Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout: New Vegas #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Feamer said:

Bütün mekanı temizledim, her şeyi aldım.

İçerideki ve dışarıdaki safe box ları 75 lockpick olmadan açamayacak mıyım? Güzel şeyler var içlerinde diyollaaa

ben görmedim, onların elindeki en güzel şey, çift elli bir enerji silahı var bence o, oda tezgahta duruyor, açıkçası bana da düşmanlar ama içeri girip kadınla adamı öldürmeyi canım çekmedi, ama tipler sokakta bana saldırdı o ayrı

Sosyal ağlarda paylaş

Keşke fallout serisinin etrafı gezme kısımlarını skyrim gibi yapsalar. F3'te de aynı sorun vardı. Tamam hikaye falan çıkar diye her kasabayı her ovayı instance şeklinde tasarlıyorsun. Fakat koca dünyada bir taşın solundan geçip sağından geçmedim diye kilometrelerce çember çizmek çok can sıkıcı. Waypoint var. Bir kapıdan geçmem gerekiyor. Geliyorum 5 metre ileride 3 metre yukarıda diyor giriş. En az 15 dakika oraya ulaşabilmek için mekanın çevresinde dönmem gerekiyor.

Şu işi biraz oturmayı başarsalar keşke. Önden girmezsen Marcus greet yapamaz diye koca jacobstowndan dışarıya tek bir çıkış var mesela. Garip işler.
Sosyal ağlarda paylaş

F3'de metrolar çok sıkıcı, capital wastelandde gidememen için sokakları fare labirenti gibi tıkamaları nefret.

NV'da 2 metrelik her tepenin üstüne görünmez bloklar koymaları ise çok farklı bir işkence türü resmen. Gideceğim yer gözümün önünde duruyor. Aramızda görünmez duvar olduğundan ötürü haritanın öbür ucuna yürümem gerekiyor ama. Meh.

FF13'de demişsiniz iyice sinirim zıpladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Honest Heats

Mekan özellikle Dead Money'den ve Mohave'den sonra bayağı renkli geldi. Kızılderili kafası falan iyi olmuş. Mutasyon geçirmiş ayılar falan iyiydi bayağı. Yalnız fallout gibi bir oyunda oyunun sizi tek tarafa yardım etmeye zorlaması kötü bir durum. Dead Money'de boynunda bir patlayıcı vardı hadi neyse. Burda sen iletişim kuramazsın onlarla falan diyorlar ama Salt Upon Wounds gayet konuşuyor bizle. Çok önemli bir durum değil ama her diyalogda Tanrüm tanrüm diye sayıklamaları baydı :D

Yerlilerin lord in caves geyiğini iyi bağlamışlar. Galiba adı two sky cave olan yere gidince günlük buluyorsunuz. Orada savaştan sonra yerleşmiş bir adamın ispanyolca konuşan bir göçmen grubunu uzaktan izleyişi anlatılıyor. Meksikalı gruptan biri enfeksiyon kapınca diğer meksikalılar ne yapacağını bilemeyip dua etmeye başlıyorlar.Bizimki de mağaranın önüne antibiyotik bırakıyor. Herkes tanrım <3 falan oluyor :) Bu günlüğün olduğu mağara girilmemesi için kutsal mağara olarak işaretlenmiş halde. Mağaradaki tanrının dolandığı yer olarak varsayılıyor :) Güzel bir ayrıntıydı.

Bunun dışında Joshua'yı ya da diğer papazı vurmak için görevler hiç bahane vermedi. Ona üzüldüm. En azından mohave'ye dönünce Sezar'la kanka olursak böyle bir görev verilebilirmiş gibime geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

2 haftada oyun + dlc leri bitirdim inceleyecek olursam..
(Hafif WOT ve bolca Spoiler icerir,Dlclerin hepsini bitirmemsi adam bakmasın)

Dlcler inceleme..

Dead Money: SURVIVAL kafası yasatabilen tek fallout questiydi.Bolluk ve bereket icindeki wasteland tecrubesine yeni birseyler katmıs,gerginlik hat safhadaydı daha da germek amacıyla yerel halkın ölümsüz olması daha basarılı olurdu diye dusunuyorum.Basarılı companionlar ve daha basarılı bir boss buldum diger questlere nazaran.Otelin yapılma amacı ve büyük ask hikayesi ve en sonunda vaulta girince karsıma cıkan sıra sıra altın kulceleri,hikayeden etkilenip yanıma hic bir sey almadan vaulttan cıkmam(sonucta altın old world e ait bisey)Belki Elijah daha az saplantılı ve psikopat biri olarak ayarlansaydı daha guzel olabilirdi,bi redeem sansı verilebilseydi oyun sonu icin.Kapıyı üstüne kitleyip cıktım,divide da dolasırken bile arada acar radyoyu dinlerim ne yaptıgını :) 8/10 veriyorum

