Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

lineage filan onun kendi ürünü sayılabilecek oyunlar değil ancak. uo ve tabula rasa filan onunla ilişkilendirilebilir o listedeki.

neyse bastım ben de 25 papeli, 1,5 aylık sub bedeli. mmo olsa işin ucunda subs olacağı için almazdım ama astarı yüzünden pahalı olduğu için. :p
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

yakalayamazsın çünkü oyuncunun oyunlardan beklentisi değişti. kimse 2 hafta bir armor yapıp, şehirden çıktığı anda biri tarafından ölüp kaybetmek istemiyor, kaldıramıyor.

ben de diyorum ki ortada buluşturmanın bi yolunu bulsalar şu insanları. mesela loot olayı uo'da çok uzun bir süredir yok. oside yıllarca insurance sistemi vardı ama sphere gençliği tayfa uzun bir süre bundan habersiz yaşadı. itemler gitmiyor üstüne üstlük günlük mmolara kıyasla çok daha güzel bir yöntemle, para kaybederek korunuyodu.

ben -ve heralde bir çok kişi- diyor ki, günümüz oyun teknolojilerini, uonun open world -dağın başına ev yapabilme özgürlüğü- başta seçtiğin klasa mahkum olmama, kısaca uodaki özgürlükle birleştirsinler.

sanırım bunu yapanlar oldu ama patladı hep. işte mağdem britiş el atmış o yapsaymış abi. niye multiplayer oyun yapıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de verdim parayı elim mahkum resmen de, benim hakikaten anlamadığım şey; hem multi, hem single nasıl oynanacağı. şu denilenleri düşününce (class olmicak, open world, bayağı interaktif), single player morrowind'e benzicek gibi geliyor bana. ama multi'si neye benzicek ki. bankanın önünde 100 kişi durabilecek miyiz yine, yoksa morrowind'i borderlands gibi 4 kişi falan mı oynicaz. buna kafam basmadı bir türlü. ki bahsetmiştir belki richard garriott, sadece kickstarter açıklamasını okudum sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

ben izlemedim bana bi açıklayın neden kickstartera ihtiyac duymuş koskaca richard garriott

said:
Why do you need my money?

We have already invested quite a bit in the pre-production of Shroud of the Avatar, which you can see from our demo and in-game screenshots. But we need your help in order to finish Shroud of the Avatar. By supporting this project, you will be able to collaborate with the developers, lending your voice to what features you would like to see added. You can be a part of the creation of the classic fantasy role playing experience you have been waiting for!

What happens if you don’t raise enough money?

We feel confident that, with your help, we will reach our goals! In the unfortunate case that we don’t raise the money via Kickstarter, we would likely have to go from “indie” development to working with a major publisher, who would probably not be as open to what I, Lord British, and YOU, our fans have envisioned for the game.

http://cdn.head-fi.org/b/b9/b930ce9d_1cd234e6_half-trollface.jpeg
http://gamepolitics.com/files/blogimages/activision-ea.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ben düzgün mmo open world, full loot, player driven economyli rpg'e açım. carebear oyunlarından gına geldi. herşeyin sana gümüş tepside sunulduğu oyunlardan bıktım. risk/gain diye bir şey kalmadı oyunlarda.

darkfall, mortal, ultima online bu tarz bir şey istiyorum şahsen.

cevabını vermişsin kendin.

istediğin oyunu dolduran oyuncular. piyasada darkfall ve mortal varken hala bir community o oyunlara sahip çıkmıyorsa ve içerik üretmiyorsa olmaz.

senin kafa yapında kalan oyuncu sayısı çok az çünkü. o kitle büyüdü iş güç sahibi oldu heves etse de vakiti yok böyle core oyunlara.

o yüzden 2013ten sonra 2. bir ultima vakası beklemeyin malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

mono said:

ya...bulamadim, birisi "abi kesme!!1!.jpg" yapistirsa suraya neselensek heheh

http://forum.paticik.com/read.php?49,995218,page=1

aha bu uzun süre idare eder heralde :P.

MADAFAKAAA'nın resimler gitmiş :(.

edit:
aha durun la durun bu varmış
http://forum.paticik.com/read.php?77,3245907
Sosyal ağlarda paylaş

Wyand said:

bingildak said:

ben düzgün mmo open world, full loot, player driven economyli rpg'e açım. carebear oyunlarından gına geldi. herşeyin sana gümüş tepside sunulduğu oyunlardan bıktım. risk/gain diye bir şey kalmadı oyunlarda.

darkfall, mortal, ultima online bu tarz bir şey istiyorum şahsen.

cevabını vermişsin kendin.

istediğin oyunu dolduran oyuncular. piyasada darkfall ve mortal varken hala bir community o oyunlara sahip çıkmıyorsa ve içerik üretmiyorsa olmaz.

senin kafa yapında kalan oyuncu sayısı çok az çünkü. o kitle büyüdü iş güç sahibi oldu heves etse de vakiti yok böyle core oyunlara.

o yüzden 2013ten sonra 2. bir ultima vakası beklemeyin malesef.

darkfall oynadığım en hardcore oyundu sanırım. o oyundaki community, herhangi bir oyunda gördüğün en "yaşlı" community'di. hepsinin işi gücü vardı. son derece eğlenerek oynuyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi az işte oyle insanlar artık.
sorsan 10 kişiye shut up and take my money diyor, oyun çıkınca kaçıp gidiyor 9'u 1'i kalıyor. o yüzden wow gibi popüler olabilecek sandbox beklemicen bu devirde.

var işte bak, gidip darkfall oynayıp destek olcan adamlara. oyun da iyi diyorsun. oyuncu mutlu, firma para kazanıyor ve oyunu geliştiriyor bu senaryoda. win/win.

şikayet edip edip bu tip oyunlar çıkaran toy ama hevesli firmalara destek olmak yerine bayıp kaçarsan, üstüne de kapitalist activision, ea oyunlarına 50 şer euro verip DRMlere takılıp oynayamazsın işte. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyun çok güzel olabilir şimdi hiçbişey bilmeden konuşmak da istemem ama ne bilim pek beklendiği gibi de çıkmadı şu ana kadar. bi kere inatla bi "you can play with your friends!" iteklemesi var. kim dedi ki ben sadece arkadaşlarımla oynamak istiyorum diye. interactive world dediğin olay arkadaşlarınla oynama değil herkesle oynayabilmedir.

ikincisi görsel olarak baya leş gözüküyor. ha mükemmel ötesi imba içerik sunsun laf edeni kessinler de yani sene 2013 en azından biraz daha özenerek yapılsaymış, çok zor değildir eminim, nice 3-4 kişilik fakir dev. ekipleri taş gibi görsellerle çıkabiliyorken ortaya koskoca richard niye yapamasın. daha developmentın başı diye hani belki hazır değildir, sadece konsepti anlayalım diye böyledir, ileride düzelecektir falan gibi ümitlerim var.

bilmiyorum feci şüphelerim var umarım hepsinde yanılırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet öyle demek istedim typo olmuş.

Ama hayır o UO revamp değil, başka birşey o. Saçma salak birşey. Hiç girmemesi gereken şeylere girmiş. MMO'nun getirdiği random adventures with random strangers kavramını da social network katıp öldürmüş.

Ya aşırı hayal kırıklıgı, problemin parçasına dönmüş, öf daraldım yazamıcam daha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...