Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Destiny (Bungie'den yeni MMO-FPS)

Gangren

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

ps4'de keyboard mouse var mı ya? ne kadara nereden alabiliyoruz? ben ps4 almaya hevesliyim ama mesela destiny gibi bir oyunu ölsem controller ile oynamam.

3 çeşit marka var. hiçbiri pc mouse hissiyatını vermiyor tam olarak.

Xim 4 www.xim4.com
Venom X www.tuact.com
ChronusMAX www.controllermax.com

1:1 tracking ve pc gaming e yakınlık açısından sıra: xim>venomx>chronusmax şeklinde. fiyat açısından baktığındada sıra gene aynı. xim4 ve venom x var bende. destiny açısından en azından sıralama bu. diğer oyunlarda firmaların yazdığı profillere göre değişiklik gösterebiliyor.

neden pc deki mouse hissiyatını vermiyor konusunuda açıklayayım.

konsolda max turn speed, sensitivity nin oyun içinden maksimuma getirdiğinde analog stick in full sağa yada sola tuttuğunda dönme hızı kadar. bu yüzden, konsolda mouse ile oynarken arkanı dönmek istediğinde mouse yeterince tepki almıyor. bunu düzeltmek için, sensitivity i fullersende, iyi dönme süresi elde edip, sensitivity nin fazlalığından adam gibi aim alamıyorsun. bunu çözümüde xim4 dışında diğer firmalarda yok. xim4 ballistic curve diye bir ayar koymuş. mouse u hareket ettirme hızına göre acceleration devreye giriyor. hızlı çektiğinde mouse u dahada hızlanıyor, yavaş kullandığında acceleration devreye girmiyor. alışması başlı başına dert yani.

oyundan oyuna çok değişiyor ama dediğim gibi. destiny de sprint attığında sensitivity mesela yarıya iniyor. oyunun içinde built-in olan birşey bu. mouse falan varsa dahada işkence oluyor. oyunun içindeki auto-aim abartı derecede. mouse ile oynuyorum, sniper ile alayına headshot atarım olayı olmuyor. auto aim chest e bi kitleniyor, bildiğin savaş veriyorsun adamın kafasına çıkaracam diye crosshairi falan.

öte yandan BF4 oyna mesela Xim4 ile, bildiğin 1:1 tracking, arkana instant dönebiliyorsun mousela falan. pc ile bildiğin 1 e 1 aynı mouse experience sunuyor o oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

PATI clanı işte. hiyerarşisi felan filan yok herkesi admin yapmayı düşünüyorum. Nezih elemanlar davet edileceğine inandığımdan sıkıntı olacağını sanmam. Maksat Meçmeyking olmayan yerler dediğin yerlere grup ayarlama konusunda kolaylık sağlamak.

Tabi kullanımı biraz alengirli bu clan işinin. En kolay yolu Companion App gibi gözüküyor şu anda.

Oyun içinde henüz iletişim kurulabilen bir clan sekmesi/sayfası bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ps3 ve Ps4 server ayrıymış. Bende ps3 var bir sürü item almıstım ps3'e. Ps3 oyunları, gamepad vs hiç biri ps4 de çalışmıyor. Ark'lar da hep Ps4 takılıyor. Çok eksik kaldım. Bir oyun için de alınmaz ki Ps4. Ps3'e ayda bir en fazla bir saat falan takılıyorum :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...