Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

armored legionaries tam fantezi ünitesi ya, armor değeri spartalılara filan ulaşsın diye gladyatör kollukları filan vermişler lol, hiç yapmadım onlardan.

yalnız phalangite önden cidden süper kuvvetli, eagle cohort'umu teketekte yoketti adamlar şehir savunmasında arkasından çevirene kadar. makedonya büyüyebilseydi biraz rakip olurdu bana.

yamalardan birinde loose formation olayının geri gelmesi süper olmuş yalnız.

bir de yeni amiral şu kanserden ölen çocuk çıktı, moralim bozuldu. :/

o kolluklar eğer şu ise ki ben roma ile oynarken bakmadım :

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSq0Up21gmYxkLbmvt5_3WyJjT9e_4v_szgOBwMqRV8ZLfKLVZ5jg

trakyalıların, flaxman mi neydi onlarla savaşmak için giyiyorlardı, yoksa kesiyorlarmış kolları.

ayrıca rahmetli oyunun bitirme demosunda da çıkıyor galiba, yanlış görmediysem
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

şu crash problemleri iyice arttı bende, artık oynanamaz bir hal aldı oyun. bu noktaya çok kızıyorum, küfür içeren bir mail atmaya hazırlanıyorum şerefsizlere.

bende resmi patch 3 yü yükleyince yapmaya başlamıştı, şimdi pek olmuyor ama windowsa dönüne oyun da ciddi takılmalar oluyor, ayrıca sapancı ordularını bayadır görmüyorum ben, gerçi böyle diyorum, sonra başıma geliyor.

son seviye değilde, orta ve orta altı ordu kurup savaşacaksın aslında, baya baya zorluyorlar adamı, arada yapıyorum ama sonra ayarı kaçıyor

ayrıca, sadece donama ile eyalet başkenti ele geçirmek daha kolay gibi sanki, ai hiç bir şey yapmadan öyle kıyıda bekliyor
Sosyal ağlarda paylaş

son yama ile birlikte başıma şöyle bir durum geldi,

royal cataphract part generalim, 4-5 defa, genellikler sapan veya cirit atışında, mefta oldu, ama işin garibi, 80 kişilik birlikten 2 kişi ölüyor ve biri general oluyor, ilk medieval da yolda yürürken bile ölüyorlardı geri getirmemişlerdir umarım o işleri, zorluk olsun diye çünkü general birimlerin 3/1 ölünce genelde generalde gidiyor diye gözlemledim, tabi uzun ömürlü olması için piyade yapmak lazım...

ayrıca genelde eleştirilen bir durum var, şehir savunmasında sokağa bir adam koyup bütün orduyu durduroyum falan,

oyun, kalabalık ve düzensiz savaşanları hiç afetmiyor, düzenli duran daima kazanıyor

iliryalar ile savaşırken şöyle bir şey yaptım, ilirya generalı ortalama bir hoplit, oklayarak sokağı boşaltım, general öne çıktı ve sokağı tutmaya başladı, normal savaşta bununda mevcudu 80 kişiye kadar düştü, dedim yükleneyim düşer bunlar,

1 general royal cataphract, 2 veya 3 royal blood, 2 indian war elefant, adama cullandım ama adam geçit vermiyor ve sakince savaşıyor, 6 tane eastren infantray de sürdüm banamısın demedi, hatta adamlar telef olacaktı ki, şehir düştü
Sosyal ağlarda paylaş

bana kimse saldırmıyo ya şehirlere, anca ben saldırıcam,

bi 100 turn falan önce bi rebel ordusu saldırmıştı 1 kere şehre galiba, en son adamın 2 şehrinden birini aldım öbür şehrinde 3 ordusu var hala savaştayız, ama dalmıyor hala bana.

bütün ordu sınır şehirlerinde durduğu için muhtemelen :p

anca ajanlarla gelip 1-2 bişi yapmaya çalışıyor arada bir, onlarıda öldürüyorum lol
Sosyal ağlarda paylaş

modlar 4. patchle beraber güzelleşmeye basladı.

radious yukleyince oyun cok kolay oldu onu geçtim direk

general yetenekleri için TTT var mutlaka yukleyin oyunu biraz kolaylastırıyor ama generale verdigin yeteneklerin oyuna etkisini direk etkiliyor.

