Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Swtor neden patladı?

Khiran

Öne çıkan mesajlar

Selamisahin said:

Ekşisözlük'te biri "Swtor bir dönüm noktası. İsteseniz de istemeseniz de mmoların geleceği Swtor'a bağlı" falan demişti bi ara. Yazık.

cok haksız degil. 600 milyon dolarlık bir oyun patladı sonucta. sektor ders cıkaracak. ama dogru olan "bir daha bu kadar paraya clone yapmayacağım" dersi yerine buyuk ihtimal yanlıs olan "bir daha fixed fee oyun yapmayacagım, konsolda da oynanan microtransaction bazlı sabun kopugu mmo yapacagım" dersini cıkaracaklar.

ama sonucta hakikaten bir donum noktası oldu. bundan sonra cıkacak her mmo dogru ya da yanlıs bir sekilde bu sonuctan etkilenerek cıkacak.

basarılı olsaydı da sonucları sektoru sallayacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Wisp said:

mmo devri bitti o yüzden,bu saatten sonra ağızlarıyla kuş tutsalar olmaz yani ..

sonuna kadar katılıyorum. artık insanlar saatlerce görev yapıp saçma sapan şeyler elde etmek istemiyor. adam gidiyor saçma sapan flash based oyun oynuyor. nedeni ise raid saatinde hazır asker gibi beklemek istemiyor. oyuna girdiğinde 1-2 iş yapıp çıkmak yeterli geliyor ona.
Sosyal ağlarda paylaş

Karag8z said:

Wisp said:

mmo devri bitti o yüzden,bu saatten sonra ağızlarıyla kuş tutsalar olmaz yani ..

sonuna kadar katılıyorum. artık insanlar saatlerce görev yapıp saçma sapan şeyler elde etmek istemiyor. adam gidiyor saçma sapan flash based oyun oynuyor. nedeni ise raid saatinde hazır asker gibi beklemek istemiyor. oyuna girdiğinde 1-2 iş yapıp çıkmak yeterli geliyor ona.

ne iş yapması? ben iş yapmak falan istemiyorum, ondan bitti mmo benim için vaktinde
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
tiLi said:

Karag8z said:

Wisp said:

ne iş yapması? ben iş yapmak falan istemiyorum, ondan bitti mmo benim için vaktinde

Siz iyi ki ilk everquest i hic oynamadiniz. Bir quest drop u ati yedi saat surerdi ve full team zorunlu idi. Iki onceki paketi bile sololamak sorundu.solo nasil yapilir guidelari vardi. O derece.Camp yerine gitmek bile ayni zoneda iken yirmi dakikayi buldugu olurdu.uc gun kesintisiz oynadiginda bir level ancak alabildigin level araliklari vardi. Grind idi sadece. Kafayi cizerdiniz herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bu oyunun betasında sözlükde yerden yere vurmuştum, attığım mesajlar anında zamanın ötesine gönderilmişti. hayır bi de almıştım oyunu daha sonrasında burada gaza gelip. ilk 30 gün bitmeden bırakmıştım oyunu. rezil herifler, kapansın tüm server'ları kapansın. :)
Sosyal ağlarda paylaş

oyun betadan beri kendini bayağı geliştirdi. oyuna şu forumda gelişmeleri vs. bildirmek yerine sürekli laf atanları gördükce sinirim bozuluyor, swtor bölümüne yazı yazasım gelmiyor.

Başlarda ilum pvp berbattı 1-2 fps de oynuyorduk ama şu bir sene içerisinde bayağı güzel güncellemeler geldi ilum tekrar düzenlendi arada event yapılıyor 20-20 kapışsak bile fps düşüşü olmadı bende, belki yüksek pc kullandığım için olabilir. Geç de olsa yeni warzonelar ekleniyor.

İlk çıktığı zaman raidlerin kolay olması oyuncuları isyan ettirdi ama şuan oyuncuları dinleyip daha zor raidler eklediler/ekliyorlar.

Ek paket çıktı ( hikaye çok iyi değildi ), karakter yenileme geldi, her ay her classın kullandığı ve sürekli güncellenen itemler, setler ekleniyor.

Sonuç olarak oyun beklediğimiz bir swg 2 olmasada oynanılabilir zevkli bir oyun. Yeteri kadar kötü düşünce paylaşıldı zaten hala kötülemeye bi lüzum yok artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunda o zaten. Yarım yamalak bir oyun çıkartıyorsan, düzenlemeleri ve eklemeleri hemen yapman gerekiyor. Kimse ihtimaller üzerinden bir oyunu oynamak istemez.

Ayrıca bahsettiğin gibi bunlar geç yapılıyorsa zaten sorun belli demektir. Mmo oyuncusu bu kadar bekler mi? en kral oyunlar bile 3-4 ay dolmadan yeni eklemeler yapıyorken, sen yeni bir oyunda niye oyuncularını bu kadar bekletiyorsun? felan işte :P. hater yada fanı değil oyunun. Ben eğlenceme bakarım. Aldım, 10 gün oynadım bıraktım. Sonrasında 1-2 ay daha takip ettim, baktım adamlar ağır takip etmeyi bıraktım. Bu saatden sonra ne kadar gelişmişler diye patchleri okuyacak değilim :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Cevap basit oyunu bekleyenler daha önce çok iyi bir örneği görünce en azından buna yakın birşeyler beklediler yapılmış olandan daha kalitesiz de olsa oynanırdı ancak berbat ötesi,
swg de de böyle oldu komplike oyunu çocuk oyununa çevirdiler cu vs ile herkes bıraktı oyun battı. E daha kötüsünü yapıp milletin çığlıklarla saldırıp senelerce oynamasını beklememelisin ayrıca gerizekalı değil oyuncu kısmı.
Ha birde; bu boktan oyuna boktan dedim diye veya bazı arkadaşlar oyunun dandikliğini ben önce anladım diye >:D< , beni topa tuttular şimdi gelmiş oyun patladı şöyle böyle anlatıyorlar.
Ulubatda keza çeşitli bahanelerle bırakmış oyunu oyun boktan dedik milletin yanına dikilip çok konuşma demeye getirdi la siz büyümeyeceksiniz ha.

Swg de kaç raid yaptınız? Oyun süresinin içinde belki % 3 tür. RAid meselesi değil open world crafting class çeşitliliği ve boş işlerle uğraşsanda o ortamda yaşamaktı mesele. Şimdi çıksa swg pre cu hemen satın alıp oynarım çünkü müziklerinden ortamına cantinasından swooplarına kadar hepsini özledim harika idi.
Sosyal ağlarda paylaş

anlattık o kadar, oyun dandik, satın almayın, diye ama dinleyen olmadı. bioware biti mi ne vardı, o da çıkıp blog yazdı, oyunda bir b.k yok, diye, onu da referans verdik. bölüm modları da sağolsun, demir yumruğu daha sert ve accurate şekilde indirebilmek için tek konuya sıkıştırdılar bütün mesajları oyun yayınlanmadan önce. paticik.com bölümüne başlık açtım, bu bölümün mod olayını biraz gevşetin, dedim, fizban efendi, ben de takip ediyorum o bölümü, gayet iyi modere ediliyor, dedi. oh olsun satın alıp elinde patlayan herkese. nasıl içim soğuyordu mesajları gördükçe. hala düşündükçe bir takım hisler bendinden boşalıyor içimde. hmpssss
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...