Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu oyunu aldığınıza pişman mısınız?

Creative

Öne çıkan mesajlar

Şimdilik gayet güzel ilerliyorum.Oynadığım çoğu mmo da,görev mobu bulmak,buldunmuda spotun boşalmısını beklemekten kahır ediyordum.Burda öyle bir derdim yok.Zaten single olarak oynuyorum oyunu.End game de neler oluyor şimdilik birşey diyememde,pvp lerden aldığım expi,sanki yanlış gibime geliyor.Yani lvl çok yavaş ilerliyor.50 lvl olmasından kaynaklıdır tabide,ne bileyim low lvl de çok kasılan biriyimdir.
Grafik daha güzel olabilir miydi,olurdu da,buda yeter.İçeriğide zaten yavaş yavaş eklerler,e daha ne olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

SWTOR dan once; WoW a doneyim dedim, ikinci gün sıkıldım aynı hengameye giriyor olmaktan, oynayamadım. içimden gelmedi.

SWTOR da single oyunlarla yarısabilecek bir leveling var, yeni bir konsept var, companionlar gibi iyi entagre edilmis güzellikler var. Bunları gormus olmayı, 1 ay eksik bir ay fazla wow oynamıs olmaya tercih ederim su anda.

----

Oyunu aldıgıma kesinlikle pisman degilim, simdiye kadar (CE alıp 1 ay oynadığım AOC dahil) aldıgım hicbir mmo dan pisman olmadım.

Pisman degilim, cünkü, hepsinden iyi arkadaslar kaldı. Ayrıca degisik hikayeler, mmo ya bakıs acımı etkileyecek nitelikler vs. (SWTOR daki companion sistemi gibi)

Zaten hobi'si oyun oynamak ve ozellikle mmo olan biri pisman olmamalı, eger maddi acıdan zorlandıgı bir durum yoksa tabii.

Zira hepsinden kazanc elde edebilirsiniz, edemeseniz de aklınızda "bir baksaydım" diye kalmamıs olur.

----

Pisman olmak hicbiseyi degistirmez, oynamıs olmak degistirir.
Sosyal ağlarda paylaş

enurale said:

SWTOR dan once; WoW a doneyim dedim, ikinci gün sıkıldım aynı hengameye giriyor olmaktan, oynayamadım. içimden gelmedi.

SWTOR da single oyunlarla yarısabilecek bir leveling var, yeni bir konsept var, companionlar gibi iyi entagre edilmis güzellikler var. Bunları gormus olmayı, 1 ay eksik bir ay fazla wow oynamıs olmaya tercih ederim su anda.

----

Oyunu aldıgıma kesinlikle pisman degilim, simdiye kadar (CE alıp 1 ay oynadığım AOC dahil) aldıgım hicbir mmo dan pisman olmadım.

Pisman degilim, cünkü, hepsinden iyi arkadaslar kaldı. Ayrıca degisik hikayeler, mmo ya bakıs acımı etkileyecek nitelikler vs. (SWTOR daki companion sistemi gibi)

Zaten hobi'si oyun oynamak ve ozellikle mmo olan biri pisman olmamalı, eger maddi acıdan zorlandıgı bir durum yoksa tabii.

Zira hepsinden kazanc elde edebilirsiniz, edemeseniz de aklınızda "bir baksaydım" diye kalmamıs olur.

----

Pisman olmak hicbiseyi degistirmez, oynamıs olmak degistirir.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

SWTOR'dan sonra bütün oyunların questing'i bayıyor artık beni. Misal TERA'da questleri doldurup yollara düşüyoruz. Story hak getire. Gameplay'i çok zevkli o ayrı. Aion f2p betasına girdim level 1'den itibaren baydım oyundan. :)

Patchlerde gayet hızlı geliyor ben oyundan memnunum. Ama hardcore oyunculara uygun bir oyun değil. Çünkü hardcore oynadığınız için ödüllendirilmiyorsunuz. CD'lar için opsiyon koymalarını istemiştim forum yoluyla tee 1.1'in en başında. 1.1.4 patch ile o da geliyor. Community dinleyen bir yönetim var.
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç gündür oyunu arkadaşın bilgisayarda oynadım. Hani state of the art değildi makina ama gayet de güzel olmasına rağmen çok takıldı, wowu ne makinalarda oynadığımı bilirim. Onun dışında wowun uzayda geçeni gibi geldi tamamen, ui mui herşey o kadar benzer olunca. Questing değişik falan da öyle söylendiği kadar da bir üstünlüğünü görmedim, görsem ne olacak zaten questing güzel diye mmo mu oynanır ahah. Sarmadı açıkcası, ki endgamei, geliştirilmesi falan tamamen soru işareti yeto oyuncu komunitesi üstüne şu tarz devler ile.

