Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

sjw lerin gorece hakli oldugu nadir durumlardan biri bu kusura bakmayin :D

bir isletmenin gorevi political statement yapmak, dunyayi guzellestirmek vs vs degildir. isletmelerin tek amaci vardir oda varligini surdurmek ve bunu yaparken paydaslar icin deger yaratmak

hani birebir uzmanlik alanim, sosyal CRM ve musteri sadakati arasindaki iliski uzerine olcumleyemesemde tez yazmaya calistim 4 senedir :p

hani "adami kavun" demek filanda cozum degilde insanlar cidden sosyal medya yuzunden beyinlerini yitirdi. bir sosyal medya yoneticisinin gorevi bu degildir hani. trumpcilarada laf caksaydi gene yanlisti cunki orada calisan adamin gorevi mumkunse 7 milyar insana oyununu tanitmak , benimsetmek ve sirketin resmi hesabini bu cercevede yonetmek. kutuplastirici siyasetin giderek egemen oldugu bir dunyada boyle charged statementlar yapmaya luzum yok. pinar yonetim kurulu seysinin "referandumdan hayir cikti su sponsorluga bakmak lazim" diyip dunyanin zararini yaptirmasi gibi ayni beyinsizlik bu

kendi bireysel twitteri olsa bireysel gorusu oldugunu vurgulayarak isi ile ilgili olmadigi surece istedigini soyler. GW2 konusunda gene politically charged yorum yapip salyalar sacarak elestiriye cevap veren kadinda ayni pitfalla dustu.

cok gereksiz ve sadece isini duzgun yaparak avoid edilebilicek bir olay su. oyunda gerilta yaptir ayni sakayi hatta attack helicopter geyigi yaptir, soylettigin karakterin kisiligine uyuyorsa no problemo ama bosu bosuna damage control icin emek sarfetmek filan kafasizlik yani. elalem istedi diye degil sirf beyinsiz oldugu icin kovardim o sakayi yapani ben olsam.

elon musk bile olsaniz bu devirde eger bir markayi temsil ediyorsaniz sosyal medyaya post atmadan once 50 kere filan hesaplamak gerekiyor yoksa cok gereksiz kurumlar zarar goruyor bu sekilde ve o imaj yapisiyor ustunuze

gercekten beyinsizlik baska bisi degil

cyberpunkin setting olarak lgbt friendly baya ama polaklardan bunu duzgun yapmalarini beklemek filanda gulunc, mumkunse hic girmesinler o toplara dogru durust oyun yapip cikarsinlar ihtiyac yok.

simdiye kadar lgbt inclusive olmaya calisipta becerebilmis oyunda yok pek, sadece sjw tayfasinin gozunu boyayip lgbt komunitesini baskalari adina utandiran boktan stuntlar var. token zenci karakterler ile diversity olmadigi gibi token lgbt karakterlerde hicbir boka yaramiyor

duzgun hikayeni yazabiliyorsan yaz, benim uzun suredir kendi yazdigim hikayede misal lgbt karakter yok, lgbt dusmani filan oldugumdan degil hani olcegi buyuk bir hikayede kimin kiminle yattigi, kime asik oldugu cok muhim degil benim icin.

2. cemberdeki karakterlerden birisinin egilimi olabilir belki, karakterini hangi yonde gelistirmek daha mantikli olucaksa ve bu hikayede gercekten okuyucunun bilmesi gereken bir plotline katicaksa belki gidebilir o yone ama sirf x karakter lezbiyen olsun diye gitmek cok sorunlu bence yazimda. ayni sekil onemli zenci karakterde yok misal cunki hikayede bu gezegenden olan 4 karakter var zaten hepi topu vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

ben şirket sahibi olsam twitter hesabının resmi duyuru harici kullanımını yasakalarım, direkt işten atarım lagaluga için kullananı. espri vs direkt şirket bitirecek şeyler bu devirde, ahmaklık resmen.

