Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Remus said:

o PSU o ekran kartına yeticek mi?

Sistemin cekicegi 350-400W falan, PSU'nun verdigi 480W, yeterlilik olayinda sorun cikmaz.
edit. Bir tane de 552W veren modeli var CX600'un sanirim.

CX600'un review'i da fena degil, kullanilabilir.

@aktiftablet
Onceki sayfalarda bir yerde o konuya girildi, su an tekrar acmayacam.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Elinde mi var yenimi alacaksın.

Yeni alacaksan CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS BRONZE 600W ( moduler olan tercih edilebilir ) alabilirsin.

OC ve SLI yapmayacağını sanıyorum. O anakart yerine de ASUS H97M-PLUS tercih edebilirsin. Gereksiz masraf yapma.

SSD'de takarsan iyi olur.

Elimde var psu ondan masraf eklensin istemedim, ssdyide sonraya biraktim asil parcalar alinsinda bi.

Gerci daha cok deneysel oldu bu. F/p olsun dedim ama 970 bozdu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu amazon anakartları neden trye göndermiyor =/

Bright seni sırf pm gitsin diye alıntılıyorum, yetkili abisi seçtim seni bu topiğin. Zaten aklımı çelmiştin trden alma git internetten al diye

Evga Eu Shoptan 970 FTW 366 euro ~ 1.000 TL

Amazondan i5 4690 235 dolar ~ 550 TL

MSI Z97 Gaming 3 Anakart 420 TL

2 x 8GB Ram Kingston 1600 Amazon 145 Dolar ~ 340 TL

250 GB Samsung SSD 135 Dolar ~ 315 TL

1 TB HD 160 TL

Evga 600B PSU 56 € ~ 155 TL (Yeterli mi?)

Kasa da standart bişey alırım 200-300 civarı. Şubat kazıkları gelmeden yavaş yavaş siparişleri vermeye başlayayım diyorum. Hazır kitap da sipariş edecektim amazondan hepsi bir arada çıkar işte.

TAVSİYELERE AÇIĞIM
Sosyal ağlarda paylaş

FTW yerine FTW+'i bekle EVGA'dan, en gec bir kac haftaya stoga girer tahminim.

RAM icin Kingston yerine Corsair cunku uluslarasi garanti.

SSD de Corsair almak gene uluslarasi garanti acisindan daha saglikli ama fiyat acisindan Sandisk'in 240 GB'ligi 99$'a indiydi Amazon'da, gayet kaliteli bir urun.

EVGA 600B alma, 750G2 al. Ureticileri farkli, 600B'nin kotu olmasi lazm yanlis hatirlamiyorsam.

edit. Kasa olarak Fractal'lar bir kac haftaya satisa basliycak Turkiye'de onlardan onerecegim (ki ben de alicam bir adet R5).
Sosyal ağlarda paylaş

Sandisk performans olarak birçoğunun altında kalıyor. Diğer parçalara o kadar para verip ucuz olsun diye gidip düşük performanslı SSD almakta mantıksız olur.

Axedice, ayrıca OC yapmayacağın için ( işlemci OC desteklemiyor ) Z97 chipsetli anakartta almak gereksiz olmuş. H97 chipsetli daha uygun fiyatlı modeller mevcut.

Seasonic'de bakılabilir PSU olarak madem yurtdışından alacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm pekala teşekkürler, bu durumda değişen parçalar :

Anakart : Asus H97M-E (296 TL) vs H97M-Plus (330 TL) vs H97-Plus (350 TL)

Sanırım 50 lira fazla verip daha çok slotlu olanı almak mantıklı?

PSU : Evga Supernova B1 G2'yle arasında 50 dolares fark var, internette OC yapmıyorsan çok da gerekli özellikleri yok gibi yorumlar okudum. Diğer alternatifler için tık (bunu EVGA'dan alamıyorum stoklarında yok)

SSD konusunda kullananların yorumlarına açığım. Ama önemli bi bileşen (fak yu yavaş açılan civ5) , gerekirse ekonomi yapmam bunda.

sabit kalan parçalar bunlar

said:

1 TB HD 160 TL

Bright ne zaman piyasaya çıkacak bu FTW+ ? Bide beklemeye değecek nesi var? Fiyat/performans da önemli benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

SSD'ler arası performans farkının benchmarklar harici elinde kronometreyle gezmiyorsan gözle görülebileceğini sanmıyorum.
FTW+ 5-6 derece daha serin, kendinden backplateli, daha fazla güç çektiği için OC potansiyeli daha yüksek ve kendini daha az throttlelıyor, faz sayısı daha yüksek olduğu için muhtemelen CW oranı daha düşük olacaktır.
Anakartlara tek yorumum ASUS TR servisi direk kabus.
EVGA 600 de kötü, 750 g2 almayacaksan başka ürünlere bakmanı öneririm şu threadden.

edit. Fractal'in gene PSU'lari girecek Turkiye piyasasina birkac haftaya, o 500-600-650W'lik uniteler baya kaliteli.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Hmm pekala teşekkürler, bu durumda değişen parçalar :

Anakart : Asus H97M-E (296 TL) vs H97M-Plus (330 TL) vs H97-Plus (350 TL)

Sanırım 50 lira fazla verip daha çok slotlu olanı almak mantıklı?

PSU : Evga Supernova B1 G2'yle arasında 50 dolares fark var, internette OC yapmıyorsan çok da gerekli özellikleri yok gibi yorumlar okudum. Diğer alternatifler için tık (bunu EVGA'dan alamıyorum stoklarında yok)

SSD konusunda kullananların yorumlarına açığım. Ama önemli bi bileşen (fak yu yavaş açılan civ5) , gerekirse ekonomi yapmam bunda.

sabit kalan parçalar bunlar

said:

1 TB HD 160 TL

Bright ne zaman piyasaya çıkacak bu FTW+ ? Bide beklemeye değecek nesi var? Fiyat/performans da önemli benim için.

ssd farketmez çak uygun fiyatlı bi tane geç, ama 120gb cimriliği yapma oyun kurucam yerin olsun.

Bu arada o ram baya ucuzmuş ya amazonda? ne kadar sürüyo gelmesi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...