Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

aldıgım ekran kartlarında sırayla asus ve zotac yaptım
ASUS BOK GIBI desemde inandıramam kimseyi. banada deseler inanmazdım.

9600gt zotac
560ti asus
760 zotac
770 asus
970 zotac

zotacları amp aldım birde.

ya evga alacaksın yada zotac benim düşüncem bu. ikisi aynı cok iyi demiyorum. buda idare eder dediğim için zotac aldım hep. ama gidip 980 alsaydım evga alırdım. midrange ekran kartına max fiyatlı olanları almak artık tercihim değil.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Bu inventus sadece internetten mi satıyor yoksa dükkanı da var mı?

Bir de şu doğru mu ya? http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3258-vs-Intel-Core-i3-3220
200tl lik işlemci 300TLlik işlemciden daha yüksek puan almış?

kadıköyde var tükkanları. ama internetten alabilirsin ya. adamlar çokzel toplayıp yolluyor kasayı cillop gibi
Sosyal ağlarda paylaş

calvaria said:

soketi aynı hatta eğer attığım videoyu izlerseniz orda denildiği üzere normalde o.c. yapılmayan anakartlar bile bios update ile bu işlemcinin o.c. yapılabilmesine olanak sağlıyor, özel bir seri yani.

z97 bi anakarta taksak güzel olur gibi bunu,

çok uzak kalmışım be, tam 13 yıldır sadece dizüstü kullandım :S
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

kasayı toplarlarsa hiç anlamı kalmaz ya, en zevkli yanı o. =)

istemezsen toplamıolar yahu. al gitsin netten :D

bayağı ilgililer bir de. misal ben toplatırken kasayı, adam aradı, şu şu yok elimizde ne yapalım diye, farklı bişeyler seçtik vs, ama ödemiştim ücreti, arada kalan farkı kuruşuna kadar zarfa nakit koymuş göndermişler kasa ile birlikte fln
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

calvaria said:

soketi aynı hatta eğer attığım videoyu izlerseniz orda denildiği üzere normalde o.c. yapılmayan anakartlar bile bios update ile bu işlemcinin o.c. yapılabilmesine olanak sağlıyor, özel bir seri yani.

z97 bi anakarta taksak güzel olur gibi bunu,

çok uzak kalmışım be, tam 13 yıldır sadece dizüstü kullandım :S

Aynen bende 8 seneden fazladır laptop kullanıyordum geçen ay topladım, o.c. falan yaptım kendimce baya baya çocuk gibi sevindim, performans olarak da daha pahalı bir laptopum var ama masaüstünün yanına yaklaşamıyor.

Bende bu işlemciden haberim olsa alırdım ya ordan yaptığım karla 970 alırdım belki.
Sosyal ağlarda paylaş

AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellek 95W 32nm
CONTAC30 LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0
CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit
Sapphire HD7850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1
SSD: CORSAİR F 60 60GB
HDD : SEAGATE 320GB 3.5 inc SATA 3.0 7200RPM
KASA: CORSAIR CARBIDE SERİSİ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH
POWER : CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI

beyler yukarıdaki sistem 2.el 1100 TL'ye buldum. nasıl sizce almaya değer mi ? 5-6 ay sonra yapılacak bir ekran kartı update'i ile uzun süre götürebilir miyim sizce ? baya uzak kaldım sistem toplama işlemlerinden, şu an ne nasıldır bilmiyorum hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Bright said:

Bu 6300/8350 ve uzeri islemciler 780ti/970/980 ve o seviyede ekran kartlarinda feci bottleneck yapiyorlar.

şunu açabilir misin?

Tam detay ve kusuratlarindan emin degilim ama arkadaslar en son 9370 standart degerlerinde 970'le feci bottleneckte kalmislardi yeni sistemde.

OC'suz AMD'leri pek tavsiye etmiyorum o acidan.
Sosyal ağlarda paylaş

AMD bir süre FX leri güncelleme dışında işlemci çıkarmayacak. APU'larına yoğunlaşmış durumda. Yani o kasada yapabileceğin max. config bu oluyor. Ha OC çeker 9xxx ayarında da çalıştırırsın ama GTX700 yada R9 280x üzeri kartları aldığında tam performansını alamayacaksın sadece ileriye yönelik yatırım olur hani INTEL'e geçersen bir gün....
Sosyal ağlarda paylaş

Elinde mi var yenimi alacaksın.

Yeni alacaksan CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS BRONZE 600W ( moduler olan tercih edilebilir ) alabilirsin.

OC ve SLI yapmayacağını sanıyorum. O anakart yerine de ASUS H97M-PLUS tercih edebilirsin. Gereksiz masraf yapma.

SSD'de takarsan iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...