http://i.imgur.com/fxqEh.jpg

http://cache.gyazo.com/1095056eec23fb98334e5100eb40d7f5.png

http://img651.imageshack.us/img651/3213/1302797911907.jpg

http://img812.imageshack.us/img812/8093/1300065287905.jpg

http://media.steampowered.com/steamcommunity/public/images/avatars/fd/fdedc7251cc2abf960ff0fe6aedc3a9c6f236ef6_full.jpg

Ne biliyim gidip şunun için yeni bilgisayar da almam sadsdssjf, o yüzden iyi ki oyunu almamışım.
Sosyal ağlarda paylaş

pişman değilim, fakat beni 2 aydan daha fazla götüreceğini umuyordum. kendimi de ona göre hazırlamıştım. mmo dünyasına yeni özellikler katmaya çalışmış olsa da çok uzun soluklu olmayacağını tahmin edebiliyordum yani. star wars ögesi benim için yetiyor, 3 gün de oynasam mutlu oluyorum yani.

oyunda şu aşamada yapacak pek fazla şey kalmadı benim için. pve-pvp setlerim tamam, world boss'lar tamam, crafting tamam. bütün questleri yaptım, bütün gezegenleri explore ettim, datacron'du, codex'di açtım her bir şeyi. raidden raid'e girmeye başladım geçen haftanın ortalarından beri. pvp serverındayız bizim frf ile, baya da bir pvp yapıyoruz ama 3 tane warzone ile, ender zamanlarda gerektiği gibi dönen open world ilum pvp'leri ile pek eğlenemiyorum ben açıkçası. zaten empire'da sayıları sağolsun domine ediyorlar çoğu pvp'yi, o da çok zevk vermiyor bu yüzden.

bilmiyorum, daha uzun süreler oynamak isterdim fakat ufaktan elimi eteğimi çekicem gibi gözüküyor mart ayı içerisinde. 2 - 3 patch'in durumuna göre kararımı vericem.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende son bir haftadir denedim oyunu. Oyunu satin almadim, zaten oyun cikmadan 1 yil once benim aklimda asagi yukari yapilan aciklamalardan bir seyler olusmustu. Eski wow tayfasindan bir arkadas satin almis, 1 hafta oynayip birakmis, sagolsun bana verdi accountunu dememem icin.

Su an level 28 oldum, imperial agent - operative oynuyorum.

Ambiyans ve questler gercekten cok guzel. Gittigim her bolge goz aliyor. Insanin oturup izleyesi geliyor, star wars atmosferi cok guzel yaratilmis. Cok fazla instance, load vs. var ama o kadar olacak. Questler gercekten kaliteli, yapilan secimlerin cok buyuk etkisi olmasa da bagislamak veya kafasini patlatma seceginin verilmesi bile cok guzel bir sey. Fakat gel gelelim oyun single player. Bildiginiz skyrim oynar gibi oynuyorum oyunu. Packler ya asiri kolay, ya da asiri zor. Yani ya solo kivaminda ya da 4 kisilik tam grup. Nasil boyle bir sacma sistem kurduklarina hala akil erdiremiyorum. Arkadasimla baslayip duo kasalim desen sıkıntıdan ikinci gun solo olarak ayri ayri oynamaya baslarsiniz. Normal questlerin moblari 2 kisi (+2 companion ile) yaklasik 3 saniyede falan oluyor, skilleri bile kullanamiyorsunuz. 4 kisilik content`i yapsam desen her bolgede 2-3 tane quest var, oturup grind yapacak halimiz yok swtor`da.. ee ne kaliyor geriye? kaldi storyline`lar classlar icin tamamen ayri? Sonuc companion ile heroic 2 leri yapmak ve sadece heroic 4 lerde gruba girmekle sonuclaniyor.

Anladigim kadari ile adamlar 50`e kadar star wars lore kasin, story line takip edin tarzi dizayn etmisler. End-game`e kadar olan bir surecin single player dizayn edilmesi mmorpg`de ne kadar akilsiz bir seydir? Eminim fanboi`lar kendinden geciyordur story line`larda fakat ben healer oynamayi seviyorum, dps ile duo yapip sosyal bir sekilde oynamak istiyorum companionla oynamak zorunda miyim arkadas nasil bir sacmaliktir.. Single yapaydiniz o zaman 50 olunca karakterleri upload edip oynasaydik.

