Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Kitapta nasil detayli bilgiler var diye soranlari icin sunu yazdim, ornek olsun. Ilk sahne sadece:

Kitap - ilk sahne

Ilk once Leia aslinda haritayi almaya kendisi gitmek istiyordu ama obur direnis liderleri sacmalama diyince Poe'yu yollama karari aldi.

Poe'nun konustugu Tuanal'da (o ilk cikan kasaba, yiktiklari) o yasli adam aslinda epey epey onemli biriymis. Lor San Tekka adi ve Church of the Force diye bir seyin uyesi. Warrior Philosopher kendisi class olarak. Ilerde hakkinda romanlar ve cizgiromanlar cikacagini dusunuyorum ve merakla bekliyorum. Ilginc bir karakter ve oykusu Clon Wars'dan once basliyor.

Finn'e gelirsek, Tuanal saldirisinda yuzune elinin izini birakan adamin beraber egitildikleri, beraber buyudukleri, yakin bir arkadasi oldugunu ogreniyoruz. Sonra toplanmis koyluleri oldurdukten sonra biri yanina gelip silahin mi tutukluk yapti diye soruyor ve Finn'de evet diyor adama. Tamire vermesini soyluyorlar silahi, orada iyice korkmaya basliyor anlayacaklar bir sorun olmadigini diye. Sonra atarli ergen ile goz goze gelince iyice panik yapmaya basliyor. Gemide Phasma silahini tadilat icin vermesini soylediginde de zirveye cikiyor bu panik.

Tum koyun oldurulmesinin nedeni de Lor San Tekka'yi saklamalari.

Kitabi okudukca yaziyorum, bitirince obur konuya koyacagim hepsini.

beğendim detayları, alınır.
Sosyal ağlarda paylaş

filmden çıktım eve dönüyorum butun buralari okuyup bitirmek istiyorum bu gece bakalım.

film 9/10 çok net
her sahnesine bayildim.
gondermeler cok güzel olmuş.
göz dolduran sahneler ile tüm salonu güldüren sahneler baya iyi harmanlanmis.
sonraki filmleri merak ediyorum cidden bundan ileri gider ise en başarılı 3leme olur
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yeni geldim filmden, genel olarak güzel ama:

önemli miktarda new hope tekrarlanmış gibi olmuş, çok gereksizdi mega desu star yapalım onu patlatalım işi. 77'de yaptınız tamam. ne bileyim star forge filan çalsaydınız kotor'dan.

oyuncular fena değildi ama bir no name'lik vardı korktuğum gibi. ep1'deki yıldız yağmurundan sonra çok hafif kalmış kadro bu yeni üçlemenin başında. kylo ren bayağı silikti maske çıkınca hele. filmin en ünlü yeni oyuncusu max von sydow'u figüran gibi öldürmüşler başta.

new order necidir filan hiçbirşey anlaşılmadı, önceden okumadan etmeden gittim de biraz bilgilendirseydi keşke film.

el korumalı saber hala terribad bence.

benim için filmin en büyük heyecanı kalp krizi geçirdiğimi sanmam oldu lol, sol kolumda uyuşma ve arada kalbimin ağrıması ile "bitse de acile gitsem" diyerek izledim ikinci yarıyı. :( neyse gittim ekg çektirdim de brişey çıkmadı, yarının gazetelerine "STAR WARS HEYECANINA DAYANAMADI" diye manşet olmaktan kurtuldum. (:P)

film keyifli ama 8.7 de değil imdb'deki gibi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

filmde en cok eleştirilen bazı karakterlerin ve organizasyonların geçmişlerinin bilinmemesi de..

