Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S3

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

s3 fiyat seviyesinde alternatif arıyanlar xperia sp bakabilir

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xperia-sp/productDetails.aspx?productId=telcepsonxperiasp&categoryId=371946&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d371946%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dtelcepsonxperiasp%26fh_lister_pos%3d7%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bsony%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371965_371946%257d%26fh_refview%3dlister
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası seçim muhabbetinde elinizin buyuklugude rol oynar arkadaslar. Derseniz benim elim standart boyutlarda ozaman s3 alın. Yok abi lahmacun küreği gibi elim var derseniz note2 derim.

Ama şunu kesinlikle belirteyim. s3 ün ekranı nexus 4 ü öte döver.
görüntünün / renklerin canlılığını ile. Ha şunu da not etmek isterim , bunlar gerçekçi renkler degiller.Tasarımla otla bokla ilgileniyorsanız ozaman s3 kötü seçim olur.

rom konusuna gelirsek. s3'ün stock romu baya stabil. illa custom rom flashlayacaksınız diye bir kural yok. bir sebebiniz olmalı. mesela benim 2 sebebim vardı :

1- samsungun bloatware'i (hiç kullanmadıgınız bir sürü tırıvırı Samsung Blala programları)
2- o sikko lock screen animasyonu (suya dokunuosunuz sözde lol)+ benim stock android rom launcherına hayran olmam

burdan :

xda

romları inceleyin. tasarımı stili en hoşunuza gideni çakabilirsiniz. ama iyice okuyup nası yapıcagınızı ogrenın. Root atmayı ogrenın.

Şunuda googlelayın :

How to flash cyanogenmod 10.2 release candidate

buda en taş romlardan biri şu anda
Sosyal ağlarda paylaş

Bide bu s3 kutudan android 4.0.4 ile geliyor, peki bu versiyonu iyi mi ?Yani atıoyurm şuan s3 e jelybean geldiyse veya daha yeni sürümü (offical olarak demek istiyorum, root veya rom bulaşmayı düşünmüyorum, şahsen anlamıyorumda) onu kurmaya değer mi ?

Yoksa, ibiş zaten surf yapacaksın netde en fazla, takıl öyle update etme mi dersiniz.

Edit: yukarda gerçi stock hali stabil denilmiş başka önerisi olan.
Sosyal ağlarda paylaş

samsung şuanda 4.1.2'ye güncelleryior zaten s3leri multiwindow felan geliyor yani.

Ama samsungun yazılımı çerçöp dolu. Rootlamanın bir zararı var mı telefona bilmiyorum garanti içinde rootu geri alıp sayacı sıfırlayıp verildiği zaman sorun olmuyor diye okudum.

kısaca hemen değil ama bir süre sonra kesin rootlamak gerekli.

Stock rom stabil evet ama yavaş, cm10 yükleyince anlıyorsun yada bir iphone 4S 5'le aynı anda kullandığın zaman.

her app açılışında ip'ye göre geçikme var fark edilir biçimde.

cm10 yükleyince o fark ortadan kalkıyor tıkır tıkır işliyor alet.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

samsung şuanda 4.1.2'ye güncelleryior zaten s3leri multiwindow felan geliyor yani.

Ama samsungun yazılımı çerçöp dolu. Rootlamanın bir zararı var mı telefona bilmiyorum garanti içinde rootu geri alıp sayacı sıfırlayıp verildiği zaman sorun olmuyor diye okudum.

kısaca hemen değil ama bir süre sonra kesin rootlamak gerekli.

Stock rom stabil evet ama yavaş, cm10 yükleyince anlıyorsun yada bir iphone 4S 5'le aynı anda kullandığın zaman.

her app açılışında ip'ye göre geçikme var fark edilir biçimde.

cm10 yükleyince o fark ortadan kalkıyor tıkır tıkır işliyor alet.

evet bu yoruma kesinlikle katılıyorum.

yeni aldım i9300 S3 android 4.1.2 olarak geliyor şuanda kendi external yüklediğim swiftkeyboard whatsapp shazam gibi app ler fakat bana feci yavaş geldi.. şimdilik telefona alışma sürecindeyim birde micro sd siparişi verdim alet geldikten sonraki 1 hafta içinde kesinlikle root edip bi rom altıcam çünkü bu şekilde anne modunda çalışıyor olmamış kısacası.

stabil olması olayına katılmıyorum hiçte stabil değil. ama telefon cidden über. tasarımıyla malzemenin yapısıyla ve verebildikleriyle nexustan falan daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbulbilisim.com.tr s3 u bugün aldım. İmei numarasını sorgulattım ve bilin ne oldu kaydı yok. Hemen müşteri hizmetlerini aradım kaydının yapılaağını herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını, gerekli yerlere başvurunun yapıldığını bir osrun olmayacağını söylediler.

