Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

işte easy ile hard arasında fark yok çünkü ai eski oyunlardaki gibi ölümüne saldırmıyor, sizle savaşmak yerine her ülke 10 farklı ülkeyle savaşıyor dolayısı ile 300 turn boyunca düzgün bir alliance kurup gelemiyor size karşı hiç bir ülke, risk free oyun o açıdan. mesela mısır bende son kez (ben yoketmeden önce) kurulduğunda daha 2. turnu adamların 5 ülkeye falan savaş açtı dfgs

+ elinde oyuncuyu zora sokacak zayıf civil war dışında bir etkinliği yok ai ın, ne generaller isyan çıkarıyor nede başka bişi oluyor, shogunda realm divide da çok ağlamıştı oyuncular, adamlar kolaylaştırmış işte bunu :p

mesea fall of samuraide shogun ve imperial seçimini yaptığında sürekli gemilerle full ordu geliyordu karşıdan, engellemezsen bi anda başkentine falan full düşman ordusu indiriyordu adam. onlarca gemiyle blockade kurmuştum ben bunu engellemek için her turn hasarlı gemileri geri götür yerine sağlamlarını getir öbürlerini tamir et falan, taa adamın artık başkentine girene kadar böyle gidiyordu oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

ben legedry oynuyorum, ilk başta shogun 2 deki gibidir diye düşünüp very hard açmıştım,

misal orada ki zorluk ayrı bir olaydı, 5 turn içince, mantıksız ordular sırf zorluk olsun diye 2şer 3er üstüne biniyordu, artı samurayların yapması ve bakımı çok pahalı ve gelir çok azdı, asugariler yetemiyordu...

bu oyunda öyle birşey yok, oyun dengeli gidiyor, ai mantıklı ordu çıkartıyor, buff lı birimler ve ordular/devletler olmuyor, mantıksız sayıda çapulcu ordusunda gelmiyor, ai fazla ve yeterli sayında ordu besliyor ama ai açık alanda iyi savaşıyor ama şehir savaşını yapamıyor ve kilit ve bitirici hamlelerden kaçınıyor.

müttefikde oluyor, part görevi gereği mısıra saldırmam gerekiyor, ve adam bütün 4-5 ülke ile antlaşması var, mütefikleri efes in önüne 4-5 donama ile gelip öyle bekliyor, benzer bir kuvvet ile rodosu kuşatıyor ve garnizon ve donama ile oto ile yeniyorum,...

gel gelelim, örneğin, partlar ile oynuyorum 2 müttefik 2 şerden ful ordu ile, benim bir ordumun koruduğu şehri kuşatıyor, yarma yapılmayacak kadar kalabalık ve dışarıdan takviye getiremiyorum ve 1 turn içinde şehir kendi düşecek, ai ne yapıyor, şehre saldırıyor ve doğal olarak kaybediyor

bu bug veya oyun mekaniği değil, bilinçli yapılmış bir şey,
şöyle bir şey de yapıyor, tek şehri olan ai veya 2 şehri var, eğer kalabalık olarak üzerine abanında şehri bırakıp geri çekiliyor ve ortada dolaşmaya başlıyor, bunu da bazen alakasız yerlere de ve sayılarda da yapıyor.

ordu sayısı yüzünden, başka birisi ile savaşan bir ülkeye arkadan girip ala biliyorsun ama bunada yapacak bir şey yok, ve bu sorun da olmuyor,

burada ki, sorun ai mantıksız ve manasız arasında savaşması ve diplomatik olarak kendini güvence altına almaması ve antlaşam bozmanın caydırıcı bir etkisinin olmaması

ya arkadaş, roma hiç mi güçlenmez? 5-6 oyun oynadım adamlar italya dışına çıkmıyorlar, son patcler ile biraz gelişmeye başladılar, artı, mısır, makedon gibi ülkeler uzun süre ayakta kalabiliyor ve traklar ve germen kabileleri güçten düşmüşler biraz
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

tek şehri olan ai veya 2 şehri var, eğer kalabalık olarak üzerine abanında şehri bırakıp geri çekiliyor ve ortada dolaşmaya başlıyor, bunu da bazen alakasız yerlere de ve sayılarda da yapıyor.

abi bu bilinçli zaten de ai yetemiyor işte her zaman. Kaybediceğini anlayınca orduyu toplayıp etrafda saldıracak savunmasız şehir arıyor, bazen de başarıyor aslında,
misal daha anca
adamın 2 şehri vardı, birini alınca adam full stack ordusuyla transport olarak gitti 2 tur içinde başka şehri aldı -ki şehir sahibiyle önceden savaşı yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Sende yanlış anlama ama sende korsan oyun indirip suç işliyorsun. Şimdi oyun iyi olsaydı parasını verip alırıdm gibi bir mazeret arkasına sığınacaksın ama buradaki yorumları okuyup yada birkaç review okuyup oyunu almamaya karar verebilirdin. Şimdi bizde sana hırsız, suçlu mu diyelim. Yani evet hukuken yaptığım eylemin karşılığı bu.

