Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şikayet Kutusu

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

bu ülkenin geleneğinde bu var; "birilerini tanıyorsan bir yerlere gelebilirsin."

hangi ortamda olursan ol. bir işe mi girmek istiyorsun şirket patronunun yakın bir tanıdığı araştırılır, bulunursa o işe girersin. herkes o kişinin şirket patronunun tanıdığı olduğu için işe girdiğini bilir, o kişiye küfür eder, bu adaletsizliğe küfür eder ama kimse tepkisini açık ve net ortaya koyamaz. devlet işine mi gireceksin, bir yerlerden torpil ayarlanır, ankarada dayılar araştırılır bulunursa o işe girersin. herkes bu durumu bilir,küfür eder ama değiştiremez.

bu forumda da bu zihniyetin boktanlığından bahseden bir sürü insan var ama bal tutan parmağını yalar mentalitesi burada da geçerli. tanıdığın varsa kral taşşağı sendedir, açamayacağın kapı yoktur. tanıdığın yoksa "üüü,eee,ööö" diye ortada kalırsın. bu community'nin var oluş sebebini falan sorguladığım yok istediğim tek şey adalet. kim olursa olsun, bu forumda birbirine hakaret edemez. esh beni yanlış anlamasın. o adam kalktı özür diledi bence hatasını telafi etti. sonunda bana bir şey olmaz mantığıyla etrafına salyalar saçarak küfür eden adamların burada olmaması gerektiğini düşünüyorum.

adam istediğine istediği hakareti ediyor, çünkü biliyor ki birileri ona "orçun yeter abi yapma" diyecek. adam sırf bu uyarı gelene kadar ortalıkta sikmedik adam bırakmıyor. sonra forumda düzen kayboldu, burası çoluk çocuk doldu diye ağlarsınız. ağlayın amına koyayım, düzen böyle devam edecekse, birileri istediği kişinin ağzına salıncak kurup sıçabilecekse ağlayın.

tamam eyvallah denilen mevzu şudur, esh bu forumun eski üyesidir ve sinirinden dolayı anne baba her neyse ortaya katmıştır ama sonunda hatasının sinirlendikten sonra hakaret etmek olduğunu anlayarak özür dilemiştir. işte bu adama tölerans gösterilir. ama diğer tarafta x kişisi kalkıp "hepinizin amına koyayım" "sen beni şikayet ediyorsan yavşaksın" tarzında takılıp kendisine bir şey olmayacağından emin takılıyorsa kimse kusura bakmasın sizin yönetim anlayışınızda "temiz donla kirli don" ayırt etme konusunda sıkıntınız var demektir.

dünyanın en mükemmel insanı olabilirsin ama kimseye hakaret etmeye hakkın yok. edersen de çıkıp adam gibi özür dileyeceksin. tıpkı eshin yaptığı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Ya bi dakka soyle yapalim.

Ben kendimi banliyim, benimle birlikte beni tasakoglanina cevirmeye calisanlari da yanimda gotureyim.

Uygun mudur herkes icin (:

ÜZMEYİN LAN KORELİ GİBİ GÜLEN SURATI TERS YAPAN YANKIMI.
Dünyanın en mazlum adamı sesi soluğu çıkmaz kızdırdıysanız bokunu çıkarmışınız demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide abi hala şu forumda adalet eşitlik felan gibi bişeylerin hak olduğunu düşünenler var ki onada gülüyorum. Nasıl eşit olcaksınız ki lan? Foruma para mı veriyosun. Server kirası mı ödüyosun. Gold ürelik mi aldın. Bi işletme değil ki burası. Beğeniyosan kalırsın beğenmyosan kendi forumunu kurarsın gidip.

Ben ne gitcem sen git diyen olursa mesela ben gittim zaten bi önceki yönetimle kavga edip. Sonra Zegna çağırdı gel abi eski ekibi topladık felan diye.