STIM(silven total improvement mod) 1.8 oyunu komple degistiriyor spartayla legendary oynarken makedonya athens savas açtı bana 10. turn de falan, roma epirusun sehrini aldı falan biraz duzeltiyor ai yi, battle yine aynı ama

battle için black scrols initiative kurdum ama daha denemedim.

ayrıca 2 turn per year cok güzel oluyor generalin hemen olmesini istemiyorsanız(teknoloji ve bina insasını 2 kat arttırarak denge saglayan modlar mevcut)

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?1990-Total-War-Rome-II-Mod-Threads
Sosyal ağlarda paylaş

uzun uğraşlarim sonucunda kartaca ile olayi çözdüm

very hardda

yapilincak şeyi söyliyim 4 e 1 durumlarda savaşlari decisive falan kazanacaksınız bir süre 40. turn gibi toparlanip hizla ilerliyorsunuz ama aklınızda olsun romadan çekinmeyin hatta bin kişilik bir ordu kurup hizlica romaya yürüyün çünkü roma ile savaşan ülke neydi şimdi adını hatırlamadım da o düşmeyecek. onunla ilişkileriniz de zaten roma yüzünden iyi. onlarla romaya gireceksiniz.

ben ispanyadan oyunun başinda atilmiştim ondan dolayı da baya turn kaybettim. sonra tabi intikam için geri dönüldü ama ispanya cidden barbarliğin zirve noktası köşe başında 2-3 full stack adam var.

libyaya dikkat edin.eğer afrikali kabileler libyayı yerse işiniz aşırı zor. ondan ötürü özellikle de ambush yapmaya özen göstererek libyayı kollayın. iyi güçleniyor çünkü libya. tek sıkıntısı ordusunu genelde denizde tutuyor.

İyi bir donanmanız olsun çünkü genelde 4-5 ülkeye karşi savaşacaksınız yakaladığınız her transport filosu büyük avantaj

teknoloji olarak askeriyeden sadece african phalanx ile libyan inf açın kafi. full civil gidin zaten gittiğiniz yerde kimse pön olmadığından isyanlarla bolbol karşilacaksınız.

onun dışında da renkli güzel oyundu. çöllerden ormana kadar her yerde savaştığınız bir campaing oluyor ve başları gerçekten de last stand tadında üzerine diplomasi gerçekten de dinamik olarak ilerledi. Yani Celticiler bir kabileye saldiriyor o kabile ile bir olup celticileri kesmekten yikilan neo cartago? yu tekrar kurmak sonra başta atar yapan devletlerin bir süre sonra kuzu kuzu gelip ticaret yapak mi yiğen demesi falan iyiydi. ben sevdim. Diğer campaingler bunun yanında aşırı kolay kalır. -parthia makedon sparta roma oynadım- Yalnız filler hiç işe yaramiyor gaza gelip kullanmayın atlı general gayet aynı mantikta ve daha ucuz maliyetli-upkeep-

Şimdi mısır denicem.o da güzele benziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gameplay and AI fixes take a long time to test, and we have to play a lot of 200+ turn games to be sure a change has worked as intended. To make the regular patches possible we have to overlap them, so while patch 5 will go live tomorrow, we've already started work on patch 7. This does mean it takes a while for your feedback to manifest as changes in the game, so please don’t be too disappointed if your top issue isn’t fixed in the latest patch. We are listening to you, and we will get there.

http://forums.totalwar.com/showthread.php/104317-Latest-update-from-Mike-Simpson-and-CA-%2817.10.2013%29?s=17a18a303b0523abde7893b59a89508b

çalışıyor adamlar, helal.
Sosyal ağlarda paylaş

Son paragraflarda da önemli bilgiler var. Açık kapı bırakmışlar eski ama güzel özellikleri Rome II'ye getirebiliriz falan. Umarım veliaht atama, senato güç dengeleri vs. ekranı, aile ağacını görme gibi birçok özellik geri gelir.

Not: Ben de tam bu içeriği paylaşacaktım Sam halletmiş :D
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

Commander ağacı o bakmıştım ona işte skillerde de etkili bişi var sanırım sadece auth. değil, neyse artık uygun bi general level atlarken save edip tek tek bakarım zaten orduları hafifletiyorum bu ara, baydım ölümsüz ordulardan sdf

denizler zaten benim hep, kimse geçemiyor :p
http://img802.imageshack.us/img802/4927/1pzy.png

Yahu SS koymayı yasaklasın biri şuna lol
Oyundan soğudum be adam :D
Sosyal ağlarda paylaş

championlar dısında adam öldürme falan yalan agentlarda, hatta öldürene kadar manipüle ediliyo falan.

agentların asıl güzelliği pasif skillerde. hala nerflenmediyse mesela championn xp basması ordulara falan öüz gibi güclü. aynı sekilde dignitarrylerin ordu upkeepını düşürmesi falan. stat bonsualrı ve orduyu korumaları bi yandan bide deli bonsu veriyolar.

spyla korunan orduya hiçbişi olmuyo zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Sparta ile tekrar başladım da, başlangıç şehri ile deniz ticareti yapılmaıdğı için geçen oyunda atinayı almıştım olay çözülmüştü. Bu sefer kuzeye yöneldim, deniz kenarında surlar ile çevrili başka bir başkent aldım ama deniz ticaret açılmadı, başka bir taneye yönedim yine olmadı. İlla ki atinayı almak zorundayız galiba ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...