öte yandan tepkiler klasik outrage culture. "alınıyorum, demek ki varım" devri.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
" Cyberpunk 2077 has been in development for at least six years and its team recently hit a major milestone: The entire game is playable from start to finish. It doesn't have all of the proper assets, playtesting or bug fixes in place, but seeing the story come together is a critical step in the development process, Borzymowski said. "
Sosyal ağlarda paylaş

sırf sen değil adamlar milletin gırtlağından zorla politicaly correctness soka soka bütün dünyayı iyice sağa çekti. çünkü adamlar bunu birilerine hakaret etmek için bahane gibi kullanıyor. zenci, trans, eşcinsel koymayınca bir esere millet bunların saldırısına uğruyor direk. aman sussunlar diye de saçma sapan işler çıkıyor sonra ortaya.

benim için ipin koptuğu nokta mesela, shadow of wardaki gondorun zenci kaptanı ve aryan generalin kızıyla yaşadığı aşk oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

ne olurdu da sjwlığın olmadı bir paralel evrende olsaydım şöyle şeyleri gördükçe tırnaklarımı koparıp atasım geliyor aq beyinsiz trendi

Bu olmasa daha gerizekalica bir akim olur mutlaka abi. Her sosyal grup gibi gerizekali, kendini sadece cinsiyet uzerinden tanimlayan, tek konustuklari nokta bu olan tipler de birlik olma ihtiyaci duyuyor neticede.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

sırf sen değil adamlar milletin gırtlağından zorla politicaly correctness soka soka bütün dünyayı iyice sağa çekti. çünkü adamlar bunu birilerine hakaret etmek için bahane gibi kullanıyor. zenci, trans, eşcinsel koymayınca bir esere millet bunların saldırısına uğruyor direk. aman sussunlar diye de saçma sapan işler çıkıyor sonra ortaya.

benim için ipin koptuğu nokta mesela, shadow of wardaki gondorun zenci kaptanı ve aryan generalin kızıyla yaşadığı aşk oldu.

Netflix komple zenci kadroyla Truva dizisi çekti abi, Gondor'un kaptanı ne ki?
Sosyal ağlarda paylaş

hayır abi neye kızıyorum biliyo musun? ulan madem zenci koyucan, git zencileri konu alan bir hikaye yaz, izleyelim. veya kadınları konu alan bir eser yap, 3+1 bilim adamından (ghostbusterdan bahsediyorum)1-2 tanesi kadın diğeri erkek olsun mesela.

yok abi bunların sosyal adalet anlayışı olan eseri convert edip bi abomination ortaya çıkarmak.

bütün ghostbusters kadrosunu kadın yapıyor adamlar ama grubun vasıfsız ve bilim adamı olmayan tek karakteri gene zenci bir şişman kadın. sevsinler sizin sosyal adalet anlayışınızı diyesim geliyor sonra.

black pantherde sözde dünyanın en gelişmiş toplumu olan wakandalılar tentenin kongolu yerlilerinden farksız, son teknolojiye sahipler ama kalkan mızrakla dalıyolar falan.

bir hikayenin içinde ne olması gerekiyor ise onun olmasından yanayım ben. nası antik çinde geçen bir filmde aryan bir kahraman görmek beni soğutuyor ise, gondorun zenci kaptanı da beni irite ediyor. zenci olduğu için değil, sırf konmuş olsun diye konduğu için.
Sosyal ağlarda paylaş

o gayet olabilir. niye? çünkü zenci ingiliz bolca var.

ama değil gondorda, orta dünyada zencinin esamesi okunmaz iken gidip kaptanı zenci olunca '' bu ne amk'' diyor insan.

hayır yani gerçekliği veya oturmuş bir kurgu eseri eğip büküp bu karakterleri koymaya gerek yok.

mesela battlefieldda da kadın sniper var. savaşan 800 milyon insanın içinda bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki kadın için savaş alanındaki bütün sniperlar kadın.

siktirin gidin lütfen ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...