Amerikalıların bi lafı var bildin mi. Its not a right its a privilage diye.
Sosyal ağlarda paylaş

ekşinin içine zaten etti bu zihniyet burası mı kaldı?

beğenmiyorsan girme, ben kaç sene girmedim, hatta adını dahi unutmuştum sitenin, skyrim çıkmaya yakın int. bilgi ararken denk geldim, sonra yine baydı, yine gittim, bu sefer totalwar çımaya yakın tekrar başladım.

niye, vakit geçirmek için nispeten en seviyeli ve göz dostu yer olduğu için.

ama muhabbet ne, tanıdıkları küfür etmiş oda edecekmiş, marifet, çok erdemliysen etme, veya et sonuçlarına katlan adamın toprağındasın, onun kuralı geçerli, parazitlik niye?
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

bu forumda da bu zihniyetin boktanlığından bahseden bir sürü insan var ama bal tutan parmağını yalar mentalitesi burada da geçerli. tanıdığın varsa kral taşşağı sendedir, açamayacağın kapı yoktur. tanıdığın yoksa "üüü,eee,ööö" diye ortada kalırsın.

Bunu niye bu kadar abrttığınızı anlamadım. Senelerdir burada okur ve yazarım, kimseyle yüz yüze görüşmüşlüğüm de yok, arada atıştığım da oldu, bir kere de uyarı aldım ama hiç banlanmadım haksız yere?

kavurma said:

bu community'nin var oluş sebebini falan sorguladığım yok istediğim tek şey adalet.

Bunu istemek doğal ama diyelim bunu alamayacaksın. Yapabileceğin ne var?

kavurma said:

kim olursa olsun, bu forumda birbirine hakaret edemez. .

Hayır abi her yerde herhangi biri birine hakaret edebilir. Bunun sonuçları buradan banlanmak ile gerçek hayatta o kişi tarafından dövülmek/öldürülmek seviyesine kadar gidebilir (esh in de demek istediği gibi). Hakaret eden kişi sonuçlarını göze alır ve eder.
Demek istediğin “burada hakaret edemez” ise, o zaman işte orada yönetimin nasıl davranmak istediği devreye girer ki, burayı bedava bir muhabbet alanı eni konu.
F2p oyun gibi düşün. Girdin, aylarca oynadın, adam kapasa gitse “ama benim saatlerim?” diyebilecek misin? Hani durum en özüne indiğinde bu halde.
kavurma said:

sonunda bana bir şey olmaz mantığıyla etrafına salyalar saçarak küfür eden adamların burada olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Olmamalı buna ben de katılıyorum yanlış anlaşılmasın.

kavurma said:

adam istediğine istediği hakareti ediyor, çünkü biliyor ki birileri ona "orçun yeter abi yapma" diyecek. adam sırf bu uyarı gelene kadar ortalıkta sikmedik adam bırakmıyor. sonra forumda düzen kayboldu, burası çoluk çocuk doldu diye ağlarsınız. ağlayın amına koyayım, düzen böyle devam edecekse, birileri istediği kişinin ağzına salıncak kurup sıçabilecekse ağlayın.

tamam eyvallah denilen mevzu şudur, esh bu forumun eski üyesidir ve sinirinden dolayı anne baba her neyse ortaya katmıştır ama sonunda hatasının sinirlendikten sonra hakaret etmek olduğunu anlayarak özür dilemiştir. işte bu adama tölerans gösterilir. ama diğer tarafta x kişisi kalkıp "hepinizin amına koyayım" "sen beni şikayet ediyorsan yavşaksın" tarzında takılıp kendisine bir şey olmayacağından emin takılıyorsa kimse kusura bakmasın sizin yönetim anlayışınızda "temiz donla kirli don" ayırt etme konusunda sıkıntınız var demektir.
dünyanın en mükemmel insanı olabilirsin ama kimseye hakaret etmeye hakkın yok. edersen de çıkıp adam gibi özür dileyeceksin. tıpkı eshin yaptığı gibi.

