Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı #2

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

JestersTear said:

valla şöyle diyim 1v1'de beni alabilen hemen hemen yok mesmer ile oynarken, kullandığım Prismatic Understanding buildi fazla iyi. Kabus olup çöküyorum adamların üstüne.
Benim sanırım oyundan soğuma sebebim Elementalist'i ilk char olarak kasmam olmuş. Bu kadar sıkıcı bu kadar bayık sadece support ağırlıklı bi class olamaz. Mesmer'e geçince dünyam aydınlandı resmen.

Kesin staff ele dışında bir şey oynamamışındır diyecektim.

JestersTear said:

wvwvw'lerden bahsediyorum zaten.

Ele'ler iş yapıyor dediğin ele'lerin tek yaptığı static field atmak, water field atıp heal basmak, arada bi meteor çakmak. Sırf support üzerine kurulu. Off yazarken içim bayıldı.

Tam bir ezmoder.

Bence mesmer'i de boşver direk hambow warrior aç. Ya da spirit ranger.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış.

Eğer zerg peşinde takılacaksan, staff bir elementalist'in en iyi seçeneği. Çünkü oyunda staff elementalist'ten daha iyi AoE damager yok ( = karşı zergdeki her oyuncuyu tagleyip en fazla lootbag'i götürmek). Ayrıca water fieldlar diğer classların AoE heallarına kıyasla daha iyi ( = kendi zergünü ayakta tutup, gene en fazla lootbag'i götürmek).

Eğer zerg peşinde değilsen ve küçük bir grupla takılıyorsan, dagger/dagger veya focus/dagger dışında bir şeyle oynamak; aptallık zaten. Karşındaki oyuna yeni başlayan bir insan olmadığı müddetçe staff taşıyan elementalist'in ayakta kalabilme ihtimali yok.

Staff elementalist dışında dagger/dagger oynayarak gayet Pain Train'de oynadım. Üşengeçlikten forumlarına girip "ben de burdayım" demedim diye attılar ama :d
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Guardian yüzünden tembelliğe çok alıştım ya, Elementalist kasıyorum şimdi ölüp duruyorum ahahahah.
80 liyip sonra tamamen bir kenara bırakırım herhalde ya, çekilmez bu dert.

bende elementalist kasıyorum oyundaki ilk karakterim ama çok ölüyorum. dedim kendi kendime early gamede bu kadar ölmek mantıklı, 80 olunca ölmem herhalde diye. 80 olunca da devam ediyor mu bu işkence? yol yakınken başka karakter mi kassam acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

@serhater

Classa olan yatkınlığınızla alakalı birazda o iş. Benim en rahat kastığım karakter elementalistti. Dual dagger oynadım leveling süresince. Kendi levelimden 3-4 level yüksek görevleri çok rahat yapıyordum. Tek başıma çok rahat champ kesebiliyordum. Elementalist ile oynarken bir guardian veya warrior gibi düşünmeden saldıramazsın moba. Biraz pvp yapar gibi oynayacaksınız pvede de.
Elementalist bu oyundaki en bireysel classlardan biri. Yani açıklamak gerekirse, herkezin yatkın olduğu daha iyi oynadığı bir class vardır haliyle. Gerçekten iyi oynayan bir elementalist çok iyi işler yapabiliyor pvpde. Ancak çok iyi olmadığı sürece normal bir elementalist rahat oynayamaz kesinlikle. Bu ranger içinde geçerli mesela. Bu dediğim küçük gruplar ve 1vs1 için yalnız.
Zerg için class üzerindeki bireysel yetenek çok önemli değil zaten. Adam gibi dpsini yaptığın sürece ve iyi bir commanderın altında komutları yerine getirdiğin sürece başarı gelir. Bu yüzden zerg oynarken bakacağın tek şey classtan zevk alıyor musun budur bana göre. Sevmediğin bir classı kolay kill alabiliyorsun diye oynamak en büyük yanlış. Çabuk sıkılırsın oyundan. En basit örneği guardian bunun benim için. Sıkılıyorum oynarken gerçekten ancak staff ile birlikte sadece 1 basarak bile en çok kill alabileceğin class. Ama ben engineer veya mesmer oynamayı her zaman tercih ederim. Çünkü zevk alıyorum oyundan bu classlarla oynarken.
Sosyal ağlarda paylaş

Sfr'deyim ben.

