Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Project Eternity, Wasteland 2, yeni Torment (bundan sadece 1 gün önce açıldı) falan Kickstarter'da daha ilk günden hedefi aşmışlardı. Kaç gün geçti anca 900k oldu. Bana 'şu aşamada' ilgi yönünden eksik kalması ilginç geldi.

Sorsalardı, Ultima dediğin anda "3-5 saatte 1m'u geçer" derdim 2 hafta önce.
Sosyal ağlarda paylaş

ultima kitlesi cok kucuk, 2000 den beri atıl olan bir seri üstelik ve çoğu insan UO dışındaki ultimaları bilmiyor bile

overworld map en guzeli, garriotta bunu cok iyi biliyor cunkı ultima 9 gibi bir facia altında imzası var

http://www.ultimaaiera.com/wp-content/gallery/beautiful-britannia/Britannia-map-u9.jpg

yewde gezerken british castle theme çalıodu arada yakınlık yuzunden, moonglowdan brit gozukuodu filan o kadar ufaktı harita, sonra zaten kaç sene geçmesine ragmen oblivionda anvilden imperial palace gozukuyordu

hem kaynak israfı hemde işin RP kısmını olduruyor open map, ozgurluk vs tamamda hap kadar sanboxda debelenıyorsun ki fast travel vs yuzunden manası kalmıyor

overworld map cok iyi o yuzden, M&B in en iyi yaptıgı iş oydu zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Selamisahin said:

Project Eternity, Wasteland 2, yeni Torment (bundan sadece 1 gün önce açıldı) falan Kickstarter'da daha ilk günden hedefi aşmışlardı. Kaç gün geçti anca 900k oldu. Bana 'şu aşamada' ilgi yönünden eksik kalması ilginç geldi.

ultima online olsaydı o
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

yewde gezerken british castle theme çalıodu arada yakınlık yuzunden, moonglowdan brit gozukuodu filan o kadar ufaktı harita, sonra zaten kaç sene geçmesine ragmen oblivionda anvilden imperial palace gozukuyordu

hem kaynak israfı hemde işin RP kısmını olduruyor open map, ozgurluk vs tamamda hap kadar sanboxda debelenıyorsun ki fast travel vs yuzunden manası kalmıyor

uo, ilshenar ve malas geldikten sonra oldukça yeterli harita büyüklüğüne sahipti. Open world'ü her zaman tercih ederim ama mmo olmadıktan sonra open world olmanın artısı çok da belirgin olmuyor, rpgler için gereksiz muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Viktor said:

uo, ilshenar ve malas geldikten sonra oldukça yeterli harita büyüklüğüne sahipti. Open world'ü her zaman tercih ederim ama mmo olmadıktan sonra open world olmanın artısı çok da belirgin olmuyor, rpgler için gereksiz muhtemelen.

Victor zaten ultima9dan bahsettmiş burda Uodan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar üzüldüm ki mmo olmadığını görünce, aslında boynumun borcu olarak kafadan 50 dolar basmam gerekirdi malum hayatımdaki en güzel gaming deneyimini adamın oyununu legal olmayan serverlarda oynayarak geçirdim ama gerçekten yakıştıramıyorum, piyasada şöyle adamlardan bir elin parmaklarından fazla yok. bir sürü SP, MP oyun var piyasada. bu adamdan asıl beklenilen bir mmo'du. kolaya kaçmışlar bence. zırnık vermedim :(
Sosyal ağlarda paylaş

bolluktan değil kalitesizlikten oluyor ne yazık ki, ondan zaten bu adama karşı benim böyle bir beklentim vardı.

darkfall dünyalar kötüsü bir oyun çoğu insan için fakat UO kesimine hitap ediyor full loot vs. konusunda. f2p değil, aylık 15 dolardan geri dönmediler bu kadar yıldır. çünkü oyunu oynayan biliyor ki istediği türde (full loot, noninstanced open world, pvp, ağır craft sistemli) bir başka oyun yok. gerçekten de yok yani.

ps. darkfall aylarca yıllarca oynadım, dünyalar kötüsü derken oyunu yapan ekip inanılmaz kötü, servisler inanılmaz kötü vb. oyunun verdiği hissiyat UO'ya en yakın şeydi benim için. ondan başımın tacıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

ultima online 2 yi yapma hakkı kimde şimdi?
ea uo yu satın aldığın bu hakka sahip olmadı galiba. olmuş olsaydı ultima online 7 yi oynuyor olurduk büyük ihtimalle.

o zaman ultima online 2 yi yapma hakkı kimde? bu dallamadaysa niye oyun yapmıyor, değilse kimde bu oyunun hakkı.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamisahin said:

Ultima klasik RPG'ler arsında olmasına rağmen unutulan bir seri. Burda bile Ultima deyip Ultima Online kastediliyor, Openworld harita değil de Overworld harita kullanıldı diye taşaş tutuluyor felan. 1 milyona ulaşmas mucize.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

o zaman ultima online 2 yi yapma hakkı kimde? bu dallamadaysa niye oyun yapmıyor, değilse kimde bu oyunun hakkı.

Bir zamanlar...

http://www.youtube.com/watch?v=eWumht6AuZo

UO2, UO1 gibi değil de kendine has bir havası vardı, projeyi iptal edip birkaç öğeyi UO1'e koydular. Sonra EA UO2'yi iptal etti benim bildiğim.
Niye oyunu yapmıyorlar, şu oyunu yapsalar da, UO1 remake bekleyen fanlar ortaya çıkan sonucu sevmeyecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Pagan ve underworld 1 dısında ultima serisi baya patates
Kimse kimseyi kandırmasın arkadaslar

80lerde çıkan oyunlar, günümüze kıyasla gameplay, hikaye, karakterler yönünde zayıf kalıyor. Ama döneminde getirdiği değişikliği gözönüne almak lazım. Hatta crpg türünü oyunculara tanıştıran ve yayan oyunların başında geliyor diyebiliriz, 80lerin başında Ultima serisi önemli oyunlar arasında yer almıştı. Şu an jrpg piyasasında ilk Final Fantasy oyunu da efsane olarak anılır ama gidip oynasan o da baya patates gelir sana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...