Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Last of Us/Naughty Dog

knox

Öne çıkan mesajlar

LathspeLL said:

Oyunun sonu

Son bence daha iyi yapılamazdı. Bir çok son bekledim ama hiçbiri çıkmadı, Ters köşeye yatırdı ve moral bir ikileme vurarak olabilecek en iyi sonu yaptı adamlar. Hemen girdim baktım forumlara, sayfalarca tartışmalar, Joel'in yaptığını doğru bulanlar, adamı villian yapanlar, ailelere sormalar falan; brainstorming'e yönlendirdiler insanları.

Ben hastane'ye varıştan sonraki bölümde ilk başta "sacrifice edilebilir fakat bu kadar çabuk değil yahu" diye düşünmüştüm. O yüzden Joel'i haklı buldum. Fakat o kısımdan ameliyathane kısmına kadar sadece 1 kişiyi boğazladım o kadar sdfsdf. Yani firefly'ları enemy olarak göremedim. Onca yeri stealth geçtim.

fireflies

fireflyları baya katlettiydim ben. O ameliyathanedeki doktorlar fln. Zaten Ellie'yi alıp Joel'un herşeyine el koyup dışarı atmaya çalışmaları öldürmelerinden farklı değildi yani.

birde ben hiç firefly'ları iyi olarak düşünemedim ya sonlara doğru. Hani Joel, Ellie'yi onlara bırakıp gitseydi. Cure bulsalardı fln gayet propaganda için kullanıcaklardı. Hiç öyle dünyayı kurtarma amaçları varmış gibi gelmediydi.

Gerçi sonunu göreli baya oldu da öyle aklımda kalmış.

Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

LathspeLL said:

Oyunun sonu

Son bence daha iyi yapılamazdı. Bir çok son bekledim ama hiçbiri çıkmadı, Ters köşeye yatırdı ve moral bir ikileme vurarak olabilecek en iyi sonu yaptı adamlar. Hemen girdim baktım forumlara, sayfalarca tartışmalar, Joel'in yaptığını doğru bulanlar, adamı villian yapanlar, ailelere sormalar falan; brainstorming'e yönlendirdiler insanları.

Ben hastane'ye varıştan sonraki bölümde ilk başta "sacrifice edilebilir fakat bu kadar çabuk değil yahu" diye düşünmüştüm. O yüzden Joel'i haklı buldum. Fakat o kısımdan ameliyathane kısmına kadar sadece 1 kişiyi boğazladım o kadar sdfsdf. Yani firefly'ları enemy olarak göremedim. Onca yeri stealth geçtim.

fireflies

fireflyları baya katlettiydim ben. O ameliyathanedeki doktorlar fln. Zaten Ellie'yi alıp Joel'un herşeyine el koyup dışarı atmaya çalışmaları öldürmelerinden farklı değildi yani.

birde ben hiç firefly'ları iyi olarak düşünemedim ya sonlara doğru. Hani Joel, Ellie'yi onlara bırakıp gitseydi. Cure bulsalardı fln gayet propaganda için kullanıcaklardı. Hiç öyle dünyayı kurtarma amaçları varmış gibi gelmediydi.

Gerçi sonunu göreli baya oldu da öyle aklımda kalmış.

Ben Firefly'ların diğer gruplardan çok farkı olmadığını fakat en azından motivasyonlarının diğerlerine nazaran daha düzgün olduğunu düşündüm. Her grup kendi amaçları doğruldusunda vahşi. Kimisi ailelerini/community'lerini korumak için öldürüyor, kimisi silah ve güç uğruna öldürüyor, kimisi daha fazla nüfusu kontrol altında tutmak için daha sert kurallar uygulayarak öldürüyor, kimisi post-apocalyptic ortamdan zevk aldığından öldürüyor. Sonuçta hepsi katil. Ama işte Tommy'nin grubu ve fireflies grubu öne çıkıyor hep. Oyun zaten firefly pendant'ları toplattırarak, duvarlara sembollerini koydurarak amaç haline getiriyor fireflies'ı.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun Sonu

geçen yıl oynadım last of us ı yanlış hatırlıyo olabilirim.ellie gibi başkalarınında olduğu ve tedavi bulma amaçlı ameliyat yapılırken öldüklerinden söz ediliyordu diye hatırlıyorum.ses kayıtlarında anlatılıyordu.

joel de tedavi bulunma şansı bukadar düşükken ellie nin ölmesini istemedi ve buna değmez dedi.buna sen karar veremezsin ellie de bunu isterdi vs dedi sondaki kadın ama ölmesine izin vermeyerek doğru olanı yaptı bence.

ama oyunun sonunda o kadın beni öldürme dediğinde peşimizden gelirsin diyip kafasına sıkması tam anti hero luk bir hareket :) oyunun en güzel tarafıda buydu.antihero olmanın kitabını yazdırdılar joel e.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Gelmis gecmis en iyi 3 oyundan biri benim icin. Mukemmel olmus, hikaye atmosfer falan izledigim cogu filmden daha iyi lol. Adamlar nasil becerdilerse bi cok kliseden uzak durabilmisler. Ters koseye yattigim cok oldu tahmin edeyim derken.

Sonu

Bu arada sonu eyes wide shut'in sonunu andirdi bana. Bence cok basarili son.

Sosyal ağlarda paylaş

İkisinin hikayesi istenirse devam ettirilir.

Oyunun sonu resmen son zamanların bütün film sonlarından iyi bence. Yani hayal ettiğim muhteşem sonu yapmış adamlar. Hem hikayeye nokta koyuyor, hem de sorgulatıyor, üzerinde düşündürüyor. Ortaya dağılmış ama büsbütün bir dünya çıkarmış adımlar. Her olayın bir arka planı var, özümsüyorsun.

Bu kalibrede bir dünya da Naughty Dog ne yapsa işler artık. 2. oyun için ne açıklarla açıklasınlar kuşkum yok.

Uncharted 4 ve The Last of Us 2 haricinde bir oyun üzerinde daha çalışıyorlar diye biliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Geçte olsa oyunu büyük bir gazla oynadım. Hakkını vermem lazım film gibi ama gameplay bir süre sonra monotona bağlıyor;

-Eğil
-Saklan
-Öldür

Bir Witcher (Büyü at, Takla at, Öldür) havası. Hiç sevmem o havayı. O yüzden Witcher serilerine tepkiliyim. Ama konusu itibari ile beğendim. Gameplay bu denli suni olmasaydı daha bir eğlenceli olabilirmiş. Bu sanırım konsol bebelerine yapıldığı için böyle olmuş. Openworld harita da olmaması başka eksileri bence.

Eksiler:
- Kıt Gameplay
- Kıt Realism;
- Oyunda senaryoyu etkiliyememek. (Tek sonla bitmesi) (Vampire The Masquerade'i biraz örnek alabilirmiş)
- Openworld olmaması da ortamı sunileştirmiş (Bir Dead Island gibi yapabilirlerdi)
- Hemen hemen her sahneyi birkaç defa oynadığınızı varsayarsanız, oyun bir süre sonra Edge of Tomorrow filmini hatırlatmaya başlıyor ve gülümsetiyor. (Bu da realismden kısıyor)

Artılar:
+ Grafikler
+ Hikaye
+ Atmosfer
lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...