Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

izlemeyen bakmasın

konu kısmen a new hope un bir nevi yeniden uyarlaması olmuş, onu geçtim r2 d2 nin içinde bilgiler var, bundan haberleri de var ama yok biz o bilgileri alamayız r2 d2 hayata küsmüş.

rey denen zibidi, hiçbir training olmadan jedi mind trick atıyor, hadi force attuned olduğu için kylo ren in ilk baştaki sorgulamasına karşı koydu diyelim, leia da darth vader a direnmişti ama darth vader leia nın force attuned olduğunu anlayamamıştı. neyse geçelim.

luke un episode 5 de zar zor yaptığı fore pull u yapıyor, yetmedi gayet eğitimli olan kylo ren ile kılıç tokuşturuyor, hatta eline veriyor. niye karnında lazer yarası var o sayede oldu.

finn in lightsaber kullanmasını ve kylo yu omzundan yaralamasını zaten saymıyorum.

yani ne oldu kıza bir anda jedi eğitimi mi yüklediler matrix gibi.

ha nedir yıllar sonra star wars seyrettik güzel oldu. olduğu kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

Star wars orjinal üçleme hastası olup bu filme bok atanlar gerçekten psikolojisini gözden geçirsin
Ha eleştirilebilir 4 e benziyo fln diye
Lan olm bütün sağlam sw hikayeleri zaten aynı storyline ın çeşitlemeleri neye şaşırdınız
Senaryo orj üçlemeye referanslar espriler oyunculuk tasarımlar harikaydı
Gerçekten üzülüyorum size çünkü hayatta muhtemelen hiçbir şeyden zevk alamıyorsunuz

Sosyal ağlarda paylaş

hani içiniz içinize sığmaz, nasıl hissettiğinizi tam olarak tarif edemezsiniz ama aslında o hisler çok tanıdıktır ya. işte şu an tam öyle hissediyorum. hayatımda Star Wars'un ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu anlatmak ile vakit harcamak istemiyorum. film duyurulduğu ilk günden bu yana çok şey yazıldı, konuşuldu. her kafadan bir ses çıktı. çağımızın hastalığı spoiler verme gırla gitti. mümkün mertebe çoğundan uzak durdum. 7. bölüm farklı olacaktı, üzerine ne kadar konuşulursa konuşulsun, son fikir filmi oturup izleyince verilecekti.

perdeye star wars yazısı vurması yetti birçok duygunun tavan yapmasına aslında. kendime bir beklenti seviyesi oluşturmamıştım bilerek, çünkü gerçekten neler göreceğimi fragman dışında bilmek istemiyordum. bunu da filme girdiğim ana kadar başardım. film muazzam olmuş. gerçekten çok ama çok etkilendim. bunu tüm Star Wars hayranlığımı bir kenara bırakarak, sanki ilk defa Star Wars ile tanışan biriymişim samimiyeti ile söylüyorum. "hayal kırıklığı olacak, beklediğinize değmeyecek"leri hemen şu an atın pencereden ya da yakınlarda atılacak neresi varsa. her sahneyi, her anı inceledim. bu film, Star Wars efsanesine sonuna kadar yakışan bir film olmuş. yeni karakterlerden yeni gezegenlere, yeni hikayeden yeni ekipmanlara, eski filmler ile yeni film arasındaki uyum ve göndermelere kadar dikkat ettim. kaçırılan noktalar elbette ki olmuştur, normaldir. fakat gönül rahatlığıyla "sonuna kadar beklediğime değdi" diyebilirim. yönetmen abrams da, eski ve yeni oyuncular da, yapımcılar da, herkes koca bir teşekkürü hak ediyor. tekrar tekrar gidilesi bir film olmuş.

çok mutluyum. başka da bir şey söylemeye gerek yok.

(akasya imax'de kostümüm, ışın kılıcım, sevgili dostlarım erhan (lathspell) ve şevki (gwindonsurion) ile izledik, selam olsun)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi film ÇOK İYİYDİ.

