Jump to content

Istari

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.086
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Istari hakkında

 • Rütbe
  Istari
 1. Istari

  Yunanistan Niye Battı ?

  http://www.ntv.com.tr/dunya/varoufakis-yuzde-61lik-destege-ragmen-istifa-etti,7UCLGrHN-EOMSD1rIA7lvA http://www.ntv.com.tr/ekonomi/dolar-2-70in-altina-indi-dolar-ne-kadar,uaZvN-JO-UmZIgPT4z5DwQ
 2. Istari

  Yunanistan Niye Battı ?

  tamam da bu noktada uluslararası hukukun hep tartışılan yaptırım problemi ortaya çıkacak. iç hukukta borcunu ödemezsen uğrayacağın yaptırım bellidir (ki onda da alacağını tahsil edemeye biliyorsun) alacaklılar, alacağın tahsili için nasıl bir yaptırım uygulayacak, ben asıl onu merak ediyorum.
 3. Istari

  Yunanistan Niye Battı ?

  bu olay nereye bağlanacak ben de çok merak ediyorum. uluslararası hukuk diye bir şey var öyle küstüm oynamıyorum diyemezsin, hele ki gittikçe küreselleşen avrupa'da diğer yandan avrupa'nın da yunanistan'a icra müdürü yollayacak hali yok. nasıl bir çözüm bulacaklar, cidden merak ediyorum.
 4. Istari

  Yunanistan Niye Battı ?

  bernard lewis'in enteresan bir tespiti var: ''Bu Batı’dan ne kastettiğinize bağlı. Avrupa’yı kastediyorsanız, Avrupa zaten Türkler, Araplar ve genel olarak Müslüman göçmenlerle giderek daha da İslamlaşıyor. Suriyeli entelektüel Sadık el-Azm bu konuda Avrupa’nın geleceğine yönelik asıl sorunun İslamlaşmış bir Avrupa mı, yoksa Avrupalılaşmış bir İslam mı olduğunu yazdı. Avrupalıların geç evlenmesi, az çocuk yapması gibi etkenlerle demografinin değişmesi ve Müslüman göçle birlikte Avrupa bu yöne doğru gidiyor. Bence Avrupa Ortadoğu’nun bir uzantısı haline gelecek.''
 5. Istari

  Bağlan Olan Ki Ve De/Dan Sonra Virgül

  kesinlikle, çevirmenler bu hatayı çok sık yapıyor. şimdi fark ettim, başlığı açarken yanlış harfe basmışım. sağlık olsun.
 6. Istari

  Bağlan Olan Ki Ve De/Dan Sonra Virgül

  ben de öyle biliyorum ama kelli felli akademisyenlerin makalelerinde bu hatayı görünce kendi bilgimden şüphe ettim.
 7. Benim bildiğim bunlardan sonra virgül gelmez. bir cümle içinde pekiştirme veya bağlama görevinde kullanılan de / da bağlacından sonra ve ki'den sonra virgül konmaz, diye biliyorum; ama birçok kitapta virgül geldiğini de gördüm işin aslı nedir bilen var mı? naçizane bir makale yazmaya çalışıyorum ama bu kurala kafam takıldı.
 8. Istari

  Yunanistan Niye Battı ?

  istanbul kadar nüfusu olan bir ülkenin o dış borcu nasıl yaptığını anlamak cidden zor.
 9. Istari

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  adam ol.
 10. Istari

  Mezun Oldum Şimdi Ne Olacak

  aslında akademisyen olmayı benim de bir yanım istiyor; not ortalamam da iyi sayılır ama ales ve yds ile uğraşmak biraz gözümü korkutuyor. ayrıca akademisyen olmak güzel bir şey de asistanlık kısmı pek o kadar güzel değil gibi. o kısım da en az 2+6=8 yıl sürüyor.
 11. Istari

  Mezun Oldum Şimdi Ne Olacak

  senin yaşında araştırma görevlisi olan asistanlar vardı bizim okulda. çok istiyorsan geç sayılmaz.
 12. Istari

  Mezun Oldum Şimdi Ne Olacak

  Dünyanın en esnek olmayan 2 mesleğinden biri abi avukatlık, senin hocanın kafa kaymış biraz. Ya hukukla uğraşırsın, ya da hukuk öğretirsın, çok esnek meslek gerçekten sdkjhfsd. konu sapacak ama kafası kayan bir kişi varsa, o bizi hoca değil. mesela, inşaat mühendisliğini bitirdiysen, o diploma ile bu meslek bana göre değilmiş deme özgürlüğün sınırlı, sen artık inşaat mühendisindindir hukuk mezunu olduğunda hâkimlik, savcılık ya da avukatlık mesleklerinin yanı sıra kaymakamlık, noterlik, müfettişlik, icra müdürlüğü gibi pek çok mesleği yapabilirsin. bunun dışında diplomatların, valilerin, emniyet müdürlerinin de önemli bir yüzdesi hukuk mezunu. ayrıca işletme/kamu yönetimi bölümlerinin mezunlarının da bir çok meslek opsiyonu hukuk mezunlarına da açık. ilk aklıma gelenler bunlar, tüm bu meslekleri hukuk diploması ile yapabiliyorsun. evet, hiç esnek değil sdkjhfsd
 13. Istari

  Mezun Oldum Şimdi Ne Olacak

  ben askerlikten çekinmiyorum da askere gitmeden önce hangi mesleği yapacağım konusunda kesin bir karara varmak istiyorum. şimdi askere gidersem kafayı resetler gelirim. sonra da bir halt olmaz benden.
 14. Istari

  En son okuduğunuz kitap

  şu ara vaktim bol yıl bolyu alıp, biraz tembellik biraz da yoğunluktan okuyamadığım kitapları bitirmeye çalışıyorum; kendimce bir hedef belirledim, haftada 2 kitap. neyse kitaba gelirsek, ortadoğu tarihine ilgi duyan herkes bernard lewis'in adını mutlaka duymuştur. ben kendi adıma kitaptan çok şey öğrendim. http://www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/1034947-bernard-lewisin-hatiralari
 15. Istari

  Yükseklisans tutmadı, askerlik durumuyla ilgili sorular

  beyler, yeni mezun olarak sormak istiyorum: şimdi benim kaç sene askerliği tecil ettirme hakkım var.
×
×
 • Yeni Oluştur...