Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

biletimizi haftalar önce aldık, perşembe 1500 seansı, istinyepark. gaayet ortalarda, sw için iş kıran takdire şayan bi ekiple seyretçez süper bi şekilde, titreyerek bekliyoz...
da... ben size başka bişey sorucam.

benim prenses kuzinim hayatında hiç sw seyretmemiş. kendisi 14 yaşında (yaşıtız evet :P). son birkaç senesini animeye verdi, ne var ne yok ezbere biliyor, bi süredir ne anime seyrediym diye size sormuyosan sebebidir kendisi, gayet hakim bu tarafa. daha doğrusu idi. vazgeçmiş animeden son haberlere göre, teogla yeni girdiği yeni okulunda otaku tayfasından hazzetmemiş, onlar gibi olmayayım diye mesafe koymuş veeee harry potter fandom'una dönmüş. şu anda kafaları kıra kıra o lore'u deşiyor, filmleri diss ediyor, kitap diyor, vs. bi yandan da inek bu, okul birincisi filan. bööle enteresan bi formasyon yaşıtları ve hemcinsleri arasında galiba... neyse..

özetle böyle bir formatta, sw'den tamaaamen bihaber bu kızımızın sw initiation'ı tabii ki bana düştü. bi haftasonu eve kapatıp inceden zerk edeyim zehri diyorum. veee klasik soru geliyor: hangi sırayla izletçez?

biz kendimiz ailecek 456123'çüyüz, bir-iki senede bir tekrarlarımızı bu sırayla yapıyoruz. ama bilemedim şimdi bu zamane kızı, 456 eski filmler, "ay eski bunlar be" deyip düşer mi ki konudan? 123'teki modern sinemacılık ve teknolojiyle ve aşkmeşkle mi aklını alsam daha doğru olur, 456'daki ciğerimizi pişiren ruhu anlar mı, vs..

öz kuzinimin sw sevmemesi takdir edersiniz ki kabul edilemez. o bakımdan winning formulayı bulalım istiyorum. naçizane ricam, zannediyorum 678. kere sıralama konuşulacak buralarda ama, verilen brief ışığında, kontekst dahilinde bir daha değerlendirin pls, burada aile dramı yaşanmasın :P

HALP!
Sosyal ağlarda paylaş

ben bir çok kişiyi star wars a başlatmış biri olarak

456123'ü tavsiye ederim. Hatta A/B testi de yaptım. 123 başlayanlar genelde sıkıldı yeterince konuyu kavrayamadılar. 456 ile başlayanlar da karakterlere ısınıp olayın içine girip 123 'de işin arkasın öğrenip daha sevdiler

Bir de 123 de birçok gönderme var 456'ya, ama tersi geçerli değil. Bunları anlayabilmesi için 456'yı izlemesi lazım.

Örnek veriyorum. 2. filmdeki death starın holografik planlarına insan dikkat etmiyor ilk 123 izlediği zaman. ama ilk eski seriyi izleyen aha diyor... gibi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...