Warri ile wvw oynacaksan cok keyifli aslinda. Worket build'iyle wvw'de baya buyuk blob'lara dalip sag cikabiliyorsun.

Hatta wvw oynayacaksan ele, necro, warri ya da guard kasmani oneririm. Asil bakilan class'lar bunlar.
Warrior neredeyse sifir skill istiyor o yuzden baya bos kafayla adam oldurup kafa dagitiyosun :) hammerstun ve banner'in dogru kullansan yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Elementalist yerine sıkılmasın diye thief ve warrior önermek... Şu oyunda dagger/dagger elementalist kadar aktif bir şekilde karakterini oynamanı isteyen başka bir class/build yok.

Thief'ler zaten 2 tuş kullansa yeter. Birincisi absürd damage için Heartseeker, ikincisi kaçış için invis. Sonsuza kadar bu iki skill'in tuşlarını makroya alsan 1 kere ölüp, 100 kere kill alırsın.
Warrior desen zaten yukarda söylenmiş. Oynamak için düşünmene gerek yok. Suratına klavye üstünde yuvarlasan yeter.
Kalkıp Ranger açma. Oyunun PvE ve WvW için açık ara en gerizekalı class'ı. Bunu söyleyince de "oynayana bak" diyen insanlar oluyor. Onların da Hello Kitty Online'a göç etmelerini umuyorum. Ranger'ın sadece SPvP'de kullanılabilirliği var.
Guardian'la ölmezsin ama öldürürken de can sıkıntısından patlarsın heralde oyunun her alanında.
Necromancer'lar WvW'de aranıyor çünkü WvW metası melee train+condition damage üstüne kurulu. Melee trainin'in omurgası warrior+guardianlar zaten. Necromancerlarda hayvani aoe conditionlarıyla karşı tarafı eritme görevi görüyor.
Mesmerler her daim lazım. Bana göre elementalist'ten sonra oynaması en eğlenceli 2. class.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir skala yapsam classlar arası oynanabilirlik ve oyun keyfi üzerine elementalisti en sona koyarım, o derece sıkıcı gerek dagger/dagger gerek staff ile dünyanın en bayık classı.

ranger spvpde iyi demişsin ben spvpde ranger yakaladım mı seviniyorum ohh beleş kill diye o kadar güçsüzler, aşırı rahat öldürüyorum daha zorlayan bile olmadı rangerlardan.

mesmer for the win. mesmer all the way diyorum oyunun en iyi classı. ama öyle gidip lamer gibi phantasm build kullanmayacaksın ya adam gibi shatterer ile vereceksin emeğini veya prismatic buildler ile.

Thief ise bana gayet eğlenceli geliyo çünkü wowda main'im rogue'uydu arenada adam ganklemeyi seviyordum, burada da heartseeker ile spam manyağı yapmak 8-9k burst dmglar atmak güzel hissettiriyo asdf.
Sosyal ağlarda paylaş

her classın bir rolü var. mesmerle teke tekte çok iyi olabilirsin, gider adamların base e yakın olan pointi tutabilirsin ama midde ranger gider deli gibi bleed stackler necro gelir herkese yayar vs. taktik ve kombinasyona göre her classın bir yeri var, oyunu güzel yapan ana nokta o. uzun zamandır oynamıyorum ama benim oynadıgım dönemde de herkes ranger kötü ranger kötü derdi, halbuki ben sürekli ranger oynardım ve iyi takımlarda da sürekli görürdüm.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi de kişiden kişiye değişebilen bi hadise bu, kimisi böyle lamer gibi thiefle 9k damage spamlamayı sever gankleyince mutlu olur falan kimisi gider guardianla support yaptıkça sevinir, kimisi(bunu hiç anlamıyorum ama) elementalistle oynarken mutlu olur boşa tartışıyoruz biraz aslında.

Classları kısaca bi deneyip, en çok hangisinden keyif aldığını keşfedip ona göre seçmeli insan main classını bu oyunda. Aksi takdirde çabuk sıkılır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...