Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Last of Us/Naughty Dog

knox

Öne çıkan mesajlar

Dün gece bitirdim oyunu. Gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan. Son yıllarda izlediğim çoğu filmden de iyi her açıdan.
O kadar iyi işlemişler ki karakterler arasındaki bağı hayretler içerisinde kaldım. Klişeye düşülebilecek o kadar çok an varken hepsini iyi kotarmak ayrı bir başarı. Naughty Dog'dan ayrılanlar umarım bu beyin kadrosundan değillerdir.

Oyunun sonu

Son bence daha iyi yapılamazdı. Bir çok son bekledim ama hiçbiri çıkmadı, Ters köşeye yatırdı ve moral bir ikileme vurarak olabilecek en iyi sonu yaptı adamlar. Hemen girdim baktım forumlara, sayfalarca tartışmalar, Joel'in yaptığını doğru bulanlar, adamı villian yapanlar, ailelere sormalar falan; brainstorming'e yönlendirdiler insanları.

Ben hastane'ye varıştan sonraki bölümde ilk başta "sacrifice edilebilir fakat bu kadar çabuk değil yahu" diye düşünmüştüm. O yüzden Joel'i haklı buldum. Fakat o kısımdan ameliyathane kısmına kadar sadece 1 kişiyi boğazladım o kadar sdfsdf. Yani firefly'ları enemy olarak göremedim. Onca yeri stealth geçtim.

Efsaneymiş oyun. Onca hype'ın ardından spoiler almadan bekleyip şunu PS4'te oynadığım için acaip memnunum. Oyuna başlarken o hype'ın nedenini merak ettim, oyun yavaş yavaş "ooow" dedirte dedirte kendini sattırdı.

Bence oyun dünyasının milestone'larından biri. Half-Life'ın hikayeye, Half-Life 2'nin karakter animasyonları ile etkileşime yaptığı devrimler bu oyunda sinematik bir sunumla mükemmelleştiriliyor.

Naughty Dog'un şunu top etmesi çok zor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...