Şikayet var da arattım, imei kaydının olmaması ile ilgili şikayetler var ama hallediyorlarmış, bildirim yapılıp telefon açılıyormuş.

Aklınızda olsun.

Ucuz etin yahnisi her zaman yavan oluyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

İstanbulbilisim.com.tr s3 u bugün aldım. İmei numarasını sorgulattım ve bilin ne oldu kaydı yok. Hemen müşteri hizmetlerini aradım kaydının yapılaağını herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını, gerekli yerlere başvurunun yapıldığını bir osrun olmayacağını söylediler.

Şikayet var da arattım, imei kaydının olmaması ile ilgili şikayetler var ama hallediyorlarmış, bildirim yapılıp telefon açılıyormuş.

Aklınızda olsun.

Ben istanbul bilişim değil ama benzer bir firmadan note 2 aldım, cihaz elime ulaştığında imei sorgusunda gözükmedi ancak 3 gün içinde kaydını yaptılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Aklınızda olsun.

abi alakası yok. sorgulama sitesinde bile sonucların bir süre sonra gözükebileceği yazıyor. benim de ilk geldiğinde gözükmedi. 2-3 güne düzeldi. istanbul bilişim ile alakalı birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj geldi tele imei numarası kayıtlı değildir vs 7 gün içinde kapanacak teliniz diye ? Yani sitede görünmemesinin sebebi gerçekden imei numarasının kayıtlı olmaması.

Adamlar telefonu satınca mı bildiriyor anlamadım, malı gümrükden çekince biz bildiriyoruz sonra manuel elle teker teker giriyorlar dedi, 7 gün içinde muhakkak hal olur dediler.

Ben bir sorun çıkacağınıs sanmyorum ama yinede istanbulbilisimde alacaklara bir hatırlatma olsun.

Şu an satın aldığım telefon kaçak ve kayıtlı değil :).
Sosyal ağlarda paylaş

get.cm

buradan cm 10 yüklemek istiyorum birkaç sorum olacak.

1- burada bir sürü s3 versiyonu ben hangsini indirecem ?
2- cm9 yüklü olması gerekir mi yoksa direk cm 10 nightly yüklesem olur mu ?
3- cihazda yüklemeden önce root atmak gerekir mi ?
4- cvm den direk wipe yaptıktan sonra cm10 zip ve ardından gapp yüklesem yeterli mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

24 saatlik bir kullanım sonucu bende yorumlarımı yazayım :).

Galaxy ace den geçtim telefona dolayısıyla tek diyebileceğim şey telefon gayet iyi hah başkada bir şey yazamıyorum, ekranı büyük ve güzel bu kadar, galaxy ace kullanıcıları düşünmeden alabilir :P.
Sosyal ağlarda paylaş

Mode diye bişey yok abi hayır usb den bağladığım zaman sadece şarj oluyor windows unknown device olarak hata veriyor ve içeriği göstermiyor... Onlarca kez driver sildim farklı şeyler denedim connctor entry cleaning bile yaptım yok.. Telefon içinden usb debug yaptım yok ki usb cable bağlantısı silik bir şekilde duruyor tıklayıp aktif edemiyorum

Komik olansa bianda bu olmaya başladı.. Ne olduğunu anlamadım bile bianda ulaşamaz oldum..
Sosyal ağlarda paylaş

Lan ne zkik iştir arkadaş böyle saçmalıklara ifrit oluyorum garantisi bozulmasın diye başaran denen yere gittim adamlar bildiğin yamyam kablo burda bi bunu birde sizinkini deneyin diyorum kayıtlara geçerse ücret ödersiniz dediler. Geçirme ozaman hemşerim dedim herif ozaman kutusu garanti belgesi faturası kısaca herşeyi dedi.. Nası niyeki dedim cibszı fabrikaya göndericez dedi adam.. Kablo denemesi için güney koreye telefon yollayacaklar amk salakları.

Hehe dedim çıktım köşedeki dandik bi telefoncuya girdim denedim benim kabloda sıkıntı var görünüyor.. Orjinali 70TL kablomu olur olm bu nası çirkef piyasaymış anlamadım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...