Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RMAH geldi

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Patch hepimizin yüzünü güldürecek bence. Abi farming yapabileceksem benim için rmah mmah hikaye. Nasılsa -düşük şans ile de olsa- en iyi itemlar artık act 1 ve 2'den de düşeceğinden oyun zevkimi bozamam rmah'a para vererek.

Rmah'tan para ile item alarak oyunun bir zevki kalmıyor ki. Bastır parayı al, işin en kolay yolu. Eeee sonra? Niye oynuyorsun ki? Ben item için farming yapmadıktan sonra yemişim Diablo'yu.

Diablo'yu farming için oynayan adam Diablo 2 kadar oynar bu oyunu. Rmah'a gönül vermiş biri 1 ay sonra bayılır gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinema bir defalık bir olay, oyun dediğini belki 1 yıl oynayacaksın o yüzden iyi bir örnek değil. Ama yine de o mantıktan gitsek, sinema filmi bozuk gösterip düzeltmek için ekstra para istese (3D bi feature, seçmek zorunda değilsin bu arada) vermek mantıklı mı?

Şunu sormak istiyorum asıl. Diablo bir oyun olarak 70 dolarını aldı, diğer 50 dolarlık oyunlar DLC gibi kofti içerikten büyük ek paketlere kadar oyuncuya yeni bişey sunmadıkları sürece senden para almıyorlar. Bu oyuna RMAH sistemini getirdiği için, 70 dolar oyuna 1000 dolar itemlara diye "dayattığı" için nasıl kızmaz ve çok normal bişeymiş gibi gidip alırsınız?
Sosyal ağlarda paylaş

Selamisahin said:

Patch hepimizin yüzünü güldürecek bence. Abi farming yapabileceksem benim için rmah mmah hikaye. Nasılsa -düşük şans ile de olsa- en iyi itemlar artık act 1 ve 2'den de düşeceğinden oyun zevkimi bozamam rmah'a para vererek.

Rmah'tan para ile item alarak oyunun bir zevki kalmıyor ki. Bastır parayı al, işin en kolay yolu. Eeee sonra? Niye oynuyorsun ki? Ben item için farming yapmadıktan sonra yemişim Diablo'yu.

Diablo'yu farming için oynayan adam Diablo 2 kadar oynar bu oyunu. Rmah'a gönül vermiş biri 1 ay sonra bayılır gider.

+1

Maksat zaman geçirmek oyun ile. Bunu da en iyi itemleri istediğim act ile farm yapabiliyorsam gerisi hikaye. Gold ile item alırım sonuçta oda oyunun kendi içeriği ile ekstra para vermeden elde edilebilen bir değer.

Ama gidipte para ile item alana da birşey diyemem. Sonuçta herkesin finansal durumu bir değil. Adama çerez parası geliyorsa yapacak birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Elle tutulamayan bişeye para vermek, israf, zenginin malı züğürdün çenesi vs. değil benim bahsettiğim. Gider içmeyeceğin şampanyaya 5.000 dolar verir patlatır eğlenirsin. Umrumda bile olmaz (aslında ona da iki çift lafım var da bu konuyla alakası yok :P) Bizim oyuna verdiğimiz 50 dolar, yılda 50 dolar geliri olmayan insanlara çok geliyordur vs. vs. uzatırız bunu, ama bundan bahsetmiyorum. Biraz daha açmaya çalışayım bahsettiğim konuyu.

Bu oyuna zaten para vermişsin. Bu oyunun bir bilgisayar oyunu olarak sana karşı bir yükümlülüğü var, o da seni eğlendirmek. Bunu 70 dolarla sağlayamıyor ve senden ek para istiyor. Sen de hadi len ordan! diyip tersleyeceğine, blizzard gibi firma olmaz olsun diyeceğine, gidip o parayı veriyorsun. Burda takılıyorum ben. Çünkü bu oyun sana o xbowu vermek zorunda. Ama vermiyor, sana balta verip xbowla takas ettiriyor. İkinizin takasından da komisyon ücreti koyup para kazanıyor. Nasıl böyle bir sisteme karşı çıkmaz, kandırılıp enayi yerine konulduğunuzu düşünmezsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

O acidan diyosan, aslinda diablo coktan parasini cikardi. 3 senedir toplam oynadigi oyun saati (tamamen tahmini soyluyorum cok az oldugundan) 30 saatten fazla olmayan benim gibi bi adama, 50 saat oyun oynattiysa, coktan parasini cikardi.

Ha bundan sonra oynayamiyorum sikti, o yuzden girmiyorum bile oyuna, patchi bekliyorum, itemda almiyorum patch icin ama alabilirim patch den sonra.

simdi kirk yilda ben bu kadar zevk almisken bu sureyi uzatmak icin neden para harcamiyim ki? Yani 2-3 item a verirsin x dolar, oynatacaksa sana 50 saat daha zevkle, bundan guzeli mi var?

dedigim gibi herkesin zevk algisi farkli, uc senedir oyun oynamiyorum, evde xbox vs curudu artik, sifir kutusunda acilmamis orjinal oyunlar var evde hediye duruyor, bana 60 saat harcatti bu guzel oyun, benim yerimde olsan suyunu bile cikarmak istersin ayni zevki surdurmek icin.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

....
Bu oyuna zaten para vermişsin. Bu oyunun bir bilgisayar oyunu olarak sana karşı bir yükümlülüğü var, o da seni eğlendirmek. Bunu 70 dolarla sağlayamıyor ve senden ek para istiyor. Sen de hadi len ordan! diyip tersleyeceğine, blizzard gibi firma olmaz olsun diyeceğine, gidip o parayı veriyorsun. Burda takılıyorum ben. Çünkü bu oyun sana o xbowu vermek zorunda. Ama vermiyor, sana balta verip xbowla takas ettiriyor. İkinizin takasından da komisyon ücreti koyup para kazanıyor. Nasıl böyle bir sisteme karşı çıkmaz, kandırılıp enayi yerine konulduğunuzu düşünmezsiniz?

