Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı #2

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Şu oyunu nasıl berbat bir hale sokarız diye sorsalar, ANet'in şu an yaptıklarının onda birini bile öneri olarka düşünemezdim.

Megaserver olayı şehirlerde falan bok gibi çalışıyor. Bildiğin alman, fransız ingilizce konuşmayan ne kadar oyuncu varsa her defasında onların arasına atılıyorum. Taktir edilesi.

World Boss'ların yeni spawn zamanları hakkındaki düşüncelerim zaten belli. Hatta guildlerle ilgili kısmında dediğim gibi ANet world boss spawnı için ödenmesi gereken ücreti abartmışta abartmış. Adam akıllı hiç bir guild bir kaç günde 1 kereden fazla boss spawnını kullanamaz. Kullansa bile haritadaki random oyuncu sayısına karşı yapılabilecek hiç bir şey yok. Sadece bu insanlar yüzünden harcadığın merit/influence çok rahat boşa gider.

Wardrobe olayı PvE için iyi ama sPvP'nin ırzına geçmişler. Bir de dalga geçer mi hardcore pvp oyuncularına "pve'de level atlayabilirsiniz ya da tome of knowledge kullanın gari" demiyolar mı forumda; oyunu silip hello kitty online'a dönesim geldi. Bu da yetmiyormuş gibi zaten hali hazırda bir PVP set'im vardı ve çok sevgili Anet bunu silmiş. Tekrar elde edebilmek için de bana boş yere 6 tane transmutation charge harcattılar. Çok iyi düşünmüşler gerçekten. İstesen oyuncu kitlesini bu kadar fıtık edemezsin.

Şu yeni PvP build olayını da çözebilmiş değilim. Silahlara sigil seçtim iyi hoş da armorlara illa tek bir tip rune atabilmek neyin kafası anlayamadım. Hatta bu rune'ü bile armor'a yamayadım galiba. PvP build ekranında bilr rune seçtim ve armor'umda hiç bir rune gözükmüyordu gene.

Class değişiklikleri, traitler hakkında bir şey diyemeceğim. Körlemesine team queue'de bir maç yaptım ama takım iyi olunca rahat rahat aldık. Gözüme öyle çok çarpan bir şey olmadı. Yalnız forumda okuduğum kadarıyla necrolar kral olmuş. 9 saniyelik fear spamı yiyormuşsun; ama kendim daha denk gelemedim bunlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Memmun olmadığınız yada hatalı şeyleri adamlara yazın bir etkisi olsun bari.
Megaserver hedesindeki dil sorunu kolay çözülür. Kategorilere bölebilirler.

+

5x hediye Transmutation Charge ı almayı unutmayın (promotions sekmesi altında) (20 saat sonra kalkacak)

Traitler tuzlu olmuş :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Pvpde çok ciddi 2-3 sorun oluştu. Düzeltmeleri lazım en yakın zamanda. Diğer gelen yeniliklerden memnunum çok şükür. Pvp'de düzeltmeleri gereken şeyler.;

1. Görünüş önemli değil stadı etkilemiyor nasıl olsa diye shoulder ve helm için oyuncuların level kasmalarını beklemeleri kadar saçma birşey yok. Sürekli yeni karakter açıp silen 2 level karakterlerle pvp yapan bir ton oyuncu var oyunda.

2. Pvpde transmutation charges istemesi sorunu. Birçok kişi karşı çıkıyor bu duruma. Ha bence bir sorun yok o ayrı. Pve armorumuzu kullandığımız için pvpde de bir rahatsızlık duymadım. Ancak sadece pvp yapan insanlar için sorun teşkil edebilir.

3. Yeni gelen pvp mapi çok iyi ancak acil optimizasyona ihtiyacı var. Pvpmi yapıyorum wvwmü yapıyorum anlamadım. Aşırı kasıyor.

4. Necrolara acil nerf gelmeli. Nightmare rune ile birlikte 9sn fear atıyorlar mübarek ayıp.

Bunun dışında yeni ödül sistemi çok çok iyi olmuş bayıldım. Wardrobe sistemini çok beğendim. Oynadığım karakterlere gelen yeni traitler çok hoşuma gitti ve tabiki yeni trait sistemi çok iyi olmuş. Pvp build olayı çok kullanışlı. 2. mainim warrior olmasına rağmen hambowun nerflenmesine çok sevindim. Şuan hammer/axe çok daha kullanışlı pvpde.

Patchi genel olarak beğendim dediğim gibi. Ancak eksikleri var ve en yakın zamanda düzeltilmesi gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Tequatl a katılabilmek için 1 saat önceden gidip beklemek zorunda kalmayız diye yenilikler iyi diyordum da megaserverı getirmeden şu 8 saat timer olayını getirmeleri yüzünden 1 buçuk-2 saat önceden girmek gerekiyor artık, 1 saat 20 dk kala katılmaya çalışanlar hardcap yüzünden giremedi. Garantiye almak için 2 saat önceden girip karakteri bekletmek zorunda kalıyorum 2 gündür.
Zaten rezaletti, iyice sıvadılar lol ^^

Gerçi megaserver olayı da iğrenç bişey olucak büyük ihtimalle, düzgün bi servera düşmek için yine 1 saat önceden gitmemiz gerekecek kesin. Overflowdan çok bir farkının olacağını sanmıyorum. Ama şu anki durum her türlü kombinasyondan daha rezil resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu klasik hambow buildim pvpde kullandığım.; http://en.gw2skills.net/editor/?vIAQJASTjMd04ZVImhwJaAA94rq46UAK1j5sLOA-TkAg0E4owxhjBHJOWcGIsIA

Artık çift sigil olduğu için two handed weaponlarda hammera intelligence ve bowa battle ekleyebilirsin sigil olarak fazladan. Ben arms gitmeyi tercih ediyorum ancak tacticsde verebilirsin geri kalan traitleri arms yerine.

Hammer/Axe için ise.; http://en.gw2skills.net/editor/?vIAQNAS3XjMd04ZVImhwJaAA94rq4yUYI1j5cLOA-ToAg0E4owxhjBHJOWcGIsIYLC

2 trait harici çok belirgin bir değişiklik yok ikisi arasında aslında. Hammer için ikinci buildde de diğer sigili intelligence yaparsın. Dual axe yerine axe/mace'de çok iyi gidiyor. Bu iki buildde pvpde çok kullanışlı. Ben hammer/axe ile daha çok verim alıyorum o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Pangold said:

Bayadır girmiyodum.spvp girdim ama baya bir değişiklik olmuş.Sorum şuki 80 lvl pvp itemleri gittimi eşit değilmi artık?Üstümde normalde kullandığım eşyalar vardı.

Pvpde armorunun bi önemi yok artık. Tamamen görsellik. Çıplak bile girsen fark etmez. Önemli olan pvp browserda seçtiğin seçenekler. Kullandığın silahlarda sadece silah türünü belirliyor. Damage, armor gibi şeyler fit herkesde spvpde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...