Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Prudent said:

-Oyunlarda 4690-4790 arasi hissedilebilir bir fark olmaz, dx12 de multi-core performansini mucize sayilabilecek miktarlarda arttirmadigi surece bu farkta buyuk bir degisiklik de olmaz. Encode/Render performanslarina yorum yapamadim.

-Xigmatek Fan'in uygun ayagi varsa onu tak yeni islemcine, 4690/4790 cok isinan islemciler degil zaten. Bunun harici herhangi bir fan isini gorucektir (orn: CM Hyper 212 EVO olabilir).
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konularda bilgisiz olduğumdan 960gtx in 128bit 2gb olması gözümü korkutmuştu fakat internetten baktığımda performansı tam benim istediğim değerlerde.

En güzel yanıda evgadan alırsam 600 liraya geliyor fakat şu anda stokta yokmuş. Bunun yanında diğer parçalar konusunda daha ucuza temin edebileceğim bir yer var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

ssd'ler TR'de daha ucuz gibi?
http://www.webdenal.com/kingston-sv300s37a-120g_516018.html?ref=akakce&ref2=113&v=1.15.6
http://www.ebay.com/itm/SSD-120GB-Kingston-SSDnow-V300-Solid-State-Hard-Drive-New-/171580184392?pt=US_Solid_State_Drives&hash=item27f2f9d748
http://www.amazon.com/Kingston-Digital-2-5-Inch-SV300S37A-120G/dp/B00A1ZTZOG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1422271030&sr=8-1&keywords=ssdnow&pebp=1422271041557&peasin=B00A1ZTZOG
Sosyal ağlarda paylaş

Support'a şu şekilde mail attım ben:

This item said free shipping on related page but i got charged for shipping cost on checkout. Can you cancel that shipping cost?

İki kere böyle sildirdim ben.

edit : bu da cevap
I do understand your concern.

As per your request, I've waived the $13.76 shipping charge for your order #002-1940176-2673032.

I can confirm you won't be charged for this order. So there is no need to concern about it.

We will send an e-mail when your order is shipped with the details so that you can track your package.
Sosyal ağlarda paylaş

Support'a şu şekilde mail attım ben:

This item said free shipping on related page but i got charged for shipping cost on checkout. Can you cancel that shipping cost?

İki kere böyle sildirdim ben.

edit : bu da gelen cevap

I do understand your concern.

As per your request, I've waived the $13.76 shipping charge for your order #002-1940176-2673032.

I can confirm you won't be charged for this order. So there is no need to concern about it.

We will send an e-mail when your order is shipped with the details so that you can track your package.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

S-H said:

Bright said:

i3 2100'un o yukarida sayilan kartlarin hepsiyle bottleneck yapabilme sansi var.

donanım konusunda çok bilgim olmasa da bi kaç yerden okuduğum kadarıyla ben de öyle olacağını düşünüyorum o yüzden hangisini ilk önce almak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

bir başka rahatsız eden konu da şu; anakartım desteklemediği için yeni seri i5 işlemcileri kullanamıyorum fakat aynı fiyat seviyesindeki işlemcilerde oyun performansları arasında da kayda değer bir fark göremedim. o yüzden anakartı değiştirmeye vereceğim paraya ekran kartını daha iyi bir model alma yoluna gittim, doğru mu yaptım sizce?

Hayır, bottleneck durumunda ekran kartının performansı normalin kat ve kat altında oluyor.

yeni nesil i5 işlemcilerle eksileri arasında bi kaç fpslik bir performans farkı var, bu durum bottleneck yapar mı ki? sorumu yanlış anladın sanırsam.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Uw yes bunu yapim bende alisveris yaparsam.

S-H said:

Anlamadim valla ya.
Ama ornek olarak overclocksuz 2500k gtx970'le bottleneck yapabiliyor.
Sorun zaten bottleneck yapip yapmadigindan ote ne kadar bottleneck yaptigi. Islemciye gore ayni ekran karti/oyunda performans zaten degisiyor ama islemci adam gibi besleyemiyorsa ekran kartini hem islemci icin hem ekran karti icin kullanim miktarlari %20-50 seviyelerine dusuyor ve sacma sapan bir performans veriyor sistem.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

PrudenT said:

RAM, HDD, İşlemci için Amazon muhtemelen daha ucuz bir seçim olacaktır.

Bir de HDD olarak Seagate yerine WD Black tavsiye edicem.

baktım aşağı yukarı aynı geliyor ya. uğraşmak istemedim. diğer fanı da arkadaşa vericem ondan şu cooler masterı alayım bari. wd black de çok pahalıya geliyor zaten depolama amaçlı kullanıcam salla sjdfh

KASA TAVSİYE EDİN LAN HADİ
yol gösterin bari full tower mı bakıcam ne bakıcam, hangi markalar iyidir vs. corsair iyi mi? bikaç ürünü var fiyat aralığımda olan

edit: psulu olmasına gerek kalmadı
http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-obsidian-serisi-750d-full-tower-pencereli-siyah-kasa.html#ozellikler

şu nasıl? random seçtim reviewlar iyi gibi
Sosyal ağlarda paylaş

@xieon, Ekran kartlarındaki bellek miktarı ( GB ) daha çok kullandığın çözünürlüğe / monitor sayısına göre ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde standart kabul edilen Full HD ( 1920*1080 ) çözünürlüğü için 1-2 GB bellek yeterli gelmektedir. Sen bu çözünürlükten daha yükseğe çıkmak istersen ( 4K gibi ) yada 3 ayrı monitoru yanyana koyup bir oyunu oynamak istersen o zaman bellek miktarına daha fazla ihtiyaç duyacaksın. Tabi bunun yanında oyunlardaki texture/shader kalitesininde artması bir miktar ihtiyacın artmasına neden olmaktadır.

Kısaca şu dönemde extreme durumlara girmiyorsan 2GB bellek gayet yeterli gelmektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...