şurada da “özür dilemelisin” olarak düzeltip katılabilirim hepsine
Sosyal ağlarda paylaş

mesajları şöyle hızlı hızlı okudum herkesin kendince haklı olduğu bir şeyler var tabi. yönetimde olmak çok sıkıntı böyle forumlarda, sanane/oynasana.comun en hararetli olduğu dönemlerde modluk yaptım ve açıkçası sevdiğim tipleri hep değil ama kayırdığım dönemler oldu gıcık olduklarımı da yakaladığım an acımadan banladım hep. gıcık olmaktan kastım da böyle birebir kişisel olaylardan kaynaklanan şeyler değil bakıyorsun adamın forumdaki amacı belli, attığı mesajlardan kaşındığı başkalarıyla uğraşmaya, gerçek hayatta yapamadığı şeyleri yapmaya çalıştığı belli vs. e noluyo şimdi o adam gerizekalı deyince göze batıyor, eski bilindik bir üye olunca özellikle yakın bir muhabbetin varsa mesaj saklama/editle falan geçiştiriliyor bir de olm yapma etme diyorsun bitiyor. sanane.com da yönetim çok daha sıkıydı kayırma falan durumlarında hemen tepeden geliyorlardı niye böyle yaptın diye, e burda işte tepedeki adam diyor sana bu forumda işler böyle yürüyor haberiniz olsun diye açıkçası bu saatten sonra sivrilmenin pek de bir anlamı yok, patide böyle işine gelene işte =)

benfica maçında baroni penaltıda topu direğe vurdu diye çok içten böyle 3-5 satır küfür yazdıydım,2-3 sayfa boyunca herkes banlamayın liebeyi içimizden gelenleri döktü adam foruma helal olsun falan yazdı sfsd sonuç; 3 ay ban :) benim yerimde Esh olsa alır mıydı aynı banı? ben almazdı diyorum ama niyesini biliyorum o yüzden pek sorgulamıyorumda. kafaya takmamak lazım burası sonuçta online bir topluluk nasıl dışarıdaki hayatımızda da her şey doğru düzgün gitmiyor, yaptıklarımızın karşılıklarını tam olarak doğru şekilde alamıyorsak burda da durum farklı değil. adam kayırmak gerçek hayatta da var burda da, sen dışarıda birisine mal dersin ağzını kırarlar , başkası anasını silkeler eyvallah abi derler susarlar bilirler çünkü arkası sağlamdır falan işte o adamın.

böyle bişiler
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada adam kayırıyo/kayrılıyo dediğiniz üyelerin hepsi bi kere banlandı lan forumdan.

Fizban banlandı Esh banlandı Zegna banlandı Bi Dyna keli opürtünist makyevelyan bi insan olduğundan banlanmadı. Hatta biz banlandık adamında içinde olduğu isyandan. Adam drek davayı sattı döneklikten admin oldu. Öle pis bi ortam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında rahatsız edici olan saçma bir bölümde saçma bir şey yüzünden permenant banlanman senelerce düzgün takılıyorsun garbageta çükübik dedin diye kafası atan mob hoop uçuruyor seni. İlk banlar süreli ya da bölüm içinde olabilir. Mod ben bunu tanımıyorum çükibik demiş dur banlıyım komple uçsun diyebiliyor gıcık durum bu. Çok yakın madalyalı bir arkadaşımın*** başına geldi -.-
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Bu arada adam kayırıyo/kayrılıyo dediğiniz üyelerin hepsi bi kere banlandı lan forumdan.

Fizban banlandı Esh banlandı Zegna banlandı Bi Dyna keli opürtünist makyevelyan bi insan olduğundan banlanmadı. Hatta biz banlandık adamında içinde olduğu isyandan. Adam drek davayı sattı döneklikten admin oldu. Öle pis bi ortam.

ama hepsi de geri döndü. onlarla aynı sebepten banlananlar bir daha foruma dönemedi esas sorun bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...