Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Yok abi empire total war oynarken gayette zorluyordu AI.İlk 30 turnu atlattım ekonominin belini doğrulttum oh kafam rahat modunda gezemiyordum very hardda oynarken.

Shogunda bunu realm divide ile sağlamışlardı o biraz saçmaydı ama en azından zorluyorlardı bi anda bütün map sana savaş açınca.

Ben iç savaş olayına kılım.Halk mutlu herşey süper hop iç savaş çıktı.15 tane ordu başkentin yakınlarında.Tek zorluğuda o anda savaştığın ülkelerle mümkünse barış imzalayıp ordular geri gelene kadar next turn spamlamak.Sonra oda bitti.

Hele iskitlerde 2 tane yarım ordu çıktı başkentte.Arkada rezerv tuttuğum orduyla yendim bitti.Saçma sapan iç savaş, invade filan kasmak yerine major factionları AI yönetirken daha fazla güçlendirip oyun içindeki teknolojik gelişime filan ayak uydurtmaları lazım.

Rome isminde oyun çıkarmışlar eğer romayı sen yönetmiyorsan karşında düşman olarak görüp lejyonlarıyla savaşa girip dövme fantezisini gerçekleştiremiyorsun çünkü minor factionlar romayı dövüyorlar sonrada 1 tane ordu çıkarıp öyle salak salak bekliyorlar oyuncu gelsede üstümüzden geçse diye.
Sosyal ağlarda paylaş

işte buda romalıların ne kadar muazam bir iş başardılarının göstergesi ai bile yetemiyor :)

şaka bir yana çok doğru, oyunun şuan en büyük sıkıntılarından, misal kartaca, adamlar 3 ordu yapıyorlar, biri isp, biri sicilya biride başkente dursun diyelim, bakıyorsun rakipleri 3-4 tane bedevi ve isp kabileleri, her biri 3 15+ ordu ve 2 şer donanma ile 4 koldan saldırıyor, ai de fix şuraya saldır buraya saldır diye kotlamışlar, kartacadaki ordusunu alkasız bir yere gönderiyor hop başkent düştü, mesefede uzak yardım da gelemiyor, romada aynı bir bakıyorsun korsika için 2 ordu 2 donama göndermiş, bu arada barbalar gelmiş romayı almış, isp. kabileleri bile italyaya çıkartma yapıyor...

bence garnizon sayıları artırmışlar ama biraz daha artırıp, tek şehirlik devletlerin 3 yerine 1 ordu ve 1 donma yapma hakkını getirmeleri lazım, hatta varmı acaba böyle bir mod? yoksa saldırgan kodlanmış devletlerin başına bir anda onlarca devlet üşüşüyor sakat oluyor, kartaca ile libya misal her gördüğü devlete saldırıyor, benim oyunumda kendi topraklarını bırakıp italyaya gitiği için bütün libyayı bedeviler işgal etmişti ve adam en son trakyadaydı o derece

not, ilk roma da roma çatır çatır alıyordu, fixs olarak oda saçma oluyordu açıkçası
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun sıkıntısı toprak alıp vermenin çok hızlı olması ve orduların hızlı ve uzun mesafe yol alabilmesi.

tek başına ayakta durabilecek 2 ordu yaptığında zaten alıp başlarını gidiyorlar. işgal ettiğin topraklardan topladığın adamlar bi penaltı alsalar o bile yeter. roma'dan yola çıkan ordu haritanın öteki ucunda yola çıktığı gibi gıcır gıcır duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

düşman bölgelerde biye attrition yok ona anlam veremiyorum doğrusu,

seneler dört mevsim ve ordu yürüyüşleri de buna uygun olmalı aslında, şimdi aslında çok yürüyor gibi gözüküyor ama 1 senede anca anadoluyu geçiyorsun, gerçi bunlar ufak işler anlasam mod yapılabilinir gibi gözüküyor
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

replenish rateleri cok yüksek zaten, food mekaniği saolsun. bide nerdeyse hiç atration yok. öle harıl hurul yürüyo ordualr herseyden gecip iplemeden. untie kaybetmen zaten hayal, bişi yokki durdurcak oyuncuyu

replenish ratelere nerf lazım 2 turda pirüs zaferi ile heroik zafer arasında fark kalmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

canınız neyi istiyorsa modlarla fixleyin işte beyler, ai haricinde hemen herşey için mod mevcut durumda.

shogun 2'yi ilk çıktığında oynamıştım biraz, şimdi tekrar başladım, misal;
general ünitesi 40 birim, tur başına 1 üntite doluyor, 29 turns to full ahaha. sonra, ninja var orduyu sabote et diyorum 2,2k diyor, benim gelirim 600 falan. rome 2'de 400 altına poison fix

tabi oyunun başı daha, zamanla artıcaktır replenish de, böyle kalsa daha iyimiş kesinlikle.

replenish sağolsun; bırak savaşı, ünite kaybetmeden veni vidi vici alınıyorsa o oyunda bi b.kluk vardır elbet, en azından legendary için replenish'i azaltsalar bari.
Sosyal ağlarda paylaş

FOTS'da düşman da top kullanabiliyordu. Top atışı yedikleri anda da arayı kapatmak için hızla geliyorlardı. Birde realm divide olayı hem ana oyunda hem ek pakedinde vardı. Hatta üst zorlukta senle aynı taraftaki klanlar kasıtlı olarak karşı tarafa geçiyordu. Oyunun en başında zoru yiyordun. Ortasında büyük ordularla her cephede savaşıyordun. Öyle AI çok aptal veya kolay olduğundan tatsız kalan bir oyun değildi kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

yunanlar abi, bizden de beterler bu konuda.

mutlaka denk gelmişinizdir

1> random forumda random konu vardır
2> osmalı lafı geçer ki genelde negatif şekilde geçer.
3> bi türk gelir yarım inglizcesiyle bişeyler anlatmaya çalışır
4> başka bi türk gelir buna " bizi rezil ediyon çek git bu forumdan der.
5- ingilizcesi kötü oldugundan türkçe hakaret eder, ordan küfürleşmeye başlarlar...

o saatten sonra da yabancılar "abandon thread" modunda kaçarlar tabi.

vazgeçtim yunanlar hiç değilse birbirleriyle dalaşmıyorlar sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ilk mediavalda bende çok oynadım, hatta en çok onlarla oynamışımdır, her yere imam gönderiken özellikle, avrupa oynarken papaz göndermeye elim gitmezdi falan :)

totalwar türkmüydü neydi sitenin ismi, varlar orada misal, çok abartıyorlar bana bile tiksinçlik geliyor, hatta silah forumlarında bile varlar

asıl diyeceğimi demeyi unuttuğum için hepten unutum şimdi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...