Hadi diyelim ki 50`e kadar disimizi siktik (yanlis anlasilmasin story line gayet akici ve eglenceli ama tek başınasın sürekli) diyelim. Oyunda nasil bu sekilde inanamadigim bir sey var o da combat sistemi. Bu kadar yillik mmorpg hayatimda gordugum en kotu combat sistemine sahip oyun. Animasyonlardan dolayi inanilmaz bir durgunluk var. Sanki filmden kesitler izler gibi. Hicbir akicilik yok. Combatta yasadigim heyecan UO`da dummylerde STR kasarkenkinden daha fazla degil. Sahne - sahne - sahne - loot. Operative olarak melee dps`im, ve auto attack olarak melee yok. Saka mi bu ya. Melee dps`i sen nede auto attack olarak range e zorluyorsun ki? 15 cm uzagimdaki adama elimde elektro knife`im varken niye blaster ile ates etme ihtiyaci duyayim ki? Skiller arasinda karakter oldugu gibi duruyor kutuk gibi, ve bu da combatin butun atmosferini, akisini maffediyor. Bazi classlarda bu goze daha az batiyor, ama gruba girdiginizde operative veya bh gibi classlara dikkat edin ne demek istedigimi fark edeceksiniz. Animasyonlarin gecikmelerinden dolayi sniper olarak basladigim karakteri lvl 15`de birakmak zorunda kaldim, cunku gercekten sapitiyor, 2500 ms`le oynuyormussunuz gibi bir seyler oluyor. Egiliyor, kalkiyor, tekrar egiliyor falan. Bu sirada hicbir sey yapamiyorsunuz, geri gidiyor ileri gidiyor kendi kendine. Onceden forumlarda okumustum ama bu kadar oyunu oynanmaz hale getirebilecegini beklemiyordum. Bu olay olmasa gercekten end-game`e kadar single player oynanip devam edilebilirdi ama ben bu combat sistemi ile raidlerden zevk almam imkansiz.

Gelelim pvp`e. Saniyorum ki kimse zaten swtor`dan iyi bir pvp potansiyeli beklemiyordu. Mapler ne kadar guzel olsa da lvl 10 ile lvl 50`i ayni yere koyan bir sistem var. Bunu zaten anlamak mumkun degil, sene 2012. Crowd control diminish yok, sene 2012. 3 tane operative bir targeti sonsuza kadar cc stun tutabiliyor. Player collision yok, sene 2012. Cogu maplerde ranged oynayan arkadaslar nerde durduklarinda gelen targetlari nereye knockback yaptiklarini ezberlemisler, oraya geciyorlar, melee olarak ciktigin anda knockback i basiyor ve atesin/zehirin icine dusuyorsun. Son oynadigim mapte o kadar fazla oldu ki artik melee olarak cikmayarak melee dps olarak tas atarak oldurmeye calistim range olarak. Ayrica knockback olan karakterler genellikle sapitiyor, asagi dustugunu goruyorsun, 5 saniye orda kaliyor, arkasindan atliyorsun `target too far away` diyor, adam geri teleport oluyor. Anlamasi imkansiz bir durum.

Space combat... 90`lardaki arcade oyunlari daha heycanli ve challenging. Bir tunel icinde ilerleyip mouse un iki tusuna basmaktan ibaret. Benim icin `en zor` olarak acilan `armor 1 yapmadan girme` dedigini 80% hp ile bitirdim ilk girisimde. Karsilastigin butun dusman gemilerinin senin arkandan gelerek, sana ates etmeyerek senin onune gecip, ayni hat uzerinde seyir etmeleri gercekten cok enteresan olmus. Koymak icin konulmus bir feature belli ki.

Companion ve craft sistemini ben sahsen cok begendim. Ne kadar companionlar cogu elite gorevleri sololanabilir bir hale getirmek ile, bazi noktalarda bosslari abusive bir sekilde sololatsa da craft sistemindeki rolleri cok guzel olmus gercekten. Zorunlu olarak sahsen gidip gather yapmama opsiyonu cok hosuma gitti star wars a cok uymus. Affliction guzel bir renk katmis. Stereotype olmasi ve sizin yonlendirememeniz biraz uzucu tabii. Kendi uzay gemin olmasi da cok havali, bir yerine 3 gear kasmak bence cok akillica dusunulmus bir sey (kendi gearin, companion geari (gearlari veya) ve ship).

Star Wars dunyasini seven arkadaslar eminim aldiklarina pisman olmamislardir. Cunku ben star wars hastasi biri olmayarak bu kadar atmosfer ve storylinelardan zevk aliyorsam, onlara bu ikisi yetmistir diye dusunuyorum. Bunun disinda `mmorpg aliyorum` diye alan arkadaslara gecmis olsun, ama zaten bunun mesajini basindan beri vermislerdi aglayip sizlanmanin bir anlami yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak güzel yazmışsın, katıldığım yerler var yinede bioware avukatı olmasamda 3 yeri düzelteyim istersen adamların hakkına geçmeyelim;

1.space combat görevleri ilerde (epey)zorlaşıyor
2.lvl10lar ile lvl50ler artık aynı wz ye girmiyor
3.Sonsuza kadar CC'de kalamazsın. Health barının altında Resolve barı çıkıyor. Sen CC yedikçe o barda doluyor ve fullendiğinde atılacak CC'ye immune oluyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Zorlasiyordan kastin yeni mekanikler geliyorsa ne guzel, daha eglenceli kilar, yoksa item upgrade istiyorsa parasini verip aliyorsun zaten his olarak pek bir degisiklik yaratacagini zannetmiyorum.

