Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

All Points Bulletin Reloaded

Sam

Öne çıkan mesajlar

Ben böyle ezikken ezenlerin listesini yapıyorum, Ultima'da kesen pk adlarını toplarcasına. Büyüyünce kıyma yapıcam hepsini, bekle sen Firoz bekle.

O değil de level atlama, perk kazanma, ya da ne biliyim skill artırma falan nasıl tam anlamadım. Sanki rifle kullandıkça rifle skill'im artıyo ama neye yarıyo bu?
Sosyal ağlarda paylaş

skill, perk, lvl atlama filan hiç öyle birşey yok. sadece mod'lar eklenebiliyor char'a 2 tane kritik gerekli olan var. geri kalanı silah, silah mod'ları ve kişisel yetenek. gıcır char'la oyunu bitirmiş adamı bile dövebilirsin teorik olarak.

contact'lerden standing aldıkça rank artıyor ama o sadece vendorların sattığı eşyaları belirliyor. silah almak için önemli. silahla adam öldürdükçe o silah grubunun rolü artıyor, o da slotlu silahları satmasını sağlıyor vendorların.

threat level matchmaking'in ayarlanmasını sağlıyor ki oyunda gerçek anlamda senin ve rakibin gücünü gösteren o, arena puanı gibi denebilir. 20 rank gold da olabilir, 195 rank yeşil de. kazanma/kaybetme belirliyor bunu da.

oyunun wiki'si, biraz karıştırın. öğrenilmesi gereken fazla şey yok zaten.

bu arada char ismini yaz da friend list'e ekleyelim girdiğimizde grup kurmak için.
Sosyal ağlarda paylaş

hep söylüyorum da tekrar yazayım:

oyundaki en kritik öneme sahip olay silahının menziline göre mesafeni ayarlayıp o mesafede çatışmak ve düşmanın aynısını yapmasını engellemek.

mesela sniper varsa dibine sokulmak, smg/shotgun varsa uzakta tutmak, yaklaştırmamak. "söylemesi kolay" denebilir tabii, her durumda yapmak mümkün değil ama haritayı öğrendikçe ve kullanmayı öğrendikçe (1-2 günde olacak iş değil tabii biraz zaman ve pratik lazım) kapıyorsunuz bu olayı. ve farkediyorsunuz gelişmeyi.
http://www.youtube.com/watch?v=H-Tmrknx0P8
şunu da izlesin yeni başlayanlar kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda başta shotgun veriyor bi tane, 10 günlük geçerli.
o shotgunda 100 health damage gösterse de, çok yakın mesafeden 3 kere ateş ettiğim adamın ölmediğini gördüm. ama bazıları da shotgunla snipelıyor, uzaktan spam yaparak alabiliyor. böyle enteresan olayları var silah dengelerinin.

öte taraftan beginner silahı olarak gelen şey baya işlevli. uzaktan bile rahatça adam alabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

şu videoyu yeni başladığımda izleyeydim keşke euh
sile sile öğrendim çoğunu ama şu hitbox olayının boydan bağımsız olduğunu bilmiyodum mesela

bi de bugün öyle bi hata yaptım ki allah yani
tek çıkışı olan bi binanın çatısından aşağıdaki bi noktayı koruyordum mission gereği ve adamın ben görmeden yanıma gelmesi imkansız. son 30 saniye filan kalmış ve hani o kadar kolay ki galibiyet, mal mal adam gelsin vurayım kazanayım diye bekliyorum
sonra baktım adam gelmiş aşağı görevini tamamlamaya çalışıyo ve o an neden ve nasıl o kadar panikledim bilmiyorum ama iki adım atıp yukardan herife döşeyeceğime zıpladım ve aşağı düştüm, adam da vurdu bi çaktı öldüm zaten gravity damage'la beraber. ve bu olaydan sonra aptal biri olduğuma karar verdim arkadaşlar

ha sonra noldu, son stage capture stage'iydi, direk domine ettim adamı ilk 2 dakika, sonra bi ben öldüm bi o bi ben derken overtime'da kazandı herif sinirden duvarı yıktım
Sosyal ağlarda paylaş

Oha hitbox olayını bilmiyodum, oysa ki sürekli kafaya çalışıyodum :(

Görevin birinde bi yeri savunuyodum, herif geldi 5 defa kestim, 50 saniye kala bi kere öldüm, herif bi sonraki stage'e geçti. Sonra adam gitti benim objective'i korumaya, çıktı bi yerin tepesine, alçak duvarın arkasına saklandı, yaklaşık 1 dakiak kaldığı için acele ettim herifte yüksek yerin avantajı olmasına rağmen kafasını çıkarmasını bekledim. STAR 556'yla en az 6-7 defa vurdum herifi ama ölmedi. Her 2-3 vuruşumda bi geri çekildi, 3-4 saniye durup tekrar çıktı ama ölmek bilmedi herif. Tabi ben acele edip keko gibi cover'dan çıktığım için yattara oldum da o nası bi health regen ya.

Nerdeyse her oyunda MVP oluyorum adam öldürmeyi iyi bildiğim için ama mesele adam öldürmek değilmiş, bu olay ders oldu bana sdf
Sosyal ağlarda paylaş

clotting agent 3 varsa öyle kafa çıkarıp senin regen'i bozup geri kaçarak alabilir, ben öyle yapıyorum clotting takmayanları.
Bone said:

oyunda başta shotgun veriyor bi tane, 10 günlük geçerli.
o shotgunda 100 health damage gösterse de, çok yakın mesafeden 3 kere ateş ettiğim adamın ölmediğini gördüm. ama bazıları da shotgunla snipelıyor, uzaktan spam yaparak alabiliyor. böyle enteresan olayları var silah dengelerinin.

