Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Orası öyle ama aralarında performans farkı da var. Samsung şuanda SSDler içinde lider götürüyor. 840 veya 850 Samsung ilk tercih. Samsung dışında en çok önerilen de Crucial'ın ürünleri.

Review siteleri olsun, forumlar olsun, gördüğüm öneriler hep linkteki şekilde oluyor ssd tavsiyelerinde. (baştan da belirtiyim rage atılmasın sonra, tomshw takip ettiğimden değil, ilk gelen link buydu kastettiğimi anlatan)

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-recommendation-benchmark,3269.html

PS: Gerçi amaan sadece genelde önerilenleri aktarmak için yazdım. Okuduğum kadarıyla performans fark ediyor markalar arası ama çok rahatsız da etmeyebilir seni beni. Overclock.net vs. bakınıyorum da adamlar ne buildler kuruyor, onlar kıllanır tabi farklardan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ediliyor da adamlar kendi erisimindeki fiyatlara gore ve bilgisayar servisleriyle sifir sorun olan ideal bir ortamda tavsiye veriyor.

Son cikan SSD'ler arasi buyuk bir performans farki yok, hepsi asagi yukari ayni isi yapiyor. Gidip 240GB SSD'ye 100$ yerine 135$ vermekte pek bir mantik gormuyorum.

2 hafta once 120GB Samsung 70$'di mesela onu oneriyordum, bu hafta 240GB Sandisk 99$, onu oneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Benchmark testlerinden söz ediyorum ben yoksa kağıt üzerinde ( belirtilen teknik özellikler) hepsi aşağı yukarı aynı. Önemli olan yük altında gösterecekleri performans. Samsung en revaçta olanı.

Axedice, MSI H97M-G43 dahi alabilirsin. Senin işini hayli hayli görür.
Extra slotta ses kartı, tv kartı vs kullanmayı düşünmüyorsan ihtiyacın olmaz. Şu zamanda da kullanan pek görmedim.

Dipnot olarak, acil değilse haziranda DDR4 ler çıkacak o zamanda toplayabilirsin PC'yi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Ediliyor da adamlar kendi erisimindeki fiyatlara gore ve bilgisayar servisleriyle sifir sorun olan ideal bir ortamda tavsiye veriyor.

Son cikan SSD'ler arasi buyuk bir performans farki yok, hepsi asagi yukari ayni isi yapiyor. Gidip 240GB SSD'ye 100$ yerine 135$ vermekte pek bir mantik gormuyorum.

2 hafta once 120GB Samsung 70$'di mesela onu oneriyordum, bu hafta 240GB Sandisk 99$, onu oneririm.

240gb sandisk nerde? Gidip alalım?

vatanda 517tl görünüyo

Elan_Morin said:

Orası öyle ama aralarında performans farkı da var. Samsung şuanda SSDler içinde lider götürüyor. 840 veya 850 Samsung ilk tercih. Samsung dışında en çok önerilen de Crucial'ın ürünleri.

Bu akşam gidip crucial alıyorum öyleyse. Hem 240 değil, 256gbmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Ses karti alabilirsin. Ben Asus Xonar DG aldim yakin zamanda ama PCI slotum var anakartimda. Soundblaster Z veya Xi-Fi olabilir gene. Onboard sux, hem cok kalitesiz ses veriyor hem de input lag yapiyor.

PSU icinde olmadi bekle Fractal falan alirsin.

tavsiye verdiğin adam çin malı 5TLlik kulaklık kullanıyo :)

axedice said:

Peki ses kartı hakkında ne düşünüyorsunuz? 5+1 ses sistemim var, onboardlar yeterli olmaz heralde?

Bide psu seçmek ne zor iş ya meh. http://www.overclock.net/t/183810/faq-recommended-power-supplies şurdaki listeye bakınca kararsızlığım daha da arttı resmen

on boardu kullan, tatmin etmezse alırsın. Ki 200tllik hoparlörle farkedilecek bi fark olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana işyerinde kullanmalık masaüstü pc lazım, monitör dahil. Bir buldurun be panpalar.

Inventus'tan alacağız, üst limit 1500 mecidiye. Monitöre 300 mecidiye desek 1200 liralık kasa istiyorum. Kendi kasa generatoründe ben kurcalayayım dedim ateşim çıktı, hep unutmuşum sdfg.
Sosyal ağlarda paylaş

Sondan 1 önceki iterasyondayız gençler olacak bu iş. Gümrük vergisi dahil fiyatlarıyla yazıyorum, tabi bide üstüne shipping gelecek.

Ekran Kartı : EVGA GeForce GTX 970 FTW+ ACX 2.0 ~ 1.285 TL

İşlemci : Amazondan i5 4690 ~ 660 TL

Anakart : MSI H97 275 TL

Ram : 2 x 8GB Ram Kingston 1600 410 TL (bu gereksiz mi acaba, 16 yerine 8 de alabilirim)

HD : 1 TB HD 160 TL

SSD : Crucial MX100 - 256 GB 310 TL

Ses kartından şimdilik vazgeçtim, onboardu bu denerim evet. PSU/kasa hiç anlamadığım meseleler, sanırım trden alacağım onları da.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Sondan 1 önceki iterasyondayız gençler olacak bu iş. Gümrük vergisi dahil fiyatlarıyla yazıyorum, tabi bide üstüne shipping gelecek.

Ekran Kartı : EVGA GeForce GTX 970 FTW+ ACX 2.0 ~ 1.285 TL

İşlemci : Amazondan i5 4690 ~ 660 TL

Anakart : MSI H97 275 TL

Ram : 2 x 8GB Ram Kingston 1600 410 TL (bu gereksiz mi acaba, 16 yerine 8 de alabilirim)

HD : 1 TB HD 160 TL

SSD : Crucial MX100 - 256 GB 310 TL

Ses kartından şimdilik vazgeçtim, onboardu bu denerim evet. PSU/kasa hiç anlamadığım meseleler, sanırım trden alacağım onları da.

O anakart mini atx yanlış görmediysem. Mini kasaya koymak gibi bi olayın yoksa full atx boyda bir anakart al, herşey sıkışık olur onun üstünde.

Bu arada demin crucial mx100 ssd 'yi aldım. Gold'da 350TL. Amazondan almaya değer mi bi düşün, bi de shipping falan eklenecek?

Gitmişken Ram de alayım dedim kingston'ın 2133 hyperx 4gbx2 kitini aldım. Monitör yok ama TVye bağlayıp ilk defa canlandırdım makineyi. Unutmak üzere olduğun duygular tazelendi :p
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Patlarsam ordan patlayacağım zaten, en korktuğum şey aldığım ekran kartının soketti pindi bok püsür yüzünden psuya takılmaması, ne biliyim ana karta sığmaması falan asd

Öyle bişi olmaz. Yalnızca anakartın boyutu küçük olduğundan kasa içi yerleşimin sıkışık olacak. 300tl ye msi'ın z97/h97 anakartları var.
Pc mate aldım mesela ben 270 tlye. Ve 200tl lik işlemcinin yaptıklarına şaşıyorum :D bios update yaptım ve bismillah kendi otomatk 4.3 ghz çalıştırdı :D hyper pi ile yüklendim biraz uyduruk ötesi soğutucu ile makz 63 derece :D yarın bi arkadaş i7 soputucusu vericek, voltajları da tikleyip baya eğlenicem ben :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...