Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı #2

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Gelecek güncellemeleri takip edin. Önümüzdeki 2-3 ay içinde Guild Wars 2 tam anlamıyla Guild Wars 2.5 olacak. Oyunda çok temel ve oynanışı etkileyecek inanılmaz değişikliklere gidiyorlar. En sonda megaserver olayını duyurdular. Çok güzel şeyler geliyor. Özellikle yeni skill sistemi mükemmel olacak. 2 günde bir yeni bir güncelleme duyurusu okuyorum oyunla ilgili. Çok değişecek oyun gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

yahu bu ne arkadaş sırf Türkiyeden oynuyoruz diye geç basıyor skill. thief ile wvw kasıyorum bayadır, avrupadan oynayan arkadaşla aynı skillerden oluşan video çekip karşılaştırdık resmen çok az da olsa geç basıyor benim skiller. thieften soğudum yahu.

auto attacki kapatirsan biraz duzelebilir. bende duzeldi en azindan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Mmorpg.com twitter hesabından, salı günü ArenaNet Guild Wars 2 ile ilgili çok büyük birşey duyuracak, yazdı. Yeni living story sezonu mu veya content patchi mi diye filan sorduk çok çok daha büyük yazdılar. Hazırlıklı olun 15inde gelecek güncellemeden sonra büyük bir duyuru yapılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar resmen wow'da gelen bütün featleri eklemişler

talent sistem değişiklikleri
build değiştirme kolaylıkları
zoneların birleşmesi (cross realm gibi)
ek olarak traitlere yaptıkları değişiklikler baya iyi olmuş

megaserverların acaba wvwvw etkisi nasıl olacak, dinlemedim o kadar, bir şey diyor mu? o eski problemler ortadan kalkacak mıymış?
Sosyal ağlarda paylaş

optimizasyon değişiklikleri oldu tabiki. Fakat ne kadar etkiler eski pc leri bilmiyorum.

Ben patch den çok, patch den sonra gelecek süpriz açıklamayı bekliyorum. Forumlarda birisi öyle birşey söylemişti, trollemediyse bakalım ne çıkacak. Ne olur ne olmaz indirdim oyunu :P
Sosyal ağlarda paylaş

megaserver wvwvw performansını iyileştirirse şahane olur ya

bir de mümkünse instanced bile olsa kalıcı capturelar falan gelsin df deki gibi. bölge kontrolleri, siege mekanikleri falan. bu oyunun buna ihtiyacı var. zerg trainlerin bir noktada baymaması imkansız. her oyun için geçerli bu sistemi kullanan.

almak zor olmalı, tutmak zor olmalı. alma ve savunma büyük community event şeklinde olmalı. tutanların bonusu olmalı. quality over quantity gelmeli. rakamlar 2 taraf için kısıtlanmalı. siege zaman o bölgede sadece o guildlere ait 50v50 e izin verecek mesela. tamamen stratejik pvp deneyimi.
Sosyal ağlarda paylaş

TL;DR: Megaserver, GW2'nin başına gelecek en kötü şey. 3-5 low populated serverda ağlayan bebe yüzünden bütün serverların ırzına geçecekler.

Megaserver olayının WvW'ye bir gıdım yararı yok, tonlarca zararı var. PvE'ye de kısa vadede sadece "karakter kasarken daha çok insan görüyorum"dan başka yararı yok. Uzun vadede serverların kendi içlerinde kurduğu komünitelerin* ırzına geçecek.

*Three-Headed Wurm için geceli gündüzlü saatlerce Desolation'da taktik kasıldı world first kill'i alabilmek için. Haritadaki herkesi TS'e girmeye ikna edip, en optimal build/gearlara sahip olmaları için millete yalvarıldı. Megaserver olayı gelince kim kime dum duma yarı random insanlarla aynı haritaya tıkıştırılacaksınız. Kısaca bundan sonra mega boss öldürmek ölüm.

Ayrıca world bossları fix saatlerde spawn olacak şekilde ayarlayıp, spawn sürelerine tecavüz ettikleri için de çalışan ya da sosyal hayatı da olan bir insansanız bir çok world boss'u artık yapamayacaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm kötüymüş ama o serverda oluşmuş o algı neden diğerlerinde de oluşmasın ki? eğer bir süreç zarfında belli bir grup random öğrenebildiyse, yine belli bir zaman zarfında farklı bir grup random insan öğrenebilir. sonuçta oyunu aktif oynayan kesimler birbiriyle o kadar alakasız değil.
Sosyal ağlarda paylaş