Ama bu dert gelecek patch ile bitecek. Kesinlikle katılıyorum oyun seni AH veya RMAH'a mecbur bırakıyorsa durum fena demektir. Hepimiz yaşadık, Inferno'da elmecbur AH'dan item almak zorunda kaldık. Benim içimi baymıştı 2 haftadır bu durum. Oyunu farm için oynuyorum ama elime bişey geçmeyeceğini ve AH'a mecbur olduğumu bilmek tüm zevkimi kaçırıyordu. Ta ki Patch notlarını görene dek. Blizzard hatasını geç de olsa anladı bence. Bu sebepten RMAH falan dert olmaz. İsteyen alır, isteyen satar. Haftalarca farm yapabilirim bir yeri, yeter k istediğim itemların düşebileceğine güveneyim. Oyunun (Diablo serisi) özü burada zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence o da tartışılır bi konu, RMAH toplam cirosunu arttırmak için yaptıkları bi hamle olarak görüyorum droprate değişikliklerini. Sizler rahat oynayacaksanız ne ala.

Nedankonun mantığıyla bazı oyunların hak ettikleri parayı verebilmem için bedenimi satışa çıkarmam gerekir ahah. Hadi kendimi geçtim, arcane sam kaede saeros falan bu adamları düşünemiyorum bile lulz
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaklaşık 2 senede bir oyun alan bir insanım o yüzden bu oyuna verdiğim 70 dolar çok önemli değil aksine zevk alıp oynatıyorsa çok daha fazlasını hak ediyor demek. Uyduruk WoWu 2005den beri oynuyorum ve hala çok zevk alıyorum Diablo 3de aynı şekilde olabilecek bir oyun bana göre o yüzden max zevk almamı eğer 10 dolarlık bir RMAH itemı sağlayacaksa varsın sağlasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence RMAH'ın cirosunu artsın, beni kendine mecbur bırakmıyorsa hiç sorun değil.

Ha Blizzard'ın yaptığı (RMAH eklemek) bambaşka tartışılabilir. Olmalı mıydı, olmamalı mıydı vs. diye. Eğer patch bu şekilde olmasaydı ben oyunu bırakırdım, düzelene kadar. Net söylüyorum. Zaten tüm motivasyonumu kaybetmiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

simdi kirk yilda ben bu kadar zevk almisken bu sureyi uzatmak icin neden para harcamiyim ki? Yani 2-3 item a verirsin x dolar, oynatacaksa sana 50 saat daha zevkle, bundan guzeli mi var?

işte olay böyle değil. o dediğin içerik ekleyen dlc olsa, dediğin kabul edilebilirdi. ama GERÇEK para verilen şey, oyunun içinde zaten olan ama rng nedeniyle makul bir zaman içerisinde (1 milyon işgünü durmadan oynanarak gerekli herşey düşer) edinemediğin ITEM (gerçek içerik değil böyle kılıç filan) sadece.

erke dönergeci gibi paradan para kazandıran bir sistem bilizzort için. bir kumarhane düşünün ki çarkıfelek koyup işletiyor ama kim kazanırsa kazansın, kendi 5 kuruş ödemiyor, üstüne kazananlardan komisyon kesiyor. herkes birbiri üzerinden kazanıyor, ortada sadece müşteri için zarar var. olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

burak boşuna çırpınıyosun d2de de vardı bunlar burda tek farkı legit ortamda yapılıp blizzardın fark alması

ne kadar kassalar dupe'ü de engeleyemiyorlar, dupe başına da komisyon alsınlar. güvenli bir ortamda, iç rahatlığıyla dupe yapılsın.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Bu oyuna zaten para vermişsin. Bu oyunun bir bilgisayar oyunu olarak sana karşı bir yükümlülüğü var, o da seni eğlendirmek. Bunu 70 dolarla sağlayamıyor ve senden ek para istiyor.düşünmezsiniz?

Burda yanılıyosun, oyuna giriş için 70 dolar veriyosun eğlence için değil. Konsere giriş parası verip içeride sınırsız içki olsun gibi bişey bu dediğin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hatalı benzetmelerin etrafında dönüyoruz, ama ona da cevap vermeye çalışalım. Konserde içeceğin içki xpac olur anca. DLC olur belki. Fakat blizzin yaptığı BIS için ek para istemek gibi bişey.

O yüzden ben sana soruyorum, çok eğlendiğin bi konser olsa bile bileti belli fiyatı belli. "250 dolar daha verin BIS yapıp 1 şarkı daha söyleyeceğiz, 500 dolara 2 şarkı gelir" deseler. Vericek misin hiç ardını berisini düşünmeden? Enayi yerine konduğunu hissetmeyecek misin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...