olaya suç-ceza kapsamında girmeni anlıyorum nickine bakıp,ama bu argümanın beni pek etkilemiyor.
10'dan sonra alkol satın almakta suç mesela,esrar içmekte suç,polise taş atmakta suç,lakin bu eylemlere karşı daimi bir motivasyonum var,suç olmaları beni engellemiyor,nasıl olacak yani.

sega ve ca düşünsün piracy'nin suç olup olmadıgını,ben belirli bir geliri olan genç bir arkadaşınız olarak bir depo benzin parasını dev medya holdinglerine kaptırmadığım için kendimi çok mutlu hissediyorum

10 kilo dondurma almayı,6-7 tane çok ilgimi çeken kitap almayı,12.5gr ciara almayı,hatta metrodan bir tam bonfile almayı ,CA ve SEGA'ya dandik TW oyunları yapmayı devam ettirmeleri için avanta vermekten daha mantıklı bir yatırım olarak görüyorum.suçsa suç çokta tın.

seninde tahmin ettiğin gibi RTW2'yi çok beğenip oynarım lan bunu , achivement kasarım,MP atarım fln desem büyük ihtimal alırdım parasını verip,EU4 ve witcher 2 mesela korsan fln çekmeden,hiç tereddüt etmeden para bastırıp aldıgım oyunlar,çünkü o oyunları yapan abilerin iyi niyetine ve kalite standartlarına güveniyordum.beni hayal kırıklıgına ugratmadılar saolsunlar.

AMA ben büyük ihtimal zaten satın almayacağım dandik RTW2'yi download ettiğimde DnR'ın raflarından bir tane RTW2 kutusu kaybolmuyorsa,nasıl bir hırsızım ben ? Düşünki araban çalındı ama sabahleyin kapıda aynen duruyor,victimless crime,hırsıza eyvallah demek dışında ne yapabilirsin yada ne yaparsın?

hocalarda her yıl cıkıp diyor mesela,son edition'ı olmayanı derse almam yok yazarım fln,neden ? para kazancak okul ve hocanın kendisi ve yayım evi , sokayım onların parasına ulan,fotokopi çektiriyorum,sınıfta olsan kalkıp bana HIRSIIIZ diye yaftalar mısın ? yaftalarsan ben ne kadar takarım seni ?:D

Law said:

Hani madem korsan indirdin gelipde buraya yazma bari kerizsiniz diyip geç haha çok garip.

istediğimi yaparım. fak the police

Law said:

Birde kerizsiniz ama yanlış anlamayın demekde bambaşka bir kafa haha.

ne diyem NASI GİRDİ TOTONUZA 60 DOLARES HUEHUEHEUHE mi diyim
dostum cunku rencide etmek istemiyorum,yanlış anlamıssın ama ben anlatamadıgım için,kerizsiniz demiyorum,eminim alayınız benden zekidir,ama bu dandik oyuna 60 dolar vermek kerizlik bence diyorum,bu olay bazında konusuyorum

bak sana fi tarihinde attıgım bi mesajı göstereyim

said:
ne grafikler etkiliyor beni başka bişi

adam gibi AI istiyorum

büyük ihtimal olmucak ama kısmet

yahu adam gibi AI fln yok anladım,ama grafikler bile shogundan kötü,yemin ederim zerre etkilemez bir oyunu sevip sevmememi grafikler,age of 2 oynuyan adamım büyük zevk alarak,ama instagram filtreli rtw grafikleri beni AYAR ediyor bi türlü gözüm alışamıyor

neyse postumu saygı ve sevgiyle noktalarken bir daha CA oyunlarını pre order etmemenizi temenni ederim.

ama bence edeceksiniz,medievıl 3 acıklayacaklar gelecek yıl onun hypetrainine kosucaksınız,ondan 2 yıl sora empire 2 , ondan 1 yıl sonra shogun 3 fln diye giderken her seferinde dahada dumbdown oyunlar yapmaya motive edeceksiniz adamları diye korkuyorum,yapmayın lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Caladorn said:

Feamer said:

tek şehri olan ai veya 2 şehri var, eğer kalabalık olarak üzerine abanında şehri bırakıp geri çekiliyor ve ortada dolaşmaya başlıyor, bunu da bazen alakasız yerlere de ve sayılarda da yapıyor.

abi bu bilinçli zaten de ai yetemiyor işte her zaman. Kaybediceğini anlayınca orduyu toplayıp etrafda saldıracak savunmasız şehir arıyor, bazen de başarıyor aslında,
misal daha anca
adamın 2 şehri vardı, birini alınca adam full stack ordusuyla transport olarak gitti 2 tur içinde başka şehri aldı -ki şehir sahibiyle önceden savaşı yoktu.

