Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Mithat said:

Şehir yöneticiliği gibi bi durum yok bunda zaten o belli , hani ingiltere oliim , brittiana mı ne orayı aliim , başka hiç bi yere dokunmiim (4-5 şehir sadece) gerisi 100 turn sırf gelişiim , sonra savaşırım , o 100 turn sadece hazırlık olsun falan tarzı bi durumun imkanı yok , benim ordunun 12 katı adamı olana denk geldim geçen.

yaparsın ki niye yapmayasın, hatta al mısırı veya germenleri daha rahat yaparsın,
Sosyal ağlarda paylaş

Mısırı denemedim ama germenlerin oralarda baya var kaos , ordu zaten psikopat çabuk büyüyodu , upkeep yüzünden başka şehir almam gerekiyodu , orduyu büyütmesen bu sefer saldırıda yeniliyosun falan o yüzden o da sıkıntı.

Mısır denerim bi ara.

Türklere en yatkın neresidir konuşuldu mu? İngiliz aldım ama ingilizler pek türk sayılmaz gibi duruyo , trabzon var ama oynanılabilir faction değil , böyle emin olamadım nereyi seçsem bi daha ki campaign için. Empire total war güzeldi ya , onun yenisini çıkarsalar bari , bi de bu orduların tiplerini garip yapma muhabbetini hiç beğenmedim onu normal eskisi gibi yapma seçeneği yok mu?
Sosyal ağlarda paylaş

raider said:

Yabgu said:

İsyandan sonra topraklarımdaki bazı bölgesel topluluklara özgürlük verdim. Daha doğrusu mecbur kaldım, müttefik lazım gerçekten. Şu an çarşı karışmış bir şekilde ilerliyorum.

Topraklara nasıl özgürlük verdin bu arada?

Barbarlar, yıkılmış bir devletin toprağını alınca o devleti askeri müttefik olarak yeniden kuruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Mısırı denemedim ama germenlerin oralarda baya var kaos , ordu zaten psikopat çabuk büyüyodu , upkeep yüzünden başka şehir almam gerekiyodu , orduyu büyütmesen bu sefer saldırıda yeniliyosun falan o yüzden o da sıkıntı.

Mısır denerim bi ara.

Türklere en yatkın neresidir konuşuldu mu? İngiliz aldım ama ingilizler pek türk sayılmaz gibi duruyo , trabzon var ama oynanılabilir faction değil , böyle emin olamadım nereyi seçsem bi daha ki campaign için. Empire total war güzeldi ya , onun yenisini çıkarsalar bari , bi de bu orduların tiplerini garip yapma muhabbetini hiç beğenmedim onu normal eskisi gibi yapma seçeneği yok mu?

türkler derken anlamadım ama partları seçebilrisin, hangi zorluk bilmiyorum ama orası baya bir zor.

mısır ile oynarken önce bedevileri ve etyopyalıları tepeleyin sonra çok sorun çıkıyor oralarda, selucia da oyun başında tek başına o kadar sorun çıkartmıyor, bende en azında anca gemi yapmıştı,

ayrıca onun ve vasallarının toparlanması ve top yekün üstüne atlaması 10 turnu buluyor, birde doğu iranda filan teklerse her biri 4-5 er ful ordu gönderiyor
Sosyal ağlarda paylaş

İskitler bu ay dlc ile gelecekler.

Kimmer, İskit ve Etrüskler senin soruna cevap olarak verilebilecek medeniyetler. Ama oynanamıyorlar, elbette modlarsan oynarsın.

Ama az dayan İskitler yeni içerikleriyle beraber bu ay DLC olarak geliyorlar.

Selevkoslar da beleşe oynanabilir olacak bu ay. Bekliyoruz bakalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

esas ilk defa bir total war oyununda savaş yapmadan, şehir yöneticisi olayım, mevcudu koruyayım tarzı takılabiliyorsunuz. ai barış yapıyor eğer güç dengesinde eziyorsanız. eskiden almanya vs courland, courland barış yapmazdı, her turn ölüme adam yollamaya devam ederdi. batı roma'yla barış yapmazdı sahra'da tek şehri olan berberler. diplomasi ilk defa bir işe yaramış.

praetorian meselesine gelince, roma ile oynuyorsanız house rule koyacaksınız kendinize çok net heh. lejyon başına bir praetorian, piyadenizin %80'i normal lejyoner olacak vs. o zaman iyi oluyor.

ben bütün paradox oyunlarını da house rule ile oynuyorum çünkü grand strategy'de kaçış yok kartopu etkisinden. ai ayak uyduramıyor asla.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda sizde hiç atraksiyon oluyor mu? bi ilk turnlerde yanardağ patlamıştı galiba bi şehirde, bide siyasi zımbırtılarda kadının biri bu çocuk bilmemne tanrısının oglu diye gelmişti bana inek falan kesmiştik,

ondan sora 320 turn geçti başka bişi olmadı. bu eventleri oyunun başına review yapanlara çıksın diye koymuşlar heralde lel. denizde fırtına falanda olmuyor hiç gemiler batmıyor, shogunda olurdu arada bir gene.
bide generali böyle öleceği bir araziye/denize getirince ölmüyor, az bir canla duruyor orda hep :p
Sosyal ağlarda paylaş

bende her faction benim dışında herkesle savaş halinde o yüzden benle kimse uğraşmıyor ehe millet biribirini yerken ben 3-4 orduyla girip tüm province i tek turnde alıyorum falan artık, herkes herkesle savaştığı için trade de imkansız oldu gibi.

bide boş bi şehir aldım geçen, garrison falan yoktu içinde, öyle girdim hop benim oldu şehir bi anda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...