Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

HellHound

Öne çıkan mesajlar

gogdan alıp steam e eklemek malesef yok. ama witcher 2 de bi yerden sonra şöyle yapmışlardı, steamden alanlarınkini gog a ekleme fırsatı sunmuşlardı. bunda da yaparlar diye düşülüyor ama hemen değil.

bununla ilk sorunu da biraz yanıtlamış oldum. 2. oyunu gog a kaydettirebilirsin. kaydettirdiğin zaman indirimi alırsın.

güncelleme olayında da gog galaxy i bu sene içerisinde aktif hale getiriceklerdi galiba, öyle olunca updateler gog galaxy üzerinden yapılıcak otomatik olarak
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

amazon gümrük vs dahil alıyor artık sanırım, swg collector getirmiştim zaten bir o gümrüğe takılmıştı 5 kuruş vermedim hepsi gönderen ödemeliydi. Evrak mevrak uğraştırmışlardı acık , onlarıda faks çekince pakedi yolladılar. Öküz gibi kutuydu =p

2011 de amazondan gelen bir pakete antrepo kirasi (30 dvd lik bir dizi seti + 2 blueray), musavir masrafi ve devlete odenen vergi ile beraber 500 TL ekstra bayilmis birisi olarak umarim artik oyledir diyorum.

not: DHL di. aman diyeyim. soyguncunun onde gideni. dunyanin seyini getirtiyorum amazon dan her sene, 3 yildir DHL e elimi bile surmedim. DHL kendisi kaybetti diyecegim ama bireysel tuketici cok umurlarinda degil zaten. kurumsaldan iyi para kiriyorlar. pasa pasa air mail ile gelsin, boyle masraflar olmuyor. ayrica onca siparisimden bir tanesi bir kerecik bile takilmadi gumruge air mail ile. DHL de ayni hacimde item icin 2 kere gumruge taktim. hatta bir ara ciddi ciddi gumrukculerle bunlar danisikli dovuste mi acaba diye dusunmedim de degil.

ancak collectors edition deyince durum farkli. air mail de paketin zarar gorme ihtimali var. yamulmus paketle collectors edition da hos olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ozel kargo sirketleri cok fena bu konuda, bu sebepten dolayi fiyat olarak yuksek ve gumrukte takilacagini dusundugunuz urunler icin mumkunse devlet postasini tercih edin diye bosa demiyoruz.

ptt'nin yapacagi en kotu urunu emsal bedel uzerinden degerlendirip vergilendirir, vergisini oder urunu alirsiniz. ozel kargo sirketleri kan emici olduklarindan depo, ardiye, komisyoncu ucretleri vs derken aldiginiz urunun 2 kati masraflari karsiniza cikartiyorlar.

amazon turkiye'ye DHL'le gonderiyor burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Darksun said:

amazon gümrük vs dahil alıyor artık sanırım, swg collector getirmiştim zaten bir o gümrüğe takılmıştı 5 kuruş vermedim hepsi gönderen ödemeliydi. Evrak mevrak uğraştırmışlardı acık , onlarıda faks çekince pakedi yolladılar. Öküz gibi kutuydu =p

2011 de amazondan gelen bir pakete antrepo kirasi (30 dvd lik bir dizi seti + 2 blueray), musavir masrafi ve devlete odenen vergi ile beraber 500 TL ekstra bayilmis birisi olarak umarim artik oyledir diyorum.

not: DHL di. aman diyeyim. soyguncunun onde gideni. dunyanin seyini getirtiyorum amazon dan her sene, 3 yildir DHL e elimi bile surmedim. DHL kendisi kaybetti diyecegim ama bireysel tuketici cok umurlarinda degil zaten. kurumsaldan iyi para kiriyorlar. pasa pasa air mail ile gelsin, boyle masraflar olmuyor. ayrica onca siparisimden bir tanesi bir kerecik bile takilmadi gumruge air mail ile. DHL de ayni hacimde item icin 2 kere gumruge taktim. hatta bir ara ciddi ciddi gumrukculerle bunlar danisikli dovuste mi acaba diye dusunmedim de degil.

ancak collectors edition deyince durum farkli. air mail de paketin zarar gorme ihtimali var. yamulmus paketle collectors edition da hos olmaz.

DHL çok fena cidden. Diablo III Collector's Edition almıştım oyun ilk çıktığında, DHL ile geldi. Adamlar "Paketiniz geldi ama ardiye ücreti ödemeniz lazım 60 lira" diye yemeye kalktılar. Bayağı bir peşini sürdük olayın, benzer şekilde sipariş veren arkadaşlarla örgütlenip bastırdık adamlara, 2 gün sonra "Ehe ya, şey, almıyormuşuz sizden bunun için ardiye ücreti. Paketinizi yolladık." diye yan çizdiler direk. Tamamen müşteriyi daha çok nasıl yolabiliriz kafası yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...