öte taraftan beginner silahı olarak gelen şey baya işlevli. uzaktan bile rahatça adam alabiliyorsun.

%100 health damage diye bakmayın, o çubuklar bayağı anlamsız. gerçek değerleri, time-to-kill'leri görmek için: apb wowhead'i

shotgun'la snipe olmaz, olamaz, saçma atıyor çünkü. yakından iki kerede, uzaktan 4-5-6 kerede filan alır. belli bir yerden sonra bütün silahların kendilerine has dmg dropoff menzilleri var ayrıca.

shotgun'cılar genelde desert eagle veya magnum alır uzaktan vurmak için zaten, hala shotgun kullananları alırsınız zigzag deseni çok alengirli değilse ve nişanınız yeterince iyiyse ki benim kötüdür bayağı solak olmadığım halde sol elle kullandığım için fareyi.
Sosyal ağlarda paylaş

güzeldi ya ama popun artık skypeta bize katılması lazım, ağız burun dalıcam yoksa çok sinirleniyorum yeter artık (BEYİN PELTE)

xunn said:

Hele o arabayı patlatıp arkada adam bırakma lamerligine giriştikleri zaman gerçekten yerlerini bilsem gidip döverdim.

lan şunu okudum sinir oldum gene nasıl bir piçlikti o ya
Sosyal ağlarda paylaş

virgin repeller boca ettiydim arabanın üstüne ondan öyle gözüküyor olabilir

bu arada oyuna solo girmiyorum bi daha, bugün 2. kez bi görevin final stage'inde takımdan atıldım, hani sıçıp sıvasam neyse takımdaki en iyi 2. oyuncuyum herif takımdan atıyor beni allaaah. inanılmaz baydım yani
Sosyal ağlarda paylaş

sizden sonra bi oyun oynadım.

bazı kişiler oluyor oyunda, kıçını sıksan da öldürmen mümkün olmuyor.

herifin nerde olduğunu görüyorum, birisiyle çatışıyor. arkasından gizlice gidiyorum ve tam bir şarjör mermi harcıyorum. adam ölmüyor. adam çatıştığı kişiyi öldürmüş oluyor, ben daha reload yaparken bir saniyede öldürüyor.

normalde bi fps oynuyor olsak ordaki adamı 3 kere öldürebilirim, ama apb'de olmuyor olmuyor.

bazı adamlar daha feci, tam bot gibi oynuyor. bir oyunda gizlice gidip tek bir mermi ateş ettiğim an arkasını dönüp bana saydırmaya başladı.
ya adam deli saatler geçirmiş yeni fatal1ty olmuş, ya da oyuna mod felan yapmış öyle oynuyor.

mesela bizim grup 7 kişi, rakip 3 kişi. 3ü de rank 195, ALIG 762 R&D III silahlı, üstünde kevlar implants, field supplier, clot var. ne canı azalıyor ne de mermisi azalıyor.

sniper + assault rifle/smg'li grubu öldürmek mümkün değil. 3 kişi belki, ama 1 veya 2 kişiysen şansın hiç yok.
taktik şu. uzaktan geleni sniper alıyor. zaten 1-2 mermilik canı var karşıdakinin. yakına geldiği zaman daha feci, önce sniper ateş ediyor, sonra yakın mesafeci. daha gıkı çıkmadan yerde. 2 kişi beraber girerse durum değişmiyor, sniper önce birine sonra diğerine ateş ediyor, smg'li adam da geri kalan canlarını sonlandırıyor.
bir de random grupta oynuyorsanız sinir krizi geçirtecek bi hadise.

bi de şu taktiği gördüm, enforcer oynayanların işine yarar diye düşünüyorum.
Stabba - NL9 Thor diye bir silah var,
epey uzun menzilli bir silah, 80-90m gideri var. damage vermiyor belki ama rakibi feci yavaşlatıyor. hatta birkaç kere ateş ederseniz stun oluyor, yanına gidip kelepçe takmanız bile mümkün.
2 kişi birlikte gidin. siz rakibe sürekli stabba ile ateş edin, rakip yavaşlayınca uyuz olacaktır, belki kendini savunamayacak durumda olduğundan açıkta bile kalacaktır.
yanınızdaki normal silah taşıyan da gene uzak menzilden tarasın, kısa sürede ölür adam.

böyle bir ikiliyle karşılaştım.
kombinasyon çok iyi.
bi sniper bi stabba.
2 kere boş anıma geldi bu taktikle öldürdüler.
daha sonra sinirlendim adamları reskille bağladım.
7 kere öldürdüm ikiliyi.
ama benim yanımdaki adamlar baya baya kötü kişiler.
biri zırt pırt bana ateş ediyor,
diğeri görevden alakasız yerlere gidiyor felan.
sıkıldım en sonunda çıktım.
Sosyal ağlarda paylaş

Water da uzun menzilli, finacial da orta veya kısa menzilli silah kullanın. Oca tavsiyemdir. Oca Whisperer kullananları minimapte göremiyorsunuz zaten. En çok onlar ağlatıyorlar.

Zamanında o kadar anlattım söyledim ettim bir kişi dönüp bakmadı şu oyuna şimdi oyundan çıkmaz oldunuz lol.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...