tamam o güzel bir özellik, gidiyor başka yerde devam ediyor veya mercenery ordu kurup geri geliyor ama bazen yeter sayıda orduyu da geri çektiği oluyor, dün etyopyadan mısıra giriyorum, alta limanı olan şehirde bir ordusu ve iki donanması var, en alta ki şehri aldım, oda donamayı karşı kıyıda ki şehirime gönderdi, öyle bekliyor açıkta, sonraki turn de gittim o şehri aldrım, ha o askerler fark yaratırmı yaratmaz ama önce kendini savaunması gerekirken kamikazaye saldırıyor adam
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Law said:

Sende yanlış anlama ama sende korsan oyun indirip suç işliyorsun. Şimdi oyun iyi olsaydı parasını verip alırıdm gibi bir mazeret arkasına sığınacaksın ama buradaki yorumları okuyup yada birkaç review okuyup oyunu almamaya karar verebilirdin. Şimdi bizde sana hırsız, suçlu mu diyelim. Yani evet hukuken yaptığım eylemin karşılığı bu.

olaya suç-ceza kapsamında girmeni anlıyorum nickine bakıp,ama bu argümanın beni pek etkilemiyor.
10'dan sonra alkol satın almakta suç mesela,esrar içmekte suç,polise taş atmakta suç,lakin bu eylemlere karşı daimi bir motivasyonum var,suç olmaları beni engellemiyor,nasıl olacak yani.

sega ve ca düşünsün piracy'nin suç olup olmadıgını,ben belirli bir geliri olan genç bir arkadaşınız olarak bir depo benzin parasını dev medya holdinglerine kaptırmadığım için kendimi çok mutlu hissediyorum

10 kilo dondurma almayı,6-7 tane çok ilgimi çeken kitap almayı,12.5gr ciara almayı,hatta metrodan bir tam bonfile almayı ,CA ve SEGA'ya dandik TW oyunları yapmayı devam ettirmeleri için avanta vermekten daha mantıklı bir yatırım olarak görüyorum.suçsa suç çokta tın.

seninde tahmin ettiğin gibi RTW2'yi çok beğenip oynarım lan bunu , achivement kasarım,MP atarım fln desem büyük ihtimal alırdım parasını verip,EU4 ve witcher 2 mesela korsan fln çekmeden,hiç tereddüt etmeden para bastırıp aldıgım oyunlar,çünkü o oyunları yapan abilerin iyi niyetine ve kalite standartlarına güveniyordum.beni hayal kırıklıgına ugratmadılar saolsunlar.

AMA ben büyük ihtimal zaten satın almayacağım dandik RTW2'yi download ettiğimde DnR'ın raflarından bir tane RTW2 kutusu kaybolmuyorsa,nasıl bir hırsızım ben ? Düşünki araban çalındı ama sabahleyin kapıda aynen duruyor,victimless crime,hırsıza eyvallah demek dışında ne yapabilirsin yada ne yaparsın?

hocalarda her yıl cıkıp diyor mesela,son edition'ı olmayanı derse almam yok yazarım fln,neden ? para kazancak okul ve hocanın kendisi ve yayım evi , sokayım onların parasına ulan,fotokopi çektiriyorum,sınıfta olsan kalkıp bana HIRSIIIZ diye yaftalar mısın ? yaftalarsan ben ne kadar takarım seni ?:D

Law said:

Hani madem korsan indirdin gelipde buraya yazma bari kerizsiniz diyip geç haha çok garip.

istediğimi yaparım. fak the police

Law said:

Birde kerizsiniz ama yanlış anlamayın demekde bambaşka bir kafa haha.

ne diyem NASI GİRDİ TOTONUZA 60 DOLARES HUEHUEHEUHE mi diyim
dostum cunku rencide etmek istemiyorum,yanlış anlamıssın ama ben anlatamadıgım için,kerizsiniz demiyorum,eminim alayınız benden zekidir,ama bu dandik oyuna 60 dolar vermek kerizlik bence diyorum,bu olay bazında konusuyorum

bak sana fi tarihinde attıgım bi mesajı göstereyim

said:
ne grafikler etkiliyor beni başka bişi

adam gibi AI istiyorum

büyük ihtimal olmucak ama kısmet

yahu adam gibi AI fln yok anladım,ama grafikler bile shogundan kötü,yemin ederim zerre etkilemez bir oyunu sevip sevmememi grafikler,age of 2 oynuyan adamım büyük zevk alarak,ama instagram filtreli rtw grafikleri beni AYAR ediyor bi türlü gözüm alışamıyor

neyse postumu saygı ve sevgiyle noktalarken bir daha CA oyunlarını pre order etmemenizi temenni ederim.

ama bence edeceksiniz,medievıl 3 acıklayacaklar gelecek yıl onun hypetrainine kosucaksınız,ondan 2 yıl sora empire 2 , ondan 1 yıl sonra shogun 3 fln diye giderken her seferinde dahada dumbdown oyunlar yapmaya motive edeceksiniz adamları diye korkuyorum,yapmayın lütfen.

oyunun türünü beğenmiyorsan, sana cazip gelmiyorsa, geçtiği çağı sevmiyorsan, veya oyun mekaniklerini anlamamış san veya sevmiyorsan, lütfen alma ve korsan oynamaya devam et de gelip insanların başını ağrıtma.