Bir kere dizayn ve teknik açıdan gireyim konuya. Orjinal üçlemeyi seven, Jedi Knight hastası olan biri olarak filmi izlerken hissettiğim en önemli duygu: "rahatladım".

Yani görmek istediğim ne varsa hepsi vardı ve en iyi şekilde yapılmış. Alien dizayn'ından space junk'larına kadar, x-wing vs. tie fighter sahnelerinden, kullanılan ışıklandırmalara/açılara/renk paletlerine kadar herşey çok iyiydi.

Yani bu şöleni izlerken resmen rahatladım ve "mutlu bir şekilde ölebilirim" dedim.

Gelelim eleştirilere,

Film "A New Hope Remake" olmuş eleştirisine katılıyorum. Ama sadece tek bir noktasına katılıyorum, o da üçüncü bir Death Star'ın olması. Starkiller base'i "a new hope remake" eleştirisine neden olan yegane öğe. Onun haricinde Rey'in jakku'da kendi başına büyümesi, Han Solo'nun mentor olarak çıkagelmesi falan çok doğal olaylar hatta en iyi rota hikaye için. Çünkü Luke ve leia başlarına gelenleri birebir uyguluyorlar.

Ama starkiller efektleri de o kadar iyiydi ki kabullendim izlerken. Film o kadar güzel "açıklar" bırakıyor ki "kitabı çıksın, filmi gelsin, oyunu yapılsın da keşfedelim" diyor insan. Yani ortaya o kadar tümleyici bir film yapmışlarki Kitap yazarları, oyun yapımcıları falan guidance için filmi izlemeleri yeterli.

Rey'in scavenger geçmişini unutmayın. Zorlu ortamda yetişiyor. Luke'dan daha zor şartlarda yetişiyor. Dövüşmesini, elektroniği falan biliyor. Bu bence yeterli bir alt yapı. Girl with a Stick... She does not need to be saved or helped. Transition çok hızlı oluyor diyebiliriz ama Skywalker Legacy sonuçta. The Force is REALLY strong with this family.

- Fin ise hem karakter olarak harika hem de Boyega harika. Bayıldım.

- BB-8 zaten "steals the show"

- Han Solo olayını zaten burda söylemiştim daha evvel. Doğru çıktı.

- Captain Phasma'yı daha çok görmek istedi gönül. Beklentimiz de o yöndeydi ama bence ilk trailer'dan sonra aldığı inanılmaz pozitif tepkiden sonra Disney Christie'yi promosyon için kullanmaya başlayınca böyle bir beklenti oluştu ister istemez. Umarım görürüz 8'de.

- Maz Kanata çok ruhsuz bir karakter olmuş. Söylentilerin doğru olduğunu düşünüyorum. Lupita Nyong'o'nun kötü performansı nedeniyle kırpılmak zorunda kalınmış bir karakter gibi. Çok düz. Çok "normal".

- Snoke, Ep. 8-9'da göreceğiz artık.

- General Hux oldukça iyiydi ama keşfedemedik. Aslına bakarsak New order'ı keşfedemedik. O yüzden de hikayenin New Order tarafı gizemli kaldı.

Aklıma geldikçe eklerim.

Sosyal ağlarda paylaş

-Poe Dameron, izlemesi acaip keyifli bir karakter, beklediğimiz harika x-wing sahnelerini deliver eden ve etmesini istediğimiz bir karakter.

Poe'den şuna geçiş yapacağım: Başka hiçbir film Force Awakens kadar harika bir franchise yaratamaz. O kadar iyi craft etmişki Abrams her karakterden, her dizayn'dan tonlarca oyuncak sattırır. Kız jedi, siyahi kahraman/stormtrooper, karizmatik "best x-wing pilot" falan.

Ve bu ürün sattırma taktiklerini o kadar iyi yediriyorki film kabulleniyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...