Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Mighty_THoR said:

ergen kafasıdır acır. Dostum benim senin yaşın kadar counter oynamışlığım var. Sen ile benim aramdaki fark benim piyasa standartlarından haberdar olmam; iron sight yoksa oyun fail olmaya mahkum.

Counter-Strike a iron sayts gelirse o oyun call of strike olur. Her oyunun kendine özgü yapısı var. Böyle bir olay olursa anca konsolmaster cod fanboylar sevinir.

Yaş ve ergen muhabbetini ve devamında gelecek klişeleri. atlıyorum. Piyasa standartı dediğiniz olay konsollar içindir ve bence haklısınız bu konuda konsol oyuncuları için etkileyebilir. PCde mw2 ve blackopsu alıp CS:S ile kıyaslarsanız direk siz fail olmaya mahkum olursunuz. Zira iki "yeni" oyunun oyuncu sayısı toplamı bir 1.6 veya cs:S etmemekte. Dikkatinizi çekerim toplam cs oyuncusundan bahsetmiyorum.

Şu başlık PC ve konsol için ayrı açılsaydı keşke. Konsolcular sayfa sayısı arttıkça oyunları karıştırmaya başladı sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşın postuna saygı duymakla birlikte derin bir yanlışı var cs'in çok popüler olduğu zamanlarda çok fazla oyuncu yoktu. Online oyun patladığında ise cs de patlama olmadı dolayısıyla cs hiçbir zaman bir bf veya cod seviyesinde popüler olamadı.(ama asıl oynandığı dönemde de başka birşey oynanmadı).

insanların alıştığından farklı bir şey verirsen 10 yıldır oynayan 3-5 adam alır almaz patlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

arkadaşın postuna saygı duymakla birlikte derin bir yanlışı var cs'in çok popüler olduğu zamanlarda çok fazla oyuncu yoktu. Online oyun patladığında ise cs de patlama olmadı dolayısıyla cs hiçbir zaman bir bf veya cod seviyesinde popüler olamadı.(ama asıl oynandığı dönemde de başka birşey oynanmadı).

insanların alıştığından farklı bir şey verirsen 10 yıldır oynayan 3-5 adam alır almaz patlarsın.

cs hala en cok satan oyunlar listesinde zirvede, belki yaşın küçük oldugundan bilemeyebilirsin fakat steam yokken won vardı ve milyonlarda içindeydi,
bu şeye benziyor ultima online da mmo nun başlangıcıysa cs de mfps nin başlangıcıdır.

buraya bak derim
http://store.steampowered.com/stats/

47,641 61,184 Team Fortress 2
30,279 57,691 Counter-Strike: Source
28,588 57,312 Counter-Strike
23,916 33,694 Deus Ex - Human Revolution
19,524 30,454 Football Manager 2011
14,598 18,003 Sid Meier's Civilization V
11,953 20,776 Call of Duty Black Ops - Multiplayer
10,692 30,158 Call of Duty: Modern Warfare 2

online oyun patladıgında dünyada 56 k faxmodemlerle yüzbinlerce oyuncu won üzerinden cs oynadı. zamanında sanane hl cs sunucuları cıktıgında won neredeyse bitmişti. steam cs ye devrim getirip oyuncuları tekrar pc ye topaldı.
bu arada cs den nefret ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

bi dakka bi dakka
cs olduğu sırada nasıl çok fazla oyuncu yoktu? ankarada her internet kafede ağzına kadar dolu olurdu, sıra beklerdik oynayabilmek için.
turkiyeyi salla, fransa, almanya, ıngiltere gibi ülkelerde de en çok servera sahip fps modu cs olmuştu. ki bu popülaritesi yüzünden binlerce server halen açık.
dergilerde quake turnuvaları, hl modlari, diablo taktikerinin tartışıldığı bir dönemden bahsediyorum. yüzlerce mod arasından sıyrılması kolay iş değil.

cod kadar popüler olmamıştır, doğrudur.
bunun nedeni şu anki oyun basınının amerika odaklı oluşudur. hangi dergiyi, hangi siteyi acsan karşına xbox ve nes çıkıyor.
e böyle bir ortamda "america fuck yeah" temalı cod serisinin daha çok ovuldugunu görüyorsun.

ama online oyunun csden çok sonra patladığını ve csnin popüler olmadığını söylemek...
meh.

ha bi de fpscilerin %99'u ya bf ya cod oynanıyor denmiş, quake , halo, cs, tf2, l4d, ava, ut gibi oyunlar size yaşlı gözlerle bakıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...