şu oyun senin severek oynadığını söylediğin oyunlardan ne "dandik" nede "kalitesiz" onda senin problemin

de bu kadar uğraşıp, değerli vaktimizi çalıp sana cevap yazdıracak kadar, mesnetsiz şeyler kaleme almanı sağlayan motivasyonu anlamadım?
Sosyal ağlarda paylaş

oyun bayıklık açısından fall of un gerisinde ama, ordakinden daha çok eğleniyorum ben burda. ai salak malak ama zaten gezegenin yarısı benim farkmıyor pek asd.

orda tüfenkli adam yapmaya zorluyordu oyun sürekli melee birimler hem 2 turnde çıkıyor hem pahalı falan, tüfenkli adamlarla savaş da eğlenceli değildi zaten, binalarda çok pahalıydı bayıyordu bir süre sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

oyunun türünü beğenmiyorsan, sana cazip gelmiyorsa, geçtiği çağı sevmiyorsan, veya oyun mekaniklerini anlamamış san veya sevmiyorsan, lütfen alma ve korsan oynamaya devam et de gelip insanların başını ağrıtma.

şu oyun senin severek oynadığını söylediğin oyunlardan ne "dandik" nede "kalitesiz" onda senin problemin

de bu kadar uğraşıp, değerli vaktimizi çalıp sana cevap yazdıracak kadar, mesnetsiz şeyler kaleme almanı sağlayan motivasyonu anlamadım?

total war serisini seviyorum,anlarımda,orjinalim olsa mutli atardık ve inan eline verirdim :D

oyun dandik ve kalitesiz mi bilemem,göreceli kavramlar,30 turnden sonra biten oyun benim gözümde dandiktir,her naval battle'da bu oyun dandik diyorum,beni asıl rahatsız eden içerik eksikliği,fikirler var ama iyi işlenmemiş,politikalar ne işe yarıyor mesela,yahut karakterlerle bir bağ kurabiliyor musun ? aile sisteminin çıkarılması seni rahatsız etmiyor mu ? e sen böyle bi tw oyunu oynamaktan zevk alıyorsan sana iyi eğlenceler

said:

işsizim.

senin vaktin cok değerli,yazdıklarım cok mesnetsizse cevap vermek zorunda değildin teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle mantıklı bir şekilde konuya giriş yapsaydın, boş zamanında en azından daha mantıklı bir tartışma ortamı olurdu.

ben hiç bir totalwarı zaten 50 turnden fazla oynamışımdır zaten, beni cezbeden kısıtlı birim ve ordu ile ilerlemek, ama sağ olsunlar shogun 2 den beri bu eğlencemi elimden aldılar.

deniz savaşları dönem savaşlarını seven beni de rahatsız ediyor, gemiler çok hızlı ve menzilli gemiler işin suyunu çıkartıyor, ne borda yapabiliyorsun doğru düzgün ne mahmuz, ve kelt gemisi çarparak kadırga parçalıyor gibi değişik şeylerde var.

fikirler var iyi işlenmemiş diyorsun ya bizde o yüzden aldık ben iki tane aldım, oyunun altyapısı ve iskeleti iyi, gerçek bir totalwar oyuncusu olsaydın, oyunun espirisinin modlarında olduğunu bilirdin, misal ilk romu ben bu oyunu yükleyince sildim,

oyunda düzeltilmeyecek, değiştirilmeyecek hiç bir sorun yok ve buda çok rahat bir şekilde yapılıyor.

bu oyun kullan at bir oyunda değil,

politika ve karakter derken ne kastetin anlamadım ama politik aksiyonlar hiç olmadığı kadar iyi, civ den bile iyi hatta...

aile ağacında ne buluyorsunuz onuda anlamıyorum, zira benim aile ağacı ile alakam oyuna başladığın adamdan sonraki 2 varisi adam gibi seçmekten ibaretti sonra ilgilenmiyodum bile ama komple çıkarmaları saçma olmuş

aslında bunlar ve bir çok eksik, ilerde para ile satmak için çıkartılmış gibi geliyor bana,

son olarak eline veririm diyorsun da, ne fps oynuyoruz, ne ageof hangi ülke ile nasıl bir ordu ile kaç para ile elime verecen?

işte şu oyuna sığ bir şekilde yaklaşmasanız ne kadar güzel olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

oyun bayıklık açısından fall of un gerisinde ama, ordakinden daha çok eğleniyorum ben burda. ai salak malak ama zaten gezegenin yarısı benim farkmıyor pek asd.

orda tüfenkli adam yapmaya zorluyordu oyun sürekli melee birimler hem 2 turnde çıkıyor hem pahalı falan, tüfenkli adamlarla savaş da eğlenceli değildi zaten, binalarda çok pahalıydı bayıyordu bir süre sonra.

shogun 2 de sevemdiğim şeyler çoktu o yüzden oyundan çok soğudum,

düz s2 de samuray kontrol etmeden oyunu bitirdim, hatta yapmanda bile gerek yok, bakımı ve yapması pahalı olduğu için zaten oyunun başında yapacak ekonomi yok, ya bina yapmayaaksın ki o zamanda en fazla 3-4 samuray bakabiliyorsun, adam karşına 10-15 tane asugariyi yığıyor samuraylar nanay,

samuray yapmasan, hem bina yapıyorum hem 10-15 tane asugari besleyebiliyorum ama bu sefer, mızrak ile savaşan basit adamlar la savaşmak gibi zevksiz bir icraat içine giriyorum, ve bölgem gelişiyor bu sefer 2-3 tane asugari ordum oluyor ve kombine olarak herkesi yeniyorum, koca s2 oyunlarımda en fazla samuray savaşı 2-3 kere olmuştur.

deniz savaşları ayrı bir bayık, benim gemimde aynı onunki de ve menzilden okluyoruz, her seferinde benim gemim kaçıyor.

rise of samuray ise benzer kafalar, yine dünyanın parasını verdiğin samuray ve elit adamlar hem bir şey yapamıyorlar, hem birim olarak eksik oluyorsun, bonus olarak birimlerinde sayıları 3 e 1 veya 5 e 1 oluyor, deniz savaşları ekstra kötü,

bunların yanında fall of samurai ise içlerinde en iyisi, açıkcası ben o oyunu hms warrior ve iron clatlar için aldım ve pişmanda olmadım, bunu dışında güzel savaşlar ve dengeli ai vardı.

rom2 de ise parasını ne ise yapabildiğin en elit adamı yapıyorsun ve o adamlar sana savaş kazandırıyor ve zevkini alıyorsun bu çok önemli bence, part ile onuyorsam kataprak yapmak ve onunla savaşmak lazım yoksa imparatorluğu kurduktan sonra oto savaşan kataprağı ben ne yapayım,

ha zorluk olsun diye legionlar pahalı olabilirdi ama kıytırık adamlarla, ainin kıytırık adamlarını yine yenecektik ve bu sefer ekstra bayık olacaktı oyun
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Tüketiciden değil üreticiden çalıyorsun.

İnsanların para olmaması veya benzeri nedenlerle korsan almasını da anlıyorum, ama oyun kötü zaten vs. gibi bahanelerle olayı haklı göstermeye çalışmak kendi kendini kandırmaktan başka bir şey değil. Beğendin veya beğenmedin, neticede oyunu oynadın.
Sosyal ağlarda paylaş

shogun 2de 650+ turn boyunca hiç kılıçlı adam yapmadım ben ya en sonlarda çıkan bazı hero birimler hariç, ana oyunda yari (ashigaru değil, samurai olan, zaten clanın bonusu vardı bunlara benim) ve cavalry kullandım hep, rise of da pahalı olmasına ragmen warrior monk ve gene yari cavalry,

fall of da da bi 100 turn kadar melee gitmeye çalıştım ama shogunate infantry miydi neydi ona geçtim sonra tümden.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

DoGMeaT said:

İnsanların para olmaması veya benzeri nedenlerle korsan almasını da anlıyorum, ama oyun kötü zaten vs. gibi bahanelerle olayı haklı göstermeye çalışmak kendi kendini kandırmaktan başka bir şey değil. Beğendin veya beğenmedin, neticede oyunu oynadın.

Onu geçtim birde keriz oluyoruz, hani oyunu bir şekilde satın almadan önce oynayıp beğenmediğimiz halde 60 dolares verip alıp sonra şikayet etsek paramızı ger ver diye bu kerizlik olurda.

Adam korsan çekip deniyor her patchle bir daha deniyor beğenmiyor sonra bize gelip kerizlik bu yaptığınız demek çok bambaşka yetemiyorum anlatmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

fikirler var iyi işlenmemiş diyorsun ya bizde o yüzden aldık ben iki tane aldım, oyunun altyapısı ve iskeleti iyi, gerçek bir totalwar oyuncusu olsaydın, oyunun espirisinin modlarında olduğunu bilirdin, misal ilk romu ben bu oyunu yükleyince sildim,

tamam modlar güzel,EB olsun darthmod olsun TW serisine can katıyorlar,ama RTW'yi ilk oynadıgında heycanlanmadın mı ? yahut medieval'ların kapsamlılıgı seni heveslendirmedi mi ? vanilya halleri bile muhtesem,yenilikçi ve kapsamlı oyunlardan bahsediyorum.

ayrıca mod gelmeden potansiyeli var diye oyuna 60 dolar vermek bana mantıklı gelmiyor,mod gelsin,oyun ucuzlasın illa alacaksam öyle alırım

oyun nasıl pazarlandı CA tarafından hatırla biraz,bu güne kadar çıkan en kapsamlı TW oyununu yapıyoruz,diğer tüm tw oyunlarının toplam bütçesi kadar sırf bu oyunun bütçesi var fln diye atıp tutuyorlardı,marketing e harcamıslar meğer bütçeyi çünkü 60 doları hak eden bir içerik yok oyunda,2 yıl boyunca EB gelecek diye bekliceksek ohoooo.

