Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/379/701/47f.png

Steam yıllardır kendisine düşen sorumluluğu üstünden atmaya çabalıyor. en sonunda çıkıp "Free Market, Free Speech" diye kendini haklı göstermeye çalışmış. oldukça kalabalık insan da bu laflara takılıp, "kahrsolsun sansür" diye Steam'i savunmaya başladılar.

işin kötüsü indie developerlar da bu saçmalığın dibine kadar batmayı tercih ediyor.

tabii ulu hakanımız Jim Sterling baya iyi dalga geçmiş bu mevzuyla.

https://www.youtube.com/watch?v=oY37GbE_tYc
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi tabii bone'un background'unu bilmiyorsun herhalde, ben facebook'ta devamlı paylaşımlarını gören biri olarak şaşırdım. pusulası devamlı bir yönü gösteriyor son yıllarda, burada kuzey oku birden güneye dönmüş. :p

benim şahsen o tarz bir düşüncem olsa zaten spektrumun iki ucuyla birden tartışan bir geçmişim olmaz her konuda.

bone herhalde komutan'ın dediği gibi yaklaşmış da, bunu yaparken kullandığı söylev
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/001/380/511/fd0.png
applestore faşizmini sahiplenen medyanın söylevi. biraz daha bağımsız bir argüman oluştursaymış keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

Bur yandan korkunç derecede büyük nereye tümüyle tekel olup bide gatekeeperlik yaparsan onun adı sansür olur. Greenlight öncesinde bilmiyorlarfi neyi yayinkayıp yayinlamadilkarını. Kendilerim söylüyorlar. Greenlight doneminde de var aynı durum.

Valvein son yıllarda yaptığı en doğru seçim bu.

Kratorluk ve filtreleme araçları ile içerik kontrolünü karıştırmayın alemi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ya kardeş gerçekten sen satış platformuysan bu işlere girmemen gerekiyor. Greenlight çıkarmıştın, orada milletin çıksın dediği oyuna bile sansür getirmeye çalışıyordun. Onun yerine yaş ile alakalı sınırları biraz daha genişletirsin limite takılmayan istediğini yapar. Zaten aile kontrol , kilit vs gibi şeyler var platformda, onu kullansın isteyenler.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Abi sansursuz oyun yapsinlar diyince annesizin biri okul tarama oyunu yapabiliyo yani.

Liberalizmin bokunu cikariyoruz ozgur biraktikca bireyi

liberalliği savunacak halim yok da, özgür bırakılmamak daha kötü. özgür bırakılınca boku çıkıyorsa öncesinde müdahale etmek lazım. aynı kafada imguru da banla işte. kafa kesmeli resimler videolar var.
oh wai...
Sosyal ağlarda paylaş

e zaten liberallik ile özgürlük elele giden kavramlar şayet gerizekalı amerikan anlamında kullanılmıyorsa. ben liberal olarak karşıyım sansüre insan hayatını filan tehlikeye atmıyorsa.

pedofili filan da işte reşit olmayanı istismar üzerinden gene özgürlük kapsamında olan birşey değil. umut sarıkaya örneğindeki "anarşistsek godoşuz demedik" tier örnekler kullanmayalım lütfen.

steam de "bu trolldü" deyip gene bloke eder çok uçuk örnekleri, o kapıyı açık bırakmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...