Honest Hearts: Daha basarılı bir The Burned Man hikayesi beklerdim.Her ne kadar Zion dogal parkında dolasırken esasında orasının yuruyus,kamp ve dogal ortamda zaman gecirmek icin old worlde ait biyer oldugunu devamlı olarak farketsemde savas sonrası degismesi gayet hosuma gitti.Legendary her turlu hayvanı koysalardı daha guzel olurdu,baldırı cıplak tribal elemanların benim levelıma göre incinirator larla gelmesi komigime gitti ayrıca.T51-b full armor cekiyorum adam dovmeleri ve beton balyozuyla 5 kez falan vuruyor 500 hp ye.Randall Clark efsanesi ve her gizli magarasındaki hikayeler okurken beni benden aldı dlc nin en iyi tarafı Randall abinin muhtesem karakteriydi bence.Joshua abimizi daha basarılı beklerdim ama olmamıs.Tribal konsepti Fallout 1 de dahi cok daha basarılı islenmisti.Bir Canaanite kasabası konsa yada inquisator-tribal konsepti basarılı olarak eklense sonrasında dlc ye baslarken bir caravan zırhı ve silahı ile baslasak yanımızda unique gatling laser goturemesek ve duzgun ve acımasız bir quest-boss line takip edilse daha basarılı olabilirmis.Belki bi kac dövme yaptırmak vs.Sonucta olmamıs diyorum ve randall abimizin hatrına 5/10 veriyorum.

Old World Blues: Dlc ler arasındaki en iyisi olduguna herkes hemfikir zaten,Questler,yaratıklar(özellikle harnass suit)özellikle karakterler ve 1950ler havası cok guzel verilmis.Harita,strongoldumuz(bu lafta baldurs gateden kaldı bende),robotlar cok basarılı,silahlar zekice tasarlanmıs basta yadırgıyorsun ama sonra hosuna gitmeye baslıyor.Diyecek fazla bir söz yok cok guzel bir dlc belki düsman cesidi biraz daha arttırılabilirdi,robo-scorpionlara bi kac cesit gelebilirdi,oyun sonu icin extra bir iki fazladan sey eklenebilirdi cunku son dlc dısında mojaveye etki eden pek bisey yok.Sonucta 9/10 veriyorum.

Lonesome Road:Yıllar önce NV ilk cıktıgında daha dlclerin adı sanı yokken oyun basında ilk buldugum yerlerden biriydi Canyon wreckage.30 dk falan arastırmıstım nedir burası diye oyun sonundada bisey cıkmayınca dlc olacagını tahmin etmistim.Beklentim cok cok yuksekti cunku diger dlclerde bile devamlı buna bir hazırlık vardı.Neyse The Divide gayet guzel bir ortam olmus gercek bir wasteland,Marked manler daha iyi yapılabilirmis ama sorun yok,chaotic ortam ve yıkıntılar arasında dolasmak gayet guzel,old worldten kalma nukleer bombaların mekanlarında dolasmak hos ve tabiki oyunun gercek sonu sayılabilecek Ulysses dayının Dlcler dolusu Siren cagrısı niteligindeki gerginligi.O kadar güzel seyin yanında hala daha bir bosluk hissediyorsunuz oyunu bitirdiginizde dahi,ben tam olarak istenilen duygunun verilemedigini dusunuyorum o beklenen leziz pastanın ustune konan kirazı iyi yerlestirememisler.Ulysses isin sonunda intikam icin o kadar naneyi yemis bir boss olarak karsımıza cıkıyor.Oysaki güzel bir town yapsalar ve bu town oldugu gibi hala Old world commonwealth americasında yasıyor olsa bize enclave destekli eski tarz bir America nation ı kurma hakkı tanısa beklenen hazzı verebilirdi diye dusunuyorum.Hatta daha ileri gidilerek Mojaveye etki edebilecek 5. bir son dusunulmesi hos olurdu.Sonuc olarak 7/10 veriyorum oda Ulysses dayının karizması ve ED-E hikayesi icin.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
new vegas'a yeni başladım. melee, repair, sneak ağırlıklı gidiyorum daha level 10 karakter. fakat oyun aşırı basit geldi. hard'a aldım lvl 5 gibi, hala aşırı basit. sizde de böyle bir durum oldu mu?

2 modlu katana kullanıyorum, normal moblar 1 hit, bossvariler 2 hitte ölüyor. 56 tane stimpack var çantamda daha kullanmadım gibi bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun başında verdiği armor'u kullandım sadece ki o da pek op sayılmaz. silah hiç kullanmadım başından beri melee gittim. 2 katana modu gezerken ayrı merchantlardan satın aldım daha katana bulmamışken, 1-2 saat sonra merch de katana buldum modladım. ripper vardı ondan önce legiondan aldığım ve night stalkerların bina parçası mace i :p
Sosyal ağlarda paylaş

2 modu yolda gezen merchantlardan aldım alakasız yerlerden katanayı da vegas girişindeki mick'den aldım. tamamen şans eseri yani. ripper modunuda aynı şekilde bulunca almıştım fakat modlanabilen versiyonunu bulamadım.

100 dps i var şu an katana'nın. 3. modu eksik bakalım denk gelirsem alıcam. bir de armored a karşı ripper istiyorum ikisi iş görücek gibime geliyor.

birde come fly with me serisini bitirdim ama steamden ach gelmedi enteresan bir şekilde şimdi bakınca gördüm. bu serinin devamı geliyor mu yoksa tuşa basıp gönderdiğin gibi kalıyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Strip'e varınca tonlarca quest açıldığı için hep overwhelm olup oyunu yarıda bırakmıştım. Bu sefer bitirmek üzere başladım. Oyun süresi ciddi uzunmuş :P. 4. dlc'deyim, muhtemelen dlc'lere harcadığım süre normal oyuna harcadığımdan fazla olacak. Ama hikayesi çok iyi. DLC'lerin hikayesi bile oldukça iyi. Oyun fazla easy mode olsa bile sırf rpg öğeleri için bile oynanır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...