empire ,total war serisinin kapsamlı son oyunuydu,o oyundan beri inanılmaz bir dumbdown yoluna gidiyorlar.Bunu "gerçek bir tw" ci olarka fark etmiş olan lazım.Shogun 2 de harita koridorlardan olusuyordu,napoleon'a hiç girmeyeceğim zaten TW oyunu sıfatını hak etmiyor,bu trendin son meyvesi al işte RTW2

said:

politika ve karakter derken ne kastetin anlamadım ama politik aksiyonlar hiç olmadığı kadar iyi, civ den bile iyi hatta...

politik aksyon dediğin generalin rank aldıkca menüden promote'A basmak gerçekten bir devrim,civ'den bile iyi,hıhı.(ironi yapıyorum şayet anlamadıysan )

ilk RTW'nin BI expansionundaki iç savaş sistemi bu oyununkine bin basar,uzaydan inan lejyonlar yoktu onda,karakterlerin özellikleri vardı,arada inceleyip plan yapman,kimini duruma göre gereksiz bi ispanyol şehrine vali bırakıp unutman,kimine güvenip orduları emanet etmen fln gerekiyordu,allah aşkına kaç kere açıp baktın RTW2'de bu adamın gravitası kaçmış,ambition'u neymiş diye

hiç diğer factionlardan birine evlilik ,suikast fln yapma gereği duydun mu ?

said:

son olarak eline veririm diyorsun da, ne fps oynuyoruz, ne ageof hangi ülke ile nasıl bir ordu ile kaç para ile elime verecen?

işte şu oyuna sığ bir şekilde yaklaşmasanız ne kadar güzel olacak...

al istediğin ülkeyi ikimizdede eşit para varsa öperim seni ,gerçek tw oyuncusu hiç mi multi atmadın baştan mı anlatayım sistemi sana :D

ben adam gibi bir tw oyunu istiyorum arkadaşlar,tamam modları fln oyunu geliştirsin ama kutudan çıktıgı haliyle beni etkilesin istiyorum
tabiki bug fln olacaktır onlar dert değil,ama bu oyun sanki tamamlanmamıs gibi hissediyorumn oynarken
emrivaki ciwil war sistemi
oyunun gerçekleriyle alakasız görevler (mesela rtw'de senato sana bir görev veriyorsa o an praktikal bir nedeni oluyordu,savaştıgın ülkeyle bi alakası oluyordu fln,bunda nası? 2 tane province'in olsun,makedonyayı yık,e ama daha fransayı işgal ediyoruz,olsun görev verdik sen git ermenistanıda işgal et fln,eeeytere eeytere )
daha fazla event olsun
oyunu oynarken heycanlanalım istiyorum
daha çok yazarımda bence siz anladınız

bu üstte dediklerime uyan,wonderların haritaya eklendiği,hatta bide shogun ve medieval1'deki kara kalem event resimlerinin oldugu bir total war çıksın , 60 doları yollarına helal olsun derim ca'nın

ama öyle olmuyor,imkanları artıyor adamların,bütçeleri artıyor,ama hep daha basit oyunlar yapıyorlar,bu dandik ivmeyi göremiyorsanız ben ne diyim

yahu ilk shogun'u hatırlayın , CGI vidyolar vardı hani nerede ? ninjlar geyşaların vidyoları hemde 2000 yılı için şaşırtıcı çeşitlilikteydi,hani nerede ?

onu bırakın diplomasi nasıldı shogunda hatırlıyor musunuz , elçi odanıza giriyordu,tripli tripli konusuyor cıkıyordu fln , zamanında böyle detaylara kasan adamlar şimdi nasıl böyle dandik,"potansiyelli" oyunlar yapıyorlar

söyleyeyim cunku hype train hareket halinde ve eskisi kadar kasmaya ihtiyac duymuyorlar,nası olsa alan tayfa hazır

hah işte

ben o tayfadan değilim,ben daha komplike,daha cok emek verilmiş oyun istiyorum,bu yüzden gerçek tw'ci olmuyorsam eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

DoGMeaT said:

benim haklı göstermek gibi bir olayım yok uzun uzun anlattım ben haklı oldugumu biliyorum zaten sen katılmayabilirsin

ca ve segadan calmak benim vicdanımı rahatsız etmiyor nedenleriyle anlattım.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Onu geçtim birde keriz oluyoruz, hani oyunu bir şekilde satın almadan önce oynayıp beğenmediğimiz halde 60 dolares verip alıp sonra şikayet etsek paramızı ger ver diye bu kerizlik olurda.

Adam korsan çekip deniyor her patchle bir daha deniyor beğenmiyor sonra bize gelip kerizlik bu yaptığınız demek çok bambaşka yetemiyorum anlatmaya.

keriz olayına acıklık getirdim sanırım önceki sayfada bi at gözlüğünü cıkarda oku dostum ben kimsenin hısmı değilim niye bu kadar savunmacı yaklasıyorsun mevzuya?

ha bi kere korsan indirdikten sonra tabiki varsa patch yükleyecem,zatne indirmişim,korsan indirilen oyun patchlenmez,patchlensede eleştirilmez diye bir kaide sana mantıklı geliyor mu ?

soyadınız SEGA-CA-TOTALWAROGLU fln heralde o yüzden bu kadar sahiplendiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız şöle bişi var, oyun şirketleri çok dinamik yerler yani 3 seneden fazla aynı şirkette çalışanı zor bulursunuz genelde, her şirkette bir elin parmağını geçmez oda köksalan elemanlar hariç, proje ve kontrat bazlı çalıştığı için çoğu kişi 2000 yılının CA sı ile 2013 yılının CA sı tamamen farklı kişilerden oluşuyordur %95.
Sosyal ağlarda paylaş

sıra ile gideceğim,

ilk rome veya ilk medieval ilerici oyunlardı, ama empire iyi diyorsan bir şey diyemiyorum...

kabul ediyorum o oyunların duygusal ortamı bir başkaydı ama bunda ömründe ilk defa öyle bir şey görmüş olmanında etkisi var, misal wolfenstein da bana öyle gelir...

şunu kabul edelim, oyun baya kapsamlı ve dlc ler ile kapsamlı alacak bir yapım, oyun hiç olmadığı kadar stabil çalışıyor ve bu gün geçtikçe ilerliyor, rtw 5 savaştan 2 oyundan atardı, tam kilit savaş fiks kitlenirdi, bunlar yok.

abartıyorsunuz ama oyunda bir çok yenilik var, grafikler ve birimler ve tarihi doku ve temel hiç olmadığı kadar gerçekçi, birçok birim ve medeniyet var, kendi içlerinde farklılaşıyor, deniz savaşları ile kombine savaşlar yapabiliyorsun ve her ne kadar şu anda oynayamasakda olmadığı kadar kalabalık savaşları yapabiliyoruz, bu ve bunun gibi bir çok özellik var.

bekle 2 yıl, nereye yetişiyorsun ki, kaç senedir bekliyor insanlar bu oyunun yarısı bile çıksın diye...

dediğim gibi empire leş ötesi bir oyundur, en kapsamlı son oyun rtw, ondan sonrası tırı vırı, bunun da nedeni, bütçeleri karşılamak için daha fazla oyun satmak için olmadık adamları da oyuncu olarak çekme gayreti, bu oyununda sorunu bu mallesef, kendimin birle zorlanarak oyanayacağı oyunu bir çok oyuncu oynamak istemez.

bir koridor muhabeti gidiyor, hadi tarih bilmiyorsunuz bari, mantığınız olsun, ordu gibi kalabalık şeylerin ilerleyeceği rotalar bellidir zaten, kafana estiği gibi her yerden ilerletemezsin,

dediğim gibi, generaller ile hiç bir zaman etkileşime girmedim, zaten öyle bir beklenti içine de kimsenin girmiş olduğunu zannetmiyorum, hem ayrıca burada etkileşim içine girmen gerekecek generaller değil onun bir üst akademesi, general dediğin elinin kiri, 10 turn sonra yoklar zaten...

o iç savaş mekanikleri de saçmaydı, bu da saçma, iç savaş dediğin şey büyük çaptan bahsediyorsan 1-2 değişkenden fazlasına gerek duyar, ondan bunda da ne zaman iç savaş çıkacağını zaten kestire biliyorsun, iş olsun diye yapılmış şeyler.

açıkçası karakter özelliklerine ilk atama ve sonrası haricinde bakma ihtiyacı duymadım, sınırsız ve belirsiz bir havuzdan general çekmek saçma ve işleri aşırı kolay yapan bir durum ama ilerde eklerler diye umuyorum

ama generallerin özeliklerine bakmaya gerekte duymadım, çünkü o kadar kuş konduracak şeyler değiller, mtw daki gibi saçma durumlara sokmuyorlar adamları veya comandı fazla olan bir köylü gelip legion öldürmüyor...

eksiklik mi, değil. niye, çünkü savaş yapıyoruz, taktik yapıyoruz rpg oynamıyoruz...

hadi diğerleri neysede, "gerçekle alakası olmayan görevler" derken ne düşüyorsun onu merak ediyorum, zira görevler bizzat gerçeğin kendisi, sen kafana göre takıla bilirsin bitirme görevi hariç yapmak zorunda olmadığın şeyler. rtw görevleri ise seçtiğin ailenin gitmesi gereken yere seni götürüyordu sadece o kadar ve başkada bir şansın da yoktu, hani koridor falan...

bizde heycanlanalım isityoruz ama oyunun sorunu bitmemiş olması değil işte özelikle bu halde yapıyorlar ki, ortalama adamda oynasın, yoksa herkes farkında oyunda bir şeylerin yerinde olmadığının

said:
shogun ve medieval1'deki kara kalem event resimlerinin oldugu bir total war çıksın ,

buna katılıyorum, diğerleri için ise umudumuz ve sizinde adamlara gölge etmemeniz için ricamız var. çıkınca alırsınız suyu bulnadırmayın...

ilk shogunda ki videolar hiç birinde yok ne yazık, ve evet olsa güzel olurdu ama işte hedef kitle içinde biz azınlık kitleyiz ve sorun da bu oluyor,

multi için ise ne zaman böyle asarım keserim li konuşan biri görsem, oyunu bırakıp kaçtılar, hatta biri bu forumda aoe de böyle atıp tutuyordu, geçi şimdi paslandın o yeniyor ama

ama bu oyun öyle değil işte işin güzelliği o, bir birine denk kuvvetler ve el çabukluğundan ziyade görü birleşince, güzel savaşlar yapıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

güzel kardeşim oyunlar konusunda fikirlerimiz uyuşmayabilir , sen beğenirsin ben beğenmem,ben eleştiriirim,sana göre suyu bulandırmak olur , oyunu baban yapmıstır fln,olabilir,ben senin kadar fan boy değilimdir anlaşamayız ama

Feamer said:

bir koridor muhabeti gidiyor, hadi tarih bilmiyorsunuz bari, mantığınız olsun, ordu gibi kalabalık şeylerin ilerleyeceği rotalar bellidir zaten, kafana estiği gibi her yerden ilerletemezsin,

aynısını romalılar diyordu sonra adam filleri geçirdi alplerden
aynısını fnrasızlar diyordu sonra ardennesten tanklar geçti

yani tarih bilginle mantıgınla fln iligi yorum yapmıyacam , ad hominem sevmem,ama hatalısın.
Sosyal ağlarda paylaş

suyu bulandırma diyorum, çünkü bu şekilde comunity yaratıp projeye yeni yatırımların gelmesini engelliyorsunuz, ayrıca şurada oyun ile ilgili konuşan kişilerin arasına girip lüzümsuz polemik yaratıyorsunuz...

eleştirin ama genel geçer gerçekler le veya kendinizce geçeklerle saldırmadan eleştirin

iki tane örnek var, ve onlar aşılmaz yerler değil, geçilmesi muhtemel olmayan yerlerden, yeni imkanlar ile geçmek ile oluyor.

hanibal, kenltlerin yardımı ile alplerden geçti, almanlar da motorize doktirin ile geçtiler, elinde böyle imkanlar yoksa zaten geçemezsin, adamlar böyle bir şey denediler, ayrıca japonya ne kadarlık yerki, ordu nerden yüriyecek, ayrıca heryere ordu soksan ne kazanacaksın?

bunun dışında shogun2 koridor muhabbeti ve bu oyun için benzer yorumları iyi niyetli bulmuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

suyu bulandırma diyorum, çünkü bu şekilde comunity yaratıp projeye yeni yatırımların gelmesini engelliyorsunuz,

nea

Feamer said:

ayrıca şurada oyun ile ilgili konuşan kişilerin arasına girip lüzümsuz polemik yaratıyorsunuz...

ne diyim beğendim olmuş 10/10 mu diyim,eleştirebilirim,ağzına bile sıcarım oyunun,sense ovebilirsin,bunu polemik haline getirmek zorunda değiliz,herkesin fikri kendine,daha önce dediğim gibi soyadınız totalwarogluymus gibi bacı savunur gibi oyun savundugunuz için polemik oluyor.

said:
iki tane örnek var, ve onlar aşılmaz yerler değil, geçilmesi muhtemel olmayan yerlerden, yeni imkanlar ile geçmek ile oluyor.
hanibal, kenltlerin yardımı ile alplerden geçti

hannibal yol boyunca karşılaştıgı kabilerin coguyla savaşmıştır tarih ustası,hem livy ve polybuis tepelerine hannibalın ordusuna tepelerden atılıan,yuvarlanan kayalardan fln bahseder mesela.Hannibala yardım eten keltler oldugu gibi onu durdurmaya calısan,topraklarına girdiği için tepki veren,hatta romayla müttefik olan nice keltle savaşır. bknz: http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Rhone_Crossing

said:

almanlar da motorize doktirin ile geçtiler, elinde böyle imkanlar yoksa zaten geçemezsin, adamlar böyle bir şey denediler

fransaya dalan alman ordusunun %90dan fazlası hala eşşeklerle ikmal edilen,motorize olmaktan uzak bir orduydu,motorize doktrin diye anlatmak itediğin blitzkrieg sanırım,blitzkrieg le fransayı polonyayı işgal edersin ama bir ormandan geçerken nası bir yardımı olur sana bilmiyorum,neyse ama bunlar konuyu uzatıyor,tarih bölümünde istediğinden fazla konusabiliriz eğer arzu edersen :)

said:

bunun dışında shogun2 koridor muhabbeti ve bu oyun için benzer yorumları iyi niyetli bulmuyorum

evet dış mihrakların CA'ya karşı olan planının türkiye ayağıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...