Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

yaw adamlar cs için bi ton para verip en hassas mouseları alıyorlar console da joy pad ile nasıl head alacaksın ? bir süre sonra oyun daha hızlı öldüren takım kazanıra dönüyor ki adamı en cabuk şekilde oldurmenin yolu head o da joypadle zor gibi geliyor bana. Xbox ta cod senaryo oynamaya benzemez yani multi player
Sosyal ağlarda paylaş

E konsol vs. bilgisayar yapmak gibi bir eşşeklik etmeyeceklerine göre sorun yok yine.

O değil de ben bu mouse alma olayını anlamıyorum zaten. Keramet sende mi mouseta mı? lol Mouse'u daha high-end olanın dövdüğü oyun ne kadar yeteneğe bakar, o oyunda yenen tipin oyunculuğu ne kadar iyidir o da tartışmaya açık ya neyse CS bebelerini (:P) üstüme çekmeyeyim hadin kalın sağlıcakla
Sosyal ağlarda paylaş

yazık yani ne diyelim ilk cs çıktığında sadece bir moddu hiçbir ticari kaygı yoktu 1.6, cz, css de zorunlu olarak moddaki atmosferi devam ettirmeye çalıştı gerçi css zamanında konsolculuk da yoktu.

Tamamen işin parası yüzünden ortaya çıkacak bir oyun bu. Deli gibi satabilir belki ama sonu PCde MW2 ve blops gibi olacak. Offf konsolcular off ne olurdu sadece sizler için çıkacak bir oyun olsaydı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de, lütfen biri bana PM atıp şu videoda oyun mekaniklerinde ne değiştiğini açıklar mı? konsol konsol diye ağlıyorsunuz da oyun yine bildiğin cs işte? :/ yani ben anlayamıyorum sizin mouse kalitesine bakan süper cs'inizin gameplayini heralde, önceden oynadığım cs neyse, bu da o gibi videodan. Ama buradan da uzatmayın kendimi tutamıyorum biliyosunuz gereksiz yere topik kullanmasın. Bi csci pm atıversin işte :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Bone: Çok gereksiz yazmışsın. Yani konsol bebeliği yapıldığını da göremedim ki. Ama FPS her platformda oynanır. Azıcık aim assist ile, doğal olarak ihtiyaç var, konsolda hoplayıp zıplayarak cod da oynuyorsun yani. Öyle pusup oynama durumu yok, istersen bi snaiye durmaz yine adam gibi oynarsın ama önyargıları kıramıyorsun işte.

@Silphatos: Ben aynı şeyi diyince down sendromlu çocuk muamelesi gördüm Aiko'dan. Uzman oymuş meğer, sen çok konuşma o gerekenleri söyer zaten

yoo gayet de güzel yazdım.
konsolda rahat oynansin diye hızı düşürüyorlar, ziplamayi kaldiriyorlar, aim ve recoil ona göre ayarlanıyor, sonra gelip gamepad ile m+k kadar rahat oynuyorum dersin.
ama o oynadığın tam fps olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

E konsol vs. bilgisayar yapmak gibi bir eşşeklik etmeyeceklerine göre sorun yok yine.

O değil de ben bu mouse alma olayını anlamıyorum zaten. Keramet sende mi mouseta mı? lol Mouse'u daha high-end olanın dövdüğü oyun ne kadar yeteneğe bakar, o oyunda yenen tipin oyunculuğu ne kadar iyidir o da tartışmaya açık ya neyse CS bebelerini (:P) üstüme çekmeyeyim hadin kalın sağlıcakla

keramet mouseda değil elbette, ama hızına yetişmeyen, tuşa bastığında algılamayan, kaldırıp yana götürürken imleci oynatan mouselar seni yavaslstiyor. iki büklüm oynamaktansa tam performans verecek bır mouse daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

Zıplama hangi FPS'de kalkmış ya lol? O oyuna FPS derim, FPS'ler first person shooterlardır Bone, illa sürreal hızlarda hoplaya zıplaya head aldığın oyunlar olmak zorunda değillerdir. Hatta olmamaları onları daha gerçekçi, benim gözümde de daha iyi yapar. Bir oyunu "ama insanüstü hızlarda koşarken ya da zıplarken asla gerçekte olamayacak şekilde head almam lazım, yoksa fps olmaz ki bu" diye yermek son derece boş.
Sosyal ağlarda paylaş

ileri tuşu ve x tuşuna basıp geri kalanını oyunun aim assistinden ve no recoil muhabbetinden bekliyorsunuz. Olabilir casual bir oyuncu için gayet mantıklı isteklerdir. Bir single player FPS açarsın casual zorluk seviyesinde oynarsın kimse sana karışmaz.

Ama burada multiplayerdı crossplatformdu cartcurtlar yüzünden oyunun zorluk seviyesi direk casual a indiriliyor. Sırf siz super mario broscuları sömürelim diye size göre oyun yapılmakta ve PCye özgü güzel oyun çıkmamakta. Doğal olarak insanlar isyan etmeye başlar.

Ben senin tabirin ile CSci bir bebeyim hatta yıl 2011 halen cs oynayanlar var diyorsun ya işte o benim. Hit registrylerinden tut oyun içindeki en gereksiz ayrıntılara bile ister istemez dikkat edenlerdenim. Adamla 1vs1 kaldığımda yeteneğimi sonuna kadar kullanmak isteyen ve bunun için oyunun bana yardım etmesini istemeyenlerdenim.