77de ilk film çekildiğinde neler dediler acaba ?

bu maskeli siyah adam ne ya neden herşeyi yok etmek istiyor ?
imparatorluk nasıl kuruldu neden asiler var ?
adam çölde hasat yaparken 2 gün sonra death star'ı yok etti, ne sacma film diyip mi izlediler acaba ?

kylo hakkında ya da rey hakkında film bize bişey anlatmak zorunda değil, yeni bir 3 lemenin ilk filmi,muhtemelen önü arkası sağı solu herşeyi filmler animated seriler ile doldurulacak sağlam karakterler varken eleştirilerin bazılarını komiklik derecesinde sacma buldum geçen 50 sayfada
Sosyal ağlarda paylaş

ilk filmde politik arkaplan gayet net verilmisti klise formatinda ki SW den sonra cok kopyalandi

zalim imparatorluk var, bunlar cok guclu ve insan hayatina saygilari sifir, nazi sovyet kirmasi bir guruh

gezegen yok edicek gucleri var, sirf ornek teskil etsin diye gezegen patlatiyorlar

asiler var, bunlar teroror yontemlerle savasmaya calisiyor

verilen info bu kadar, soru yok, aciklanmiyan birsey yok. show dont tell e sagdik kalinmis

buna bakiyorsun

empire kaybetti ama first order var

first order nedir? neden var? politik gucu nereden geliyor?

cumhuriyet var ama direnisciler var, direnisciler neden cumhuriyetten bagimsiz? first order ortak dusman ise neden beraber hariket etmiyorlar?

direnis hukumet degil, republic el altindan besliyor ama republic gezegeni patlatiliyor

vs vs

cok kompleks bole ozel bir setting yaratmak istiyorsaniz biraz acmaniz lazim, iki cumle bile olsa contexti ekranda izah etmessen seyircinin akli karisir. bize yeni tanitilan cogu sey havada bu filmde
Sosyal ağlarda paylaş

evet yani ilk filmleri hiç bilmesem "ya bunlar da nereden çıktı şimdi" diye diye izlemezdim filmi herhalde. eski filmlerin öyle bittiğini bildiğim için bir yerden sonra "aman neyse ne" diyerek izledim artık ikinci yarıda.

ha film bununla üzmedi çünkü "ileride nasılsa öğrenirim sw bu" dedim. ama biraz bilgi vermesi lazım akrabalık ilişkileri hariç KOCA SETTING hakkında.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Nigger_of_the_sand said:

Rey'in konusma tarzi Cersei'ye cok benziyo bence

http://www.imdb.com/name/nm0461136/?ref_=tt_cl_t4

keira knightley c/p kız

bakışlar, mimikler, tonlamalar

Ben de Keira'nın çıkık alt çenesine benzettim biraz kızın ağız yapısını. Haliyle konuşurken de benzer haller alıyor ağzı...dudakları...hmpfsss

Öhem neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

aaaa

ben begendim, bir daha bir daha izlemek istediginiz film sayisi ne kadar ki bu zamanda zaten. Ayrica, ilk defa 4d bir sinema salonunda film izleme firsatim oldu; cok iyiydi. Millenium falconun dalislari, x-wing ler falan koltuk rahat durmadi aahaha :D her bir laser atisinda surata cakan spotlar, lightsaber gecislerinde arkadan kulaga uflemeler... Millenium falcon icinde ariza ciktigi sahnede salonu da duman kapladi fln :)

neyi sevmedim; han solo yeniden smuggler mi olmus ne olmus oyle? oyleyse sevmedim. chew'e uzuldum sonunda.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

benim için filmin en büyük heyecanı kalp krizi geçirdiğimi sanmam oldu lol, sol kolumda uyuşma ve arada kalbimin ağrıması ile "bitse de acile gitsem" diyerek izledim ikinci yarıyı. :( neyse gittim ekg çektirdim de brişey çıkmadı, yarının gazetelerine "STAR WARS HEYECANINA DAYANAMADI" diye manşet olmaktan kurtuldum. (:P)

film keyifli ama 8.7 de değil imdb'deki gibi yani.

HAYAL KIRIKLIGINDAN ÖLDÜ diye manşet olsan ne iyi olurdu ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...