Ben daha demin wz`daydim yeni bir karakterle, level 10`dum, adam 48`di. Sanirim 10-49 yapmislar, yanlis olmus 10-50 soylemim. Ama sunu fark ettim, 50 olmasa bile bazi adamlarda ciddi pvp itemlari var. Ayni class adamin birine 1500-2000 araliginda vururken, digerine 700-900 araliginda vuruyorum. Sanirim bu da pvp itemlarindan kaynaklaniyor. Cok adaletsiz bence oyuna yeni baslayan bir adami haftalarca veya gunlerce pvp seti toplamis adamla ayni yere koymak.

Hutt`di galiba adi mapin. Orda topu aldim ve ilerliyorum. Asagi yukari 10 saniye hic hareket edemedim, resolve nasil calisiyor bilmiyorum ama sinir hastasi etmeye yetecek kadar stunlock yapilabiliyor :/

Oyundan kaliteli pvp beklemiyordur herhalde ya kimse. Eminim space combati da ilerde gelistireceklerdir. Sanki yetistirememislerde `eksik olmasin` der gibi koymuslar oyunun akisina engel olmasin diye. Tunel icinde sag sol yaparak nereye kadar zorlasirsa zorlassin, itema bakar. Yeni mekaniklerin gelmesi gerek eglenceli bir hale gelmesi icin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Zorlasiyordan kastin yeni mekanikler geliyorsa ne guzel, daha eglenceli kilar, yoksa item upgrade istiyorsa parasini verip aliyorsun zaten his olarak pek bir degisiklik yaratacagini zannetmiyorum.

Ben daha demin wz`daydim yeni bir karakterle, level 10`dum, adam 48`di. Sanirim 10-49 yapmislar, yanlis olmus 10-50 soylemim. Ama sunu fark ettim, 50 olmasa bile bazi adamlarda ciddi pvp itemlari var. Ayni class adamin birine 1500-2000 araliginda vururken, digerine 700-900 araliginda vuruyorum. Sanirim bu da pvp itemlarindan kaynaklaniyor. Cok adaletsiz bence oyuna yeni baslayan bir adami haftalarca veya gunlerce pvp seti toplamis adamla ayni yere koymak.

Hutt`di galiba adi mapin. Orda topu aldim ve ilerliyorum. Asagi yukari 10 saniye hic hareket edemedim, resolve nasil calisiyor bilmiyorum ama sinir hastasi etmeye yetecek kadar stunlock yapilabiliyor :/

Oyundan kaliteli pvp beklemiyordur herhalde ya kimse. Eminim space combati da ilerde gelistireceklerdir. Sanki yetistirememislerde `eksik olmasin` der gibi koymuslar oyunun akisina engel olmasin diye. Tunel icinde sag sol yaparak nereye kadar zorlasirsa zorlassin, itema bakar. Yeni mekaniklerin gelmesi gerek eglenceli bir hale gelmesi icin bence.

Pvp haric diger tespitlerine katilabilirim. Yalniz pvp hic de anlattigin gibi degil. Hatta tam tersi. Pvp mekaniklerinimkavrayacak kadar oynamamissin belli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrudur, sadece daily i yapıp çıktım sinir hastası olup. level 26 oldum hala slow yok, melee classim. Pvp yapmak pek mumkun olmuyor haliyle. Benim kaliteli pvp gibi bir beklentim yoktu zaten, oyunu oynamayacak olmamin tek sebebi combat sistemidir. Single player vs. dayanabilirim ama combat sistemi benim icin cekilmez bir halde.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun pvpsi kaliteli ve eğlenceli. hergün yaptığım şeyi benden daha mı iyi bileceksin mighty? fanboyluk değil bu. oyunun pvpsi eğlencesiz olsa girmeyiz zaten, fanboyluk yapacak birseyde kalmaz. sen şuna ben beceremedim, oynayamadım desene. sende rahat et bizde rahat edelim. oynadığımız her oyuna gelip burda kötü diyorsun. artık kurtulun şu haterlıktan. şuanda ne oynuyorsun sen mighty? söyle bakalım senin oynadığın oyunun pvpsi nasılmış birde ona bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...