Anlamıyorum modern warfare 2 ile konsolda FPS ile tanışan kitle nasıl gözü kapalı PC-FPSye kafa tutuyor cidden aklım mantığım almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben videoyu çok kötü bulmadım ama odun gibi karakter animasyonları var oyunun. Yapılan gameplay değişiklikleri e-sports için uygun ama recoil sistemi ve animasyonlar biraz fazla basit.

Göreceğiz bakalım zamanla. Ama ben bunun oynanacağını düşünüyorum.

Bu arada PS3'te DS3, Move ve klavye/mouse desteği olacakmış, PC ile cross platform oynanacak. X-Box sanırım kendi içined oynayacak sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben de anlamıyorum havada zıplayarak son hızda koşarak headshot alabildiğin bir oyun nasıl daha iyi oluyor gözünüzde coddan. Tamam daha fazla yetenek isteyebilir, ki yetenek değil refleks istiyor hepsi bu, ama bu onu daha iyi oyun yapmaz ki.

FPS'yle bilgisayarda tanıştım, evet konsolda FPS'ler biraz fazla kolay şimdilik ama gelişiyorlar. Bilgisayarda tanıştığımda da CS sevmedim ve cod'u beğendim ki onu da yeterince sevmedim. Koşarken ya da zıplarken sniper açamayan, quick-scope denen sürreal şeyi kullanamayan ve bunu kötü bir özellik olarak yorumlayanlar konsol bebelerinden beter bebelerdir zira casual oyuncu onlardır. Hardcore oyuncu olsalardı, savaş oyununda öyle bir saçmalık istemezlerdi. Hardcore oyuncu dediğin tek vuruşta gittiğin, böyle abuk quick-scope gibi yalan şeyler olmayan tactical shooterları oynar. Geri kalan tüm FPS'ler zaten casual. Üzgünüm...
Sosyal ağlarda paylaş

havada koşarak atlayıp atraksiyonlar fps'de olmamalı gibi abuk bir fikre kapılmışsın.

şimdi şöyle izah edeyim, geçmiş olarak fps ikiye ayrılıyor, biri aksiyon fps diğeri simülasyon fps.
quake gibi hl gibi oyunlar aksiyon kategorisine giriyor, zaten bilimkurgu oluyor, gerçekçi savaş dinamikleri ile ilgilenmiyor. bi de rainbow six, arma gibi oyunlar var, kursunlarin sayılı, ziplama ve yara alma dinamikleri gercege uygun.
eğer gerçek hayattaki gibi kalbine kurşun yiyince ölmekle takintin varsa zaten ikinci türü oynarsın.

ama benim dedim tamamen farklı mevzu.
ben diyorum ki, adamlar aksiyon fps yaptık diyip, autoaim, yavaşlatılmiş oyun, ziplamanin kaldırılması, recoilsiz silahlar koyuyorlar. bunu da iddia ettiğin gerçekçilik için değil, gamepadle daha rahat oynansin diye yapıyor.
gerçekçi olmak istese, koşarak giderken tek tuşla bıçakla instantkill çekmek gibi ultrasürrealist bisi koymazdi.

yururken cep telefonuyla yazıyorum, anlatmak zor oluyor
zaten pil bitiyor
Sosyal ağlarda paylaş

şu izlediğimiz videodaki hali ile çıkacaksa, gamepadle dünya şampiyonu olan takım gelsin, vasat mouse kullanıcılarını yenemez. Gamepad ile aim alınır ama ani reaksiyon veremezsin. Arkandan bi adam seni vururken arkanı dönmen ne kadar zaman alır? Sens 10 yapıp oynarsan muhtemelen benimle aynı sürede dönebilirsin ama bu sefer aimin ne kadar iyi olacak?

Neyse mantıklı şekilde PS3'te klavye-mouse ile girilebilecek PC oyunlarına, xbox da kendi halinde takılacakmış. Demek ki yapımcılar da buradaki haklı tutumumuzu görmüşler.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hala quake diyorsunuz o kadar saçma ve komikki.

evet quake gibi bir oyun konsolda oynaması zor.da quake mi kalmış abi.vardır hala oynayan hayranı ama şahsen ben fpsde o tarz özellik aramıyorum.ben konsolda cod falanda oynamıyorum.hatta tam tersi coddan nefret ederim cod 1-2 hariç

bende konsolda fazla çeşit fps oynamadım belli başlı oyunlar toplasan 3-5 tane

ilki quantum of solace.konsolda fps mi oynanır lancılardandım bende.bu oyunla baya alıştım ve multisi falanda zevkliydi.ondan sora denedim fpsleri.en memnun kaldıgım battlefield serileriydi.bf43 ve bc2.

işin özü konsolda aibdik fps oynarsan bune lan dersin.misal farcry 2 konsolda bildiğin dönmüyor gamepad killzone 2.ve daha oynamadıklarımdan da vardır böyle

ama misal bf serisi konsola iyi adapte oldu bana göre.

konsol haterlıgını o kadar abartıyosunuz ki ben bayadır ps3 oynamadıgım halde.yeni pc alıp burda takıldıgım halde ps3ü savunasım geliyor

hyr bide quake ile falan geliyorsunuz.kafamı kaldırır o hