Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S3

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

ekşiden said:

yüksek donanım özelliklerini besleyebilmek adına 2250 mah kapasiteli pilin güç vereceği öne sürülen galaxy s iii'te ayrıca 1080p çözünürlüğünde 60kare/saniye video çekebilen kamera kullanılacağı ve nfc desteğine yer verileceği iddia ediliyor. samsung'un yeni amiral gemisiyle ilgili bir diğer dikkat çekici iddia ise kasa yapısıyla ilgili. sahip oldukları güçlü donanım özelliklerine rağmen galaxy s ve galaxy s ii plastik yapılı ince kasaları ile çoğu zaman eleştirilmiş, samsung'un üretim kalitesi anlamında çıtayı yükseltmesi gerektiği çok sık konuşulmuştu. galaxy s iii için öne sürülen gelişme, 9mm kalınlığında metal gövdeye sahip olacağı yönünde. artan performans ve yükseltilen kalite seviyesine ek olarak bir diğer önemli konu da hiç şüphe yok ki genel kullanım deneyimi.galaxy s iii için kesin olan bir şey var ise o da android 4.0 işletim sistemiyle geleceği. bu noktada samsung'un yeni nesil touchwiz arayüzünü sunarak genel kullanıma yönelik daha fazla seçenek sunması beklenebilir.

kısaca özelliklerine göz atmak istersek;

* android 4.0 işletim sistemi kullanması bekleniyor
* 2 ghz hızında dört çekirdekli qualcomm s4 tipi özel işlemci
* arm cortex-a9 tabana sahip
* 1.5 gb memory ram
* 32 gigabyte sabit depolama alanı (microsd kart ile artırılabilir)
* 4.65 inç büyüklüğünde ve 1280x1024 piksel çözünürlüğüne sahip super amoled plus dokunmatik ekran olacak.
* 2250 mah güçlendirilmiş batarya ile uzun pil ömrü
* 1080p (full hd) video kaydedebilen hd kamera
* nfc desteği bulunacak
* galaxy s ve galaxy s ii'nin aksine metal kasa bulunacak
* samsung yeni nesil touchwiz arayüzü bulunacak.

benim bilgisayardan iyi nerdeyse maşallah.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de kaplamasını niye metal ypaıyorlar anlamadım. videolarda gördüğüm kadarıyla S2'nin arkasındaki plastik cok dayanıklı. Metal gereksiz ağırlık yapacak şimdi.

Ayrıca 2300 mah şimdiki telefonlara çok gelebilir ama o zamana kadar o ram ve o işlemciye "uzun ömürlü pil" olarak kabul görürmü bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
ahmedinejad said:

bugün görücüye çıkıyormuş.

şekli şöyle bir şey.

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/58392-image/Samsung-Galaxy-S3.JPG

doğruysa bu seferde iphone 4 kasasını çalmışlar. en azından metal çerçeveyi =P

donanım olarak baya iii telefon bekliyorum valla
Sosyal ağlarda paylaş

şekli son resim gibi olmicak diye bekliyorum.
developer ve servis sağlayıcılarına geliştirme yapmaları için farklı kasalarda s3'ler gönderilmiş ama asıl s3'ün kasasının öyle olmayacağı zaten söylenmiş (ki gönderilen s3'ler farklı farklı tiplerde)

bakalım, bi kaç saat sonra görcez..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...