Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

ai bunda hiç değilse meydan savaşlarına yetiyor.
Hatırlarsınız mtw 2'de patchler çıkmadan önce ai meydan savaşlarında dahi tamamen pasifti; olduğu gibi dururdu öyle savaş bitsin diye. ehuhe.
Hoş, bunda da ai surlu şehirlerde savunmaya bir nebze yetse de küçük şehirlere yetemiyor, boş boş bakıyorlar javelinman menzilinde dahi.
*
Sosyal ağlarda paylaş

Turn geçirirken devletlerin sıralamasında değişiklik olmus sanki massagetler raksolonlar asil iskitler ve etrüsk birliği öne gelmiş.Eskidende böylemiydi bilmiyorum ama acaba o ırklar açılacağı için mi böyle bir düzünleme yapmıslar.Dikkat eden var mı
Sosyal ağlarda paylaş

bağlı devlet olayı tam bir bullshit, vasal gibi calışmasını bekliyorum ama vasallıktan farklı mekanikleri var, ve benim gördüğüm akdarı ile mısır hariç vasal yapabilen yok, belki selucidler

adam benim bağlı devletim, gidiyor benim mütefike saldırıyor veya tam tersi, sonra seçim yap kimi seçeceksin, veya gariban kalmış bir ülkeye diyorum gel bağlı develtim ol, sana saldırana saldırayım, tama diyor bazen, saldıran adamı yenip bağlı devlet yapıyorum, ama bu sefer o benim bağlı devletle hala savaşmaya devam ediyor...

adamın biri benim askeri mütefikimle savaş açıyor ama mütefik bana haber vermediği için o devlet ile savaşmıyorum, neyse adam son toprağınıda kaybediyor, ticaret ant. bitiği için bende savaş açıyorum, ordumu şehrin yanına götürüyorum ki, yakındaki ordusu saldırırsa alalım şehri, hop adam orduyu alakasız bir yere gönderiyor,
Sosyal ağlarda paylaş

herşey iyi güzelde biri şu ordulara siege ladder nasıl kullanılır şunu öğretsin. bir in bir çık sonra diğer merdivene geç sonra yarısı bir merdivende diğer yarısı öbür merdivende kal yolu tıka arkadan gelenlerde böm böm baksın valla çıldırtacak. ha birde bütün unit çıkıyor merdivenleri ama kaptanları elinde bayrak aşsğıda bekliyor işte o en fenası saldır komutu bile veremiyorum.

neyse ama herşeye rağmen an itibariyle 218saatlık güzel bir oyun keyfi geçirmişim daha bir süre dahada geçirecek gibiyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın şehrine saldırdığımda, balistalarım ile ateşe başlıyorum balistalar bütün mühimmatı harcıyor, her biri 150 kill alıyor. Bu arada adam kesinlikle saldırmıyor. 20 birimlik ordumda 3 tane balista oluyor ve toplam 450 min kill alıyor 3 ü. Bir daha ki sefere 10 tane balista alacağım bakalım yine yatacak mı yapay zeka.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bakalım 10 tane balista ile de saldırdığımda aynısını mı yapacak. Kaldı ki adamın sayısı benden çok daha fazla olduğu durumlarda da duruyor şehirde. Saldırsa kazanma şansı daha fazla, yattığı müddetçe balistaya korkunç kayıp veriyor ve birim sayısı benden çok fazla olduğu durumlarda da yine yatıyor.

Balista ile girdiğim her şehir savaşında aynısı oluyor yani surları olmayan şehirler de.
Sosyal ağlarda paylaş

o öyle evet, düşman şehirden kesinlikle çıkmıyor yani hiç görmedim onca savaş yaptım,

üstelik dışardan desteği varsa onlarda sana hiç bakmadan koşarak şehre girme amacında olduğu için hepsi şehirde toplanana kadar bekliyorum ben lol,

1000+ adamı ballistalar öldürüyor bende ortalama, halbuki dışarı çıksa püskürtecek, ama 3 katım orduyla şehirde bekliyor öyle hep :p
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam selucidle oynarken benzer olay geldi basıma.Şehirde garnizon vardı 2 tane full ordu destek geliyordu.Ben direk 1 ordumu gelen destek birliğini öbür orduyu arkadan sehre soktum adamlar 2500 kayıpla bitirdi savaşı benim kayıp 100 civarıydı.

Rome la çok daha komik oranlar çıkıyordu ama ilk defa baska bir ırkla oynarken bu kadar saçma savaş kazandım.
Sosyal ağlarda paylaş

adamların şehrine saldırdıgında belli bi line var onun dışına çıkmıyo. hatta o line da bekliyor. archer bölüğünü diplerine kadar sokup point blank shot attırıp nanik yapıyorum adamlar çıkmıyor.

Oyunun tasarımlar, detaylar güzel eyvallah da, Developer gözüyle bakınca artificial intelligence her konuda bitik. ha düzeltilir mi düzeltilir ama şu şekilde cidden ayıp ya. 1 ay geç çıkarsalardı adam gibi test edip. Adamların ordularında defans mantığı yok cidden dediğiniz gibi. adamın son köyüne gidiyosun ordunla, adam ormanda gezintiye çıkıyor. Çok mu zor bunları düzeltmek ya. bu vassal mantığı da çok mantıksız dediğiniz gibi biraz önce.

Öncelikle bunları düzeltmeleri lazım. böyle şeyleri görünce keyfi kaçıyo insanın.
Sosyal ağlarda paylaş

vasallar iyide, bağlı devlet mekanikleri gereksiz gibi, ayrıca şu adama saldırma diye bir diplomatik seçenekte yok, ayrıca yanlış görmediysem vasallığıda herkes yapamıyor.

şehirden çıkma olayına gelirsek, emin olun şehirden çıksa daha kötü sonuçları olur, katılıyorum savunma mantığı çok ezbere gidiyor ama çok sorunlu değil, ana giriş yollarını güçlü adamları ile tutup arkasına menzilli adamları koyuyor ama orası düşmeden de diğer taraftan yardım getirmiyor ve balistaların hiç bir oyunda olmadığı kadar etkili olması da baya dengeleri bozuyor s2 bile toplar bu kadar iş yapmıyordu

ayrıca balista meydan savaşında da o kadar adam öldürüyor

Law said:

İşte bakalım 10 tane balista ile de saldırdığımda aynısını mı yapacak. Kaldı ki adamın sayısı benden çok daha fazla olduğu durumlarda da duruyor şehirde. Saldırsa kazanma şansı daha fazla, yattığı müddetçe balistaya korkunç kayıp veriyor ve birim sayısı benden çok fazla olduğu durumlarda da yine yatıyor.

Balista ile girdiğim her şehir savaşında aynısı oluyor yani surları olmayan şehirler de.

valla özellikle keltler şehirde durmuyor bende direk meydan savaşına geliyor, hele bir keresinde adam bütün haritaya yayılmış şekilde geliyordu...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...