@Phoenixlin

Söylediğin şeyler düzeltilemeyecek veya çözüm üretilemeyecek şeyler değil. Zamanla hallolur bir şekilde. Ancak megaserver şuan bu oyunun en çok ihtiyacı olan feature. Bu oyunu sadece siz oynamıyorsunuz. Birçok yeni oyuncu başlıyor hergün bu oyuna ve bunların yanında birçok alt kasan oyuncu var. Ben artık her alt açtığımda leveling bölgelerinin boşluğundan gidip human haritasında train yapmaktan bıktım. Oyuna 0dan başlayan bir insanın karşılaşacağı durumu hiç düşündünüz mü peki? Human harici bir ırk açıp ortak haritalara geçene kadar adam gibi oyuncuyla karşılaşamamak çok heveslendirici bir nitelik olsa gerek...
Sosyal ağlarda paylaş

Guildler kendi boss instancelarını açabilecekler diye bir şey görmüştüm. Ne zaman gelicek bilmiyorum ama NiP guildinde bahsediyorlardı.
Çoğu boss için olmasa da en azından wurm ve teq instancelarını sık sık görürüz. Hele NiP ve EVE koalisyonu bayağı hoşnut gibiydi, çok pahalıya patlamıycaksa sürekli tekrarlarlar diye tahmin ediyorum (belki practice run, veya instance tek sefer ile sınırlıysa multiple run weekendlerde filan yapabilirler). Deso guestleriyle uğraşmamak için ya overflowda ya da başka serverlarda guest deniyorduk zaten. Megaserver en azından wurm için güzel, hatta guild instance olayı wurm için mükemmel.

Yine de Tequatl 8 saat fazla olmuş ya, 2 saatin nesi vardı? Gerçi timerlara bakmadım, hepsi mi 8 saat? 2 saat yapsalar hiç problemim olmazdı yani. Karka, Golem, Temple lar filan da 1 buçuk veya 2 saat olabilir, onun haricindekiler de 15-30-60 dk filan diye yapsalar megaserver mükemmel olurdu.

8 saat gibi bir hayvanlık olmasa Teq zaten kolay, bayağı fazla kişi biliyor, megaserver killeri etkilemez. Hatta timerı abartmasalar daha iyi bile olabilirdi, kesebilecek kadar oyuncu toplanmışken sırf adı overflow diye millet olmaz diyip dağıldığı çok oluyor tek servera yükleniyo ne kadar guest, main deso filan varsa. O yüzden de teq kesebilmek için 1 buçuk saat önceden girmek zorunda kalıyorduk, son 1 saatte deso hardcap oluyo çünkü. O problemi düzeltecekse ona da itirazım yok yani.
Gerçi yine düzgün megaservera düşmek için 1 saat önceden atlamamız gerekebilir, party join filan kullanarak sık yapan oyuncularla toplanmak için uğraşıcaz bu sefer. Ama çok kötü değil gibi ya.
Deso için bir şey değişmiyor aslında, zaten 7/24 guest dolu
Sosyal ağlarda paylaş

Guildler kendi instancelarını açmıyor. O sırada bulundukları haritada boss'un x saat sonra spawn olmasını sağlayabiliyor. Bunun karşılığı da patch gelene kadar bilmediğimiz y kadar influence.

Buradaki sıkıntı şu ki bu bilinmeyen "y" kısıtını bu guildler karşılayabilecek mi? Iron (ShadowFury'le dahil olduğumuz Guild), NiP'e göre daha çok aktif oyuncuya sahip olduğu dönemlerde bile influence biriktirmekte zorlanıyordu. Dakika başı bu hakkı kullanabilecek kadar düşük olmayacak bu "y".

İkinci olarak da Overflow yaratırken %90-95 oranında istediğin oyuncuları Overflow'a doldurabiliyordun. Keza başka bir server'a guest olarak gittiğinde de bu durum geçerli. Megaserver olayında ise bu yok. Harita yaratılacak ve içine girebilecek insanları sistem "senin" için seçecek. Hard cap'e ulaşacak kadar insan doldurmayacak zaten ama en az 90-100 oyuncu sistem tarafından o haritaya atılacak.

Megaserver'a hep bok attım da tek iyi yanı belki de bu haritaları yaratırken ingilizce bilmeyen fransız ve almanları kendi haritalarına atacak olmaları =)

Ve evet guesting Desolation'ın kanayan yarası (Guests Go Home[GTFO] üyesiyim aynı zamanda =)); ama Megaserver guesting'i aynen bırakıyor. Hatta bundan sonra guestler, direk home server oyuncularıyla aynı haklara sahip olacaklar bir haritaya girerken.

@yazuach

O zaman megaserver nanesini sadece low level haritalarda bırakacaklardı. Bütün serverların ırzına geçip, world boss zamanlarını bok etmeyeceklerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...