Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu oyunu aldığınıza pişman mısınız?

Creative

Öne çıkan mesajlar

Oyun bir harika diyemez hiçkimse, eksikleri çok (yavas yavas düzeltiyorlar, 1.2 ve 1.3 de çok ciddi iyileştirmeler var, okuyun) bugları cok, grafikleri çekici degil, ozellikle de yakın plan detaylarda. Ingame destek şu anda zayıf, skill gecikmesi de var. (bu da düzelecek)

Ancak; bundan onceki diger mmo ları oynadık ve yapılabilecekleri en iyi şekilde yaptık, eglendik. Su anda baska oyun oynanacak olsa, wowdan baska alternatifi yok, o da hep aynı terane bu saatten sonra. (GW2 takibindeyiz)

Biz de bu nedenlerle, daha iyisi çıkana kadar ya da daha iyi bir alternatif bulana kadar swtordayız.

Ustelik biz eğleniyoruz, ozellikle de raidlerde; eğlence, espriler, yeri geldiğinde ciddiyet, gerçekten iyi oyuncular ve daha onceki mmolardan kazandığımız arkadaslıklar, kısaca herseyimiz var. Oyun da, an itibariyle bunların oturtulacağı altyapıyı bizlere sağlıyor. Ustelik de SW konsepti ile. Güzel, zevkli ve zor boss combatları var. Nightmare ve hard 16 man raidler her yonu ile challange. WZ lere ne kadar laf edilse de player skill orada gayet onemli ve class dengesi de hiç fena degil. Daha once de dediğim gibi, her oyundan bir artı kalıyor, bulabilene.
Sosyal ağlarda paylaş

1.2 patchi ile deserter/exit wz olayını çözecekler. Dailyleri wz kazanmak yerine oynamaya çevirecek. 3 WZ kazan yerine 10 WZ oyna olacak ne bileyim... Böyle olursa deserter debuffa gerek kalmaz. Weekly Q&A'de üstü kapalı bu konu hakkında konuşmuşlar. İnsanlar şimdi kazanamayacağını anlayınca huttball'da ilk golü yiyince yada voidstarda ilk dakikada kapı açılırsa direk çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu birakmak icin yeterli sebebi yukarida yazmissin zaten.
Bu oyunu yapan adamlar, yada daha dogrusu sozu gecen adamlar hayatinda senden benden az mmorpg oynamis insanlar.
Isin teknik kisimlarini ayrintilari biz bilmiyoruz ama neyin nasil olmasi gerektigini biz bile bu adamlardan daha iyi biliyoruz.
Demek istedigim, hangi akli selim insan lvl10 ile lvl50 adami ayni WZ'ye koyar. Set bonuslari, acik-kapali olan skiller, tecrube farki.... Bir Auction House'un nasil olmasi gerektigini bilmiyor mu bu adamlar?
Boyle sacma sapan ayrintilarin duzelmesi icin patch mi beklenir?
Sosyal ağlarda paylaş

Bütçenin çoğu lvl 1-49 arasına harcanmış bu ayen beyan belli zaten. Bu vasat oyun motoruyla oyunu 1-2 sene daha geciktiremezlerdi. Yığınla MMO geliyor. Grafikler estetik açıdan gözüme hoş geliyor ama heroengine bir mmo motoru değil kesinlikle. Ilumda iki tane ops oldumu FPS kırılıyor.. GTN de rezalet evet hatta şu hali ile olmasa bile olurmuş yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Size katılmıyorum.

- 10-50lvli ayni yere koymasaydı ilk 50 olan adamlar wz için sıra bekleyecekti. lvl50 sayısı artınca ayırdılar zaten. 10-49lvl'ında aynı wz ye girmesi yine bizim için yapılmış birşey. aocda 10-20 20-30 30-40 40-49 hepsi ayrıdır ve low lvl pvp yapmak istesen hiçbirine sıra mıra gelmez. bir char açayim low lvl yapayım dersin burnundan gelir iki maça bir günde zor girersin. şimdi 10-49 yaparak, sadece pvp ile leveling yapmak isteyenlerinde, low lvl pvp sevenlerinde istediklerini yapmalarına imkan veriyor oyun.

- Illumdaki FPS problemi için motor deniyor, cart deniyor, curt deniyor. Diyenlerin çoğu hadi endgame görmedide sizdemi görmediniz o illum'u? Tüm baseler bir tarafa geçtiğinde nasıl bir bombardıman başlıyor karşı tarafa görmediniz mi? 100lerce uçak geliyor, bombalıyor. Devamlı top ateşi altında. Her base taraf değiştirdiğinde atraksiyon başlıyor. Tanklar iniyor yukardan vs. Bir mapte ne yaparsak pvp yapılamaz? sorusunun cevabıdır Illum. Yeni pvp gezegeni geldiğinde mümkünse bir çöl olursa, 2 basede sadece birer çadır verilirse, FPS filan düşmez. Oyunda bir sıkıntı olmadığını zamanında Tatoine Outlows Den'deki pvplerde gördüm şahsen. Problem illumdaki atraksiyon ve düzeltecekler yeni gezegen getirerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla asagi yukari 1 aydir oynuyorum, hic pisman degilim. Ortamlar ve class questleri genel olarak guzel yazilmis ve seslendirilmis.

Oyunun en buyuk sorunu optimizasyonunun cok kotu olmasindan kaynaklaniyor. Cok rezalet kodlanmis anladigim kadariyla. Bir de mirror classlar arasi ciddi dengesizlikler var ve PVP sistemi de battlemaster olduktan sonra pek bir bayik hale geliyor.

Mirror classlar duzeltilir, bazi class/spec'ler daha dengeli hale getirilir (cesitli talent buglari duzeltilir) ve ranked wz gibi bir sistem oyuna eklenirse oldukca uzun sure oynanabilir bir wow clone'u olmus oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir şeyi merak ediyorum, direk olarak başlıkla alakalı değil ama, neden bu kadar çok server var? Şimdi listeye bakıyorum, belki 40 tane English server var zaten.. Bu sayılar absurd değil mi? Yarısı bile bana çok geliyor. 10 milyon oyuncu mu bekliyolarda release'de nedir anlamadım ki... 10-50 zonelarda 20 kişi yerine 60-70 olsa kötü mü olurdu yani.

Ayrıca yeni çıkmış bir oyunda low levelda pvp sırası gelmez diye 10-49 aralığını aynı yere koymanın bence hiçbir mantığı yok. Eğer oyun daha yeni çıktığında (ilk 9 ay) low level'da pvp sırası gelmiyorsa ya kimse pvp sevmiyor demektir ya da oyuncu sayısı ciddi anlamda düşük demektir ki bir star wars oyunu ne kadar beğenilmese de bir kitleyi bağlıyor.

Oyun release olduktan 1.5 yıl sonra 1-49'u birleştiriyoruz çünkü o level aralığında oyuncu sayısı çok azaldı, yine bir derece anlarım sonuçta millet altları ile bunu deneyim ediyor olacaktır ve mainlerle bu sorunu yaşamadığı için asıl alması gerektiği zevki main ile alıp alt'ı ile ne kadar sıkıcı bir durum olsa da dişini sıkar atlatır o dönemi.

Oyuna yeni girmiş bir adamı 35 level üstü, üzerinde pvp itemları olan ve öldürme şansı nerdeyse hiç olmayan kişilerle bir araya koymak sadece o oyuncuları pvp'den soğutur veya hiç pvp yapmadan 50 olup, sonra pvp'ye yönelmeye iter.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Size katılmıyorum.

- 10-50lvli ayni yere koymasaydı ilk 50 olan adamlar wz için sıra bekleyecekti. lvl50 sayısı artınca ayırdılar zaten. 10-49lvl'ında aynı wz ye girmesi yine bizim için yapılmış birşey. aocda 10-20 20-30 30-40 40-49 hepsi ayrıdır ve low lvl pvp yapmak istesen hiçbirine sıra mıra gelmez. bir char açayim low lvl yapayım dersin burnundan gelir iki maça bir günde zor girersin. şimdi 10-49 yaparak, sadece pvp ile leveling yapmak isteyenlerinde, low lvl pvp sevenlerinde istediklerini yapmalarına imkan veriyor oyun.

- Illumdaki FPS problemi için motor deniyor, cart deniyor, curt deniyor. Diyenlerin çoğu hadi endgame görmedide sizdemi görmediniz o illum'u? Tüm baseler bir tarafa geçtiğinde nasıl bir bombardıman başlıyor karşı tarafa görmediniz mi? 100lerce uçak geliyor, bombalıyor. Devamlı top ateşi altında. Her base taraf değiştirdiğinde atraksiyon başlıyor. Tanklar iniyor yukardan vs. Bir mapte ne yaparsak pvp yapılamaz? sorusunun cevabıdır Illum. Yeni pvp gezegeni geldiğinde mümkünse bir çöl olursa, 2 basede sadece birer çadır verilirse, FPS filan düşmez. Oyunda bir sıkıntı olmadığını zamanında Tatoine Outlows Den'deki pvplerde gördüm şahsen. Problem illumdaki atraksiyon ve düzeltecekler yeni gezegen getirerek.

Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Oyuna yeni girmiş bir adamı 35 level üstü, üzerinde pvp itemları olan ve öldürme şansı nerdeyse hiç olmayan kişilerle bir araya koymak sadece o oyuncuları pvp'den soğutur veya hiç pvp yapmadan 50 olup, sonra pvp'ye yönelmeye iter.

ya yok abicim böyle bir şey :) bir de warzone lar sadece adam kesme, öldürme yeri değil ki. Öyle zannedenler beceremiyorlar bu işi zaten, bizzat görüyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...