Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RMAH geldi

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Selamisahin said:

Osie16 said:

Fakirsen git goldla al eşyalarını niye rmah rmah diye ağlıyosunuz en başından belliydi rmah olucağı,1243567 saat bunu bile bile gameplay kasıp sonra ağlamak priceless

Gerçekten idrak sorunu bu artık. Konu 250 euro değil. Oyun bana o item'ı para vermeden de ulaştırmalı. Ben o item'ın düşeceğini bilmeliyim hiç para mara harcamadan. Yoksa açsın bir e-shop. Koysun süper itemları; "Bunları oyun içi elde edemezsiniz. Sadece bu sitede satılmaktadır. -Blizzard Ent." desin, gitsin.

Ben kimsenin harcadığı parada falan dedğilim, isteyen istediği kadar harcasın. Tek isteğim ben bu iteamlara rmah mmah tanımadan da ulaşayım. İsterse 1 sene sürsün, benim keyfim o. Yeter ki düşeceğini bileyim.

e biliyosun zaten kassan düşer merak etme.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamisahin said:

Osie16 said:

Fakirsen git goldla al eşyalarını niye rmah rmah diye ağlıyosunuz en başından belliydi rmah olucağı,1243567 saat bunu bile bile gameplay kasıp sonra ağlamak priceless

Gerçekten idrak sorunu bu artık. Konu 250 euro değil. Oyun bana o item'ı para vermeden de ulaştırmalı. Ben o item'ın düşeceğini bilmeliyim hiç para mara harcamadan. Yoksa açsın bir e-shop. Koysun süper itemları; "Bunları oyun içi elde edemezsiniz. Sadece bu sitede satılmaktadır. -Blizzard Ent." desin, gitsin.

Ben kimsenin harcadığı parada falan dedğilim, isteyen istediği kadar harcasın. Tek isteğim ben bu iteamlara rmah mmah tanımadan da ulaşayım. İsterse 1 sene sürsün, benim keyfim o. Yeter ki düşeceğini bileyim.

Forum trade başlığını takip edersen ne kadar imba itemler düştüğünü görürsün düşmüyo düşmüyo diye ağlamayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Sıfat kullanırken fakir vb. yakıştırmaların yasak olduğunu okumuş gibiyim.

Öyle bir yazı olmasa da bu tarz benzetmeler yapmayın lütfen. Herkesin maddi durumu aynı seviyede değil.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

biriyle yarısmadıgım bi oyun oldugu surece rmahta ben sadece para kazanmaya bakarım, belki rmahtan kazandıgımı harcarım. yarısma olsa da AH den item satın alınıp pay to win olsa haklısın. degil ama ben mesela girip oynayıp 2 saat cıkıyorum oluyorum kalkıyorum cok dert degil. Gold ah ye soyle bakıp cıkıyorum. Bi de boyle oynamayı deneyin milletin parası ve blizzardın parası agzınızda olmadan belki ozaman hayattan keyif almayı falan ogrenirsiniz.

mesela wow da olsa cok karsı cıkardım. iste horde birincisi bilmemne birincisi dunya birincis olmanın en kotu anlamda "prestij" oldugu bi sekilde olsaydı. Yarısmadan dolarlar yuzunden alıkonulsaydım aynı taraf icin konusuyo olurduk. ama poyun diablo oldugu icin. ve yarısmak zorunda olmadıgım icin kimseyle bana rmah girip cıkmıyo. Pay 2 win yapılmadıgı surece (ki winden kastım oyunu rahat oynamak degil, boyle olmayan biseyi acmak, ayrıcalıklı olmak falan gibi seylerden bahsediyorum) bana giren cıkan olmamaya devam edicek.

biriyle yarışacaksın, önce arena gelecek sonra illa onu en iyi, en çok, en zirvede kazanana birşeyler gelecek. baştan gelmese sonra gelecek. bu dediğimi hatırlarsınız sonra.

ayrıca wow'da da olacak, onda olmazsa sıradaki mmo projelerinde olacak. yeter ki tutsun. kişi başına ayda 15$'la yetinmek yerine potansiyel olarak sınırsız bir para kapısını aralıyor şimdi bilizort.
nomsaR said:

Ben anlatmak istediğinizi anladım axe da, yani enayilik kısmı senin benim yorumum. Oyun sadece kişi başı milli geliri ülkemizle aynı olan lokasyonlarda oynanmıyor ki?

250 dolarını vermek isteyen verir. Bunun enayilikle de alakası yok, çünkü senin hala 70 dolarlık oyunla farm yapıp oyunun doruğuna ulaşma ihtimalin mevcut. E 250 doları veren de memnun hayatından?

Üstelik wowla kıyas yapmışsınız, çok gözle görülmediği içindir belki, asıl WoW da olan ebay muhabbetleri inanılmaz. Legendary farmlar, warglaivele roglar falan ebayde çatır çatır gidiyodu. Üstelik oyun mmorpg bi de öyle düşünün, herif bg de arenada karşına gelip o silahlarla seni dövebiliyodu. O yüzden bence oyunun yaptığı ayıp, ama kabul edilemez değil.

kişi başına milli gelirle alakasız bir durum. adam ayda 20 oyun alır, 3 ayda bir pc yeniler, dörtlü ekran kartı takar 800'er dolarlık değil olay. bunların hepsinde gerçek bir içerik var. oyun gerçek bir içerik, ekran kartı gerçek bir nesne.

burada ise rng ile oluşan hayali bir kavrama para veriliyor.

sadece farmla oyunun doruğuna ulaşan kaç kişi gösterebilirsiniz en basidinden şu forumdan? herkes ah'den birşeyler aldı, bu item'ların kreması rmah'a geçecek. gold da parayla satıldığı için ah'deki enflasyon da infilak edecek. ondan sonra kaç milyar kere butcher farmlarsınız merak ediyorum heh.

wow'daki de yanlış ve şirketin takip edip önüne geçmeye çalışması gereken bir olay ama maksatları asla bu olmadı. bot farmer şikayet kaç kere ettim, sallamadılar. ileride orada da komisyon alacaklar açıktan kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

çinli şirketler gibi tek hesaba 10 kişi 24 saat hiç durmadan sırayla kasarsanız düşer tabi her item :p oyun çıktığından beri serverların gittiği anlar hariç hiç kapanmayan karakterler olduğuna eminim lol, legal olduğu için farmerları banlatma imkanı da yok artık.

ama blizzin paraları koredeki davalara gidicek sanırım, baya bi dava açan olmuş :p
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Evet düşmüyordu adamlar çok zorlanıyor millet diye düşer hale getirdi nesi garipki bunun. Her oyunda bazı itemların düşüp düşmeyeceği seviyeler vardır.

Onlar düşmeyince üst seviye actlerde elite kesemiyorsun ki? Acayip bir kısırdöngü'ye sokuyor adamı bu durum.

Eliteler kesilmiyor (kesilmeyi bırak dayanılmıyor 10 saniye), ne yapacaksın? -Item lazım.

Farming ile yeterli item alabiliyor musun? -Hayır.

Ne yapacaksın? -AH'a gideceğim, item alacağım.

AH'dan item almak için ne lazım? -Gold.

Goldu nasıl kazanacaksın? -Güzel item satarak.

Güzel itemlar nerede? -Elitelerde... :)

Rmah öncesi böyleydi. Şimdi tabii artık gold kasma derdi de kalmadı. Neyse işte artık itemlar düşeceğinden elite de kesilir, bilmem ne de yapılır. Benim bütün itirazım zaten patch notları öncesi yapıya. Oyunun dengesizliğine. Yoksa elbette düşeceği yerler var, düşmeyeceği yerler var. Bunlarla bir sıkıntım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...