Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RMAH geldi

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Bir açıdan bakıldığında adam sana oyunda bulduğun hiç bir değeri olmayan dandirik sanal bir eşya üzerinden para kazanma fırsatı veriyor. Sana bir platform sunuyor. aquila'nın dediği gibi maaşından kesmiyor. Komisyonunu alması çok garip değil. Belki havadan 200 dolara bir item saydıracaksın, nerede var böyle kolay para bir de öyle bakmak lazım. Sonuçta şans işi ve sen her şekil o oyunu oynacaksın öyle bak. Her şekil oynacağın bir oyunda eğer yeterince şanslıysan veya yeterince oynamışsan adam sana ufak bir gelir yaratma fırsatı veriyor. Ev geçinir demiyorum elbette ama ben eğer adamın sunduğu bir platformdan hiç bir değeri olmayan bir eşya üzerinden para alabileceksem varsın alsın yüzde otuzunu...
Alıcı ve satıcı birleştiren her türlü platform komisyon alır. Adam sana sanal bir ortamdan çift taraflı market yaratıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

70 kişilik diablo3 takımı şimdi başlasa yapmaya haftasonu oynarız offline mode u rahat, hatta bunca senedir yapılmışı bile vardır mutlaka duruyordur kenarda, sadece login check yapıcak işte battlenetten, sonrası offline, ah düğmesi bile olmayacak menüde. ama nerde tabi anca rüyamızda :p
Sosyal ağlarda paylaş

oyuncuyu sağdığı yok, nerde oyuncuyu sağio

ben cebimden para vermiorum şu an blizzard'a extra istemediim hiçbişey için. Oyunumu saıtn aldım cillop gibi oynuorum bu kadar.

sen şu an para mı ödüosun Blizzard'a extradan? Ha diosan ki 200 DOlara sattığım itemın %100 ü benim alın terim. buna inaniosan bişey diemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Bir açıdan bakıldığında adam sana oyunda bulduğun hiç bir değeri olmayan dandirik sanal bir eşya üzerinden para kazanma fırsatı veriyor. Sana bir platform sunuyor. aquila'nın dediği gibi maaşından kesmiyor. Komisyonunu alması çok garip değil. Belki havadan 200 dolara bir item saydıracaksın, nerede var böyle kolay para bir de öyle bakmak lazım. Sonuçta şans işi ve sen her şekil o oyunu oynacaksın öyle bak. Her şekil oynacağın bir oyunda eğer yeterince şanslıysan veya yeterince oynamışsan adam sana ufak bir gelir yaratma fırsatı veriyor. Ev geçinir demiyorum elbette ama ben eğer adamın sunduğu bir platformdan hiç bir değeri olmayan bir eşya üzerinden para alabileceksem varsın alsın yüzde otuzunu...
Alıcı ve satıcı birleştiren her türlü platform komisyon alır. Adam sana sanal bir ortamdan çift taraflı market yaratıyor.

abi iyide herkes senin gibi aciyim oynayayim sansima kırkta yilda bir item düserse satarım modunda degil ki. adamlar 10 tane pc bot kurup sabah aksam farm yapacaklar dolarlar aksın diye. senin o fiyatlara falan satma ihtimalin olmayacak zaten çünkü çinli farmerler hali hazırda 500 tane o rare itemden ahye koymus olacak. ha dersin o zaman bena oyunuma bakarım ahye bulasmam tamam.

ama oyun belli yani diablo iste bildigimiz yılların oyunu. asır öncesinde duyurup cok fail bir release yapmasa bile blizz oyunun ulastigi nokta belli item farm pve bu kadar. onuda botlar playerlardan cok daha iyi yapıyor zaten. yani özet olarak söyle

aquila said:

bir oyun benim icin bu kadar sikinti yaratiyosa, oynamam, ne kastiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

oyuncuyu sağdığı yok, nerde oyuncuyu sağio

ben cebimden para vermiorum şu an blizzard'a extra istemediim hiçbişey için. Oyunumu saıtn aldım cillop gibi oynuorum bu kadar.

sen şu an para mı ödüosun Blizzard'a extradan? Ha diosan ki 200 DOlara sattığım itemın %100 ü benim alın terim. buna inaniosan bişey diemem.

retail ücreti verilen oyunda rmah ve oyunun bütün denge eksenini rmah üzerine kurmak = oyuncuyu sağmak

"40 satır mı 40 katır mı" şeklinde kurarlarsa oyunu evet, mentalite sağma mentalitesidir. online drm gene sağma mentalitesi. isteyen online oynar istemeyen oynamaz, bu kadar basit. bunu anlayabilmek cidden bu kadar zor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

bir oyun benim icin bu kadar sikinti yaratiyosa, oynamam, ne kastiniz.

sıkıntı yaratması değil aslında, örnek teşkil edicek, yeni simcity tamamen online olcak mesela, offline mod olmayacak, dc olunca şehir gg,

ea taklit edicektir muhtemelen bu rmah sistemini oyunlarında en kısa zamanda, need for speedde gerçek parayla araba ve parçaları alıp sattığınız bir ah mesela?, yada assassins creedde yada herhangi bir oyunda gene paralı satılan itemlar falan laylaylom negzel.
Sosyal ağlarda paylaş

@nekro,

Dediğin konu eğer öyle olursa evet haklısın. Ama zaten Blizz'in en büyük amacı botu farmı vs bitirmekti bu oyunda göreceğiz ne kadar tutacak o işler. Ne kadar engelleyebiliyor bilemiyoruz tam, güya bir çok ban vs gelecek.
Ama oyun Diablo 2'den zor açıkçası. Yani botlar ne kadar başarılı olur veya şu an ne kadar başarılı bilemiyorum ama Diablo 2'deki gibi teleport yapan hammerdin kadar cookie cutter bir durum olduğunu sanmıyorum açıkçası. Bunu ancak zaman gösterir.
Kaldı ki fiyatlar biraz zaman sonra oldukça aşağılara iner, muhtemelen kar etmek zorlaşır ve bunun üzerine iş kurmak zorlaşır.
Eğer oyunda kolay yoldan elde edilen parayı vs engelleyebilirlerse önüne geçerler bir nebze çünkü oyunun dinamikleri D2'den biraz farklı. Durmadan res kill yiyen botlarla kimse uğraşmaz. D2'de dokunamıyordu bile moblar botlara..
Sosyal ağlarda paylaş

Simcity oynarken mesela oyunun progressini bozmayacak şekilde online olsa yine sorun çıkmaz. Millet oyunda mı değil mi görsem bu kötü bir şey değil. Ama EA 3 kuruş daha sağacak diye ben oynadığım oyundan time out yiyorsam, oyunda bölüm geçebilmek için ya aylarca grind yapacam ya da ah'ye gidecem durumu oluşuyorsa o tad kaçırıyor. Oyunu oyun dışı ögelerle gölgelemiş oluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediğim şey, her oyun konseptinde dlc satmak, ah yapmak, online yapmak tad kaçırmaz :) Ama insanı oyunda ilerlemek için ekstra bir şey almaya zorlarlarsa tad kaçıyor. Aynı şekilde firma iki kuruş fazla kazanacak diye oyun oynama kalitemi aşağı çekerlerse de tadım kaçıyor.

edit: simcity'de galiba şey olacak. friend listtekilerle komşu şehirler kurucaksın. Fazla işçisi sana gelecek. Crime'ın yüksekse yan şehre sıçrayacak vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

@Sam,

Oyunun bütün dengesi sence RMAH üzerine mi kurulu?
Gold Auction House'ın kolay kolay biteceğini düşünmüyorum açıkçası ki gold AH'yi de Diablo 2'deki trade gibi düşünmek lazım. İlla RMAH kullanacaksın gibi bir durum olduğunu hiç düşünmüyorum..
.

evet aynen öyle. illa rmah kullanmadan ziyade dropların kreması rmah'a gidecek, bunu öngörmek mümkündü ama gene de inanmayanlar için ilk rmah sonuçları ortada artık zaten.

gold da gene parayla satılacağı için gold'un değeri düşecek, makul fiyatlarla işe yarar bir item alabileceğinizi sanmıyorum bir noktadan sonra. ayrıca şimdiden insanlar sadece en çok para edecek şeyleri koymaya başladılar item limiti olduğu için, yani sürümden kazanma gibi bir durum da yok. fiyatlar düşmekten ziyade zaman içerisinde yükselecek muhtemelen.

kısacası bütün sistem rmah'ı besleyecek, sen veya ben rmah'tan almışım almamışım farketmez. bizi etkileyecek almasak dahi. oyuna yeni ilvl veya mob gelirse rmah hareketlensin diye gelecek, bunun üzerine dönecek olay. adamlar oyuna 60$'ı basanı değil, 600$'ı basacağı hedefliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...