Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Warlords of Draenor" - WoW Expansion

emre3877

Öne çıkan mesajlar

quixef said:

Forumda en yüksek PvE rank e sahip olmuş insan olarak (TBC - Forte ile World #2 Al'ar) hepinizden iyi biliyorum. Vanilla iyiydi diyenler yanlış, kalanlar doğru. Oturun yerlerinize sıfır.

degilsin
aluriel var,
al'ar ne amk content end bossu yazin suraya kj world3um var lelel
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler ragein kaynağına iniyorum, güç benimle olsun.

bingildak said:

Suark said:

yetememek bu başka bişi deil
...
sizin gibi yetolar yüzünden

senin geçtiğin yolların temelini biz attık

ilk olarak onu bilerek konuş

siz daha agu agu quest nerede diye sorarken

çoğunuz EU yetosudur

sikko gibi konuşmaya geldiğinde en çok sizin ağzınız laf yok.

Öfke sağlı sollu akıyor mmhmmm leziz bi drama. Ama işin özüne de girelim, bıngıldak sana laflar hazırladım.

bingildak said:

open world eşit veya makul şartlarda olabilen* bir şeydir.

Panpa birinç hatan burda, open world adı üstünde open world. Sınırlar yok, önceden belirlenmiş yapılar yok. World üzerinde structured pvp senin bahsettiğin şey, shadowbanein warhammerın siegeleri hatta wowda wg gibi bir yapı. Open worldde gank her zaman bi risk, pvp serverında oynayan adam da bu riski göze alacak. İyiliği kötülüğü ayrıca tartışılır, ben onca gank rageine girmeme rağmen sandboxvari doğası yüzünden çok severim.

bingildak said:
dışında karşındaki kişinin sana 1 kere vurarak öldürmesi pvp değildir. zevk alanda işsiz ve mazoşisttir.

Pvpdir. Çünkü player vs. player. Kimse de bundan zevk almaz geçelim o muhabbeti.

bingildak said:
level adjustment

Olursa open world olmuyor işte. Warhammer mesela senin dediğine benzer bi sistem kullandı, hiç wowun ilk dönemindeki gibi büyük bir sandbox dünyada yer aldığın "izlenimi" yaratamadı o yüzden.

Araya kendi fikrimi de sokuşturayım. Bence world pvpde malın birinden gank yeme riskine rağmen adjustment olmayan ve seni özgür bırakan open world yapı > pre structered pvp zone ve herkesin eşit şartlarda olması. Risk var ama genel anlamda daha keyifli, çünkü içinde et var.

Suark said:
ben pvp istediğim zmana
level 20 ken
level 60 la kapısmak ıstıyorum
ve boyle olmasaydı zamanında, unsub ederdim.

La yürü git.

Suark said:
savaşmanın kendisinden zevk alan, challange de seven insanlar var bu dünyada.

Lvl20yken 60tan oneshot yemenin challange bi yanı yok. Ha bu riski doğuran open world yapısını ve şartlarını seviyorum dersen orası ayrı. Dememişsin ama. Yetersiz eu bebesi!

Let the hatred flow gençler, ama son olarak

http://www.realgirlscode.com/wp-content/uploads/2013/01/gitlogo.jpg

http://www.jimmysmotors.co.za/gud_logo256.gif

Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

quixef said:

Forumda en yüksek PvE rank e sahip olmuş insan olarak (TBC - Forte ile World #2 Al'ar) hepinizden iyi biliyorum. Vanilla iyiydi diyenler yanlış, kalanlar doğru. Oturun yerlerinize sıfır.

Bizde bu yetersiz sparkla beraber Server first achi aldık WOTLK da 10 mande. En iyi biziz.

Aaa evet lan

SHADOW DODGER SERVER FIRST VAY AK. GENERAL VEZAKS DOWN&DİE

Oyunun net en önemli achisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Of efsane taunt ha.

Resmen Mocking Banner.

(Ama content end boss diyenlere, benim orada olduğu dönemde o boss uğraştırıyordu en fazla, hatırlayan hatırlar; Kael'Thas ise bug lu idi ve kesilmiyordu, P4 te combata dahil olduğunda aggro resetlemediğinden healerları doğruyordu, sonra da bıraktım zaten)

(Nihilum diyene de, Al'ar da #1 idiler ancak intihar bombacısı taktiğiyle kestiler, Elitist Jerks forumlarında bizim videoyu gören herkes encounter i çok daha iyi kontrol etmişsiniz hll panpalar diyordu)

Carry on.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

oynamaya yetemionuz sonra qq da qq
girmicen abi pvp serverına o zaman en basitinden.

Düşük levellı zone'a gidip lowbie kesenlerin savunduğu bir düşünce bu.
Senden kat kat yüksekte olan adamı bile kesme ihtimalin olan bir oyun olsa, evet o zaman "yetemiyorsunuz" demekte haklısın da... Öteki türlü sistemin eksiklerini görmezden gelmek oluyor.

Edit: Elbette Openworld PvP'yi kapatıp insanları levellı BG'lere hapis etmeyi savunmuyorum. Ama "Ganklendiysen sen de Lvl 60 arkadaşını çağır, arkadaşın yoksa da PvP serverında ne halt etmeye oynuyorsun" zihniyetiyle kısıtlı olmayan bir PvP sistemi kullanılabilirdi.

Suark said:

pvp olsun ama benim istediğim gibi olsun dünyanın en saçma şeyi.

E sizin dayattığınızın da bir farkı yok ki. Bir sürü farklı MMO'da farklı PvP çözümleri kullanırken, ısrarla "Lvl 60 tarafından lowbie olarak kesiliyorsan sen yetersizsin, oynama bu oyunu" argümanını savunuyorsunuz.

Suark said:
ben pvp istediğim zmana
level 20 ken
level 60 la kapısmak ıstıyorum
ve boyle olmasaydı zamanında, unsub ederdim.

okey?

Kapışamıyordun ki işte sorun orda. One shot yiyordun, reskill yiyordun, sonra sizin savunduğunuz "lvl 60 arkadaşlarını çağır onlar senin yerine adamı kovsun" olayıyla uğraşmak zorunda kalıyordun. İnsanları casuallıkla, yetersizlikle suçlamadan önce bir dönüp şu kadar ateşle savunduğunuz sistemi bir gözden geçirin.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

release date açıklandı mı?

Spring-summer dan önceye yetiştirmeye çalışıyoruz tarzı bişi çıktı.

Warlords un bazıları ile friendly bazıları ile düşman olacağız zaten =p Kendi aralarında kapışanlarda var. Durotan bizden (horde) olacak mesela. Ya event olarak ya quest başlangıcı felan olarak gidip ogre kalesini ele geçireceğiz horde un ana şehri orası olacak. Yine alliance / horde şehirlerinin arasında haritalar olması iyi olmuş hehe. Horde un ki karlar içerisinde kuzeybatı haritasında alliance ın zifiri karanlık (hep gece) olan güneydoğu haritasında.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Of efsane taunt ha.

Resmen Mocking Banner.

(Ama content end boss diyenlere, benim orada olduğu dönemde o boss uğraştırıyordu en fazla, hatırlayan hatırlar; Kael'Thas ise bug lu idi ve kesilmiyordu, P4 te combata dahil olduğunda aggro resetlemediğinden healerları doğruyordu, sonra da bıraktım zaten)

(Nihilum diyene de, Al'ar da #1 idiler ancak intihar bombacısı taktiğiyle kestiler, Elitist Jerks forumlarında bizim videoyu gören herkes encounter i çok daha iyi kontrol etmişsiniz hll panpalar diyordu)

Carry on.

Bu senin en iyi pveci olduğunu mu gösteriyor yani forum da?

Carry on
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada low level ganklemek isteyenler gönül rahatlığıyla hesaplarını açıp yapabilirler eskisinden çok daha imkan mevcut pvp anlayışınız oysa.

4-5 ay önce Bahçeli mantığıyla daha önce hiç wow oynamamış 5 arkadaşımı wowa başlattım adamların götü yerden kalkmadı levellarken oyundan soğudular mecbur dungeon abandılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...