şöyle bi uğrayıp gitmişler ciddi varlıkları yok diye yazıldı, uldum vs. gibi bi araştırma merkezi yok demeye getirdiler heralde. Ama titan yok diye old god da olmayacak değil, dreanordaki titan varlığı old gods varlığına bağlanabilir.

Bu arada outlandde old godsla ilgili arakkoa questi

http://www.wowhead.com/quest=10808

http://wow.zamimg.com/uploads/screenshots/normal/111265.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Alıntılar Alıntılar

axedice said:

Selamisahin said:
Old Godlar Azeroth'a özel varlıklar.

Gerisi tamam da burası kesin değil, hatta büyük ihtimal yanlış. Old gods da azerotha dışardan geliyor, titanlar vardığında savaşıp azerothun içinde hapsediyorlar. Old gods kimdir nedir çok fazla bilgi olmasa da şöyle bi dipnot var war of the ancientsda

said:
Krasus speculated that should the Old Gods open the gates of their prison, even Sargeras would find himself pleading for the peace of death.

Nagaları yoldan çıkaran ve sunderingin yolunu açan yine old godsdan biriydi. Sunderingde de azeroth neredeyse dreanor gibi havaya uçuyordu. Blizzconda titanlar dreanora şöyle bi uğrayıp gitmişler ciddi varlıkları yok diye yazıldı, uldum vs. gibi bi araştırma merkezi yok demeye getirdiler heralde. Ama titan yok diye old god da olmayacak değil, dreanordaki titan varlığı old gods varlığına bağlanabilir.

Bu arada outlandde old godsla ilgili arakkoa questi

http://www.wowhead.com/quest=10808

http://wow.zamimg.com/uploads/screenshots/normal/111265.jpg

Hmmm. Olayın boyutu değişti. Ben hatırlayamadım Shadowmoon'daki questi.

O halde "Old Gods vs Titans" durumu var henüz bilmediğimiz. Sadece Azeroth'a özel bir durum değil.
Sosyal ağlarda paylaş

hozceri said:

assembly said:

yav bu shadow priestler 1 skill mi spamlıyor sürekli başka yaptıkları birşey yokmu ?
vampiric-pain-mind flay-mind blast 4 tane tuşa basıyon devamlı bittikçe 5 de olabilir. burdan bakarsın
http://www.noxxic.com/wow/pve/priest/shadow/dps-rotation-and-cooldowns

oha la hala aynımı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...