Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
böyle ue3 oyunlardır, visual studio'dur, 3ds max'tir falan bir şeyler kullanıyorum. 1500 civarı bi makine toplasam yeter mi. şu an nerdeyse 7-8 senelik bi makinem var ve öldü. çok aşırı oyuncu da değilim. belli başlı bikaç oyun var beklediğim falan. fiyat performans olarak 1500, max 1800 lira vermeyi düşünüyorum. bi süre sonra javadır database'dir bunlar da işin içinde olacak. piyasayı sıfır biliyorum. şu an bi fiyat aralığında illa ki "kesinlikle şu model" diyebileceğiniz parçaları yazarsanız sevinirim. ben gogıllarım gerisini. parça marka model ismi lazım sadece. "şundan aşağısını alma" diyecekleriniz de dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

AMD R9 390X arkasını açmışlar. r290 ile nerdeyse aynıymış. Yeni teknoloji diye çıkarttıkları şey aslında çok ufak birkaç tweak diyorlar.

http://www.guru3d.com/news-story/radeon-r9-390x-pcb-reveals-shows-rebranded-product.html
said:
So as of Friday some users already have been able to get a Radeon R9 390, as stated for a while now these are product as based on the 290 series, that's aside from the increase in VRAM and tweaks on GPU and memory. New photos of a user dismantling the product shows a XFX Radeon R9 390X graphics card taken apart to its PCB. That PCB is identical in design to AMD reference PCB for the Radeon R9 290X.

The PCB is so similar that down every SMT component and solder trace is similar. So the difference really is the usage of 512 Gbit GDDR5 chips and perhaps a different choke or capacitor here and there.

The Grenada GPU looks to be identical to Hawaii, the GPU used for the R9 290 series. This also means that the card is using GCN 1.1 architecture and that a lower DirectX feature level is supported (12.0). The images have been posted in the hardocp forums by sirplayalot, see source link.

Başka sitelerde filan da var. Ulan bir tane dürüst ekran kartı üreticisi yok mu? Bunun altından ne çıkacak acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
son 2-3 sayfayı okudum da. o yüzden biraz bodoslama giriyorum gibi olacak ama, oyun için kasa toplamam lazım. laptop'un alıcısı yanda hazır bekliyor ellerini ovuştura ovuştura. bikaç kriterim ve 1-2 sorum var.

-brexit'ti, dolar artacaktı / "abi dur daha alma çok süper yeni model ekran kartı nesli geliyor (gsync mesela) o gelince fiyatlar düşer o zaman alırsın" gibi bi durum var mı? bekliyim mi? pek bekleyesim yok ama.

-monitör için asus vg248qe düşünüyorum. benq'nun bi modeli vardı xl2411z diye, onunla 1-2 karşılaştırma videosu izledim. çok önemli bi fark yok, asus çok az daha ucuz bi de benq ne lan diyerekten bunu seçtim ama 144hz, 1ms, 1080p, 24" olsun gerisi çok önemli değil. gsync falan olmasa da olur gibime geliyor.

-4k, 2k falan oynamakta çok gözüm yok niyeyse. her şeyi ultra'da 1080p/min 60 fps altına düşmeden oynayabilmek istiyorum ama en az 2-3 sene.

-vr ya da 3d falan da istemiyorum.

-ssd'ye de çok hallenmiyorum. 1tb hdd/128gb ssd'ye sıcak bakıyorum ama ssd'yi feda edebilirim ya da erteleyebilirim fiyat çok uçarsa. bi de geçen sene çıkmış aaa oyunlardan birinin başlığında ssd'ye kuranların çükü düşmüş bilgisayarı yanmış tarzı bişeyler okumuştum. witcher 3 ya da dragon age inquisition falan olması lazım. var mı böyle bir şey?

-sadece kasa için bütçem 5000 ± 500 lira diyebiliriz. monitör de 1500'e geliyordu aşağı yukarı. kısaca ikisi 7000'i geçmeden başarabilir miyiz bu işi?

-ama sistem sağlam olsun. kasa alıyoruz master race'iz diye gaza gelip 6 ayda/yılda bir upgrade falan uğraşabileceğimi zannetmiyorum.

-ha son olarak soğutucu önemli. laptop'un ısınmasından bezdim, o yüzden aşırı iyi soğutsun. ama sessizliğine de alıştım, o yüzden gürgürgür harley davidson sesi çıkarmasın.

http://i49.tinypic.com/9gj24i.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

1080'e ok'im de, sanki bugün 2k'nın altından kalkabilen ekran kartı 5-6 ay sonra 1080'e yetemeyecek diye bi endişem var. o yüzden "ohoo o paraya ekran kartını kısar geri kalan her şeye basarsın" fikrine çok sıcak bakmıyorum.

bi de monitör 1080p native. hani "2k'da çizip küçültünce çok daha güzel görünüyor hacı" ile düz 1080p grafik arasında çok fark var mı? onu çok araştırmadım bak. bi bakayım ona.
Sosyal ağlarda paylaş

1080p yeterli diyorsan gtx 1070 ile uygun fiyata ekran kartı olayını çözünüyorsun zaten. oradan arttırdığını monitore yatır.

2k için gtx 1080 yeter de artar bile. hani 6 ay sonra yetmezlik bir durum olması demek sektörün her quarterda bir leap yapıyor olması gerek demek ki öyle bir şey mümkün değil. gtx 1080'in 4k için yeterliliği sorgulanıyor yani, 2k çocuk oyuncağı o kart için. zaten 2k dediğinde olay gpudan çok monitor tarafında sıkıntı yaratıyor. 2k düzgün gaming monitorü çok az var, TR'de neredeyse hiç yok. yurtdışından getirtsen kargo ve gümrük felaket - ölü pixel riski var falan.
Sosyal ağlarda paylaş

120/128 GB SSD yetersiz gelir, 240'dan aşağı birşey alma. Zaten 120'likleri üretimden kaldırıyorlar yavaştan sanırsam. Samsung'lar f/p olarak geçerli oluyorlar şu nesilde. Yanına da en az 2 TB, ideal olarak daha büyük kapasiteli HDD öneririm. Bunları Amazon'dan edinebilirsin.

600-750W, platinum, fanları sessiz çalışan, review'ları ve garanti şartları güzel olan bir PSU öneririm, EVGA ve Corsair modellerini inceleyebilir gene Amazon'dan edinebilirsin.

Bir tane de güzel ses yalıtımlı Corsair 600Q tarzı bir kasa al, Türkiye'den almak ideal olduğu için daha iyileri olsa da bulmak sıkıntı olabiliyor. NZXT modellerini satan bir site gördüm de ne kadar düzgün bir firma kestirmesi zor tabi, 440 fena diildi.

Oyun için low end i7'ler uzun vadeli daha doğru seçimler olacaktır şu noktada, ör: 6700k. İşlemcilerin fiyatları pek oynamıyor. İşlemci soğutucusu olarak overclock düşünüyorsan Amazon üzerinden Corsair'in sulu soğutucularını incele derim, düşünmüyorsan herhangi bir düzgün custom fan da işini görecektir.

İnventus'tan anakart bakabilirsin. Intel NIC'li(ehternet) almaya özen göster.

RAM gene Corsair, Amazon'dan bakabilirsin.

Ekran kartı zaten söylenmiş, Amazon üzerinden 1070 en düzgün seçim gibi duruyor şu anda da ATI'nin lineup'ının piyasaya çıkmasını beklersen fiyatlar oturur. Founder's Edition'a para vermeye lüzum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemci i5 6400
Ekran kartı 1070/rx480 (1-2 haftaya gelmezlerse 970i çakarım acımam)

Anakart seçemedim öneriniz nedir? Çok fazla vermek istemiyorum anakarta.En az 2-3 sene kullanacağımdan o zamanda satılabilsin/güncellenebilsin falan diye ddr4 bişey iyi olur diyorum , yanlış mı diyorum?
Ram 8 cigolayt Kingston ve SSD

Ve bütün bunlara elimdeki Thermaltake 600w litepower yeter mi sizce?İnceleme bulamadım pek hakkında , supply calculator e göre en azından 600 w olduğuna göre yeter gibi ama bilemedim
Sosyal ağlarda paylaş

bıngıl & bright postlarına göre şöyle bişey ayarladım. "dur lan o anakarta o ram takılmıyor manyak mısın" falan denecek bir şey var mı çok emin değilim.

6100 yapıyor, ekran kartını da amazon'dan 650 dolara buldum (normalde 450 dolar da gümrük vs eklenince bu kadar oluyor) o da 1900 lira yapıyor.

hani 7 bine kraldım? :(

ram'i mi abarttım acaba? :D
Sosyal ağlarda paylaş

• GERGE unpinned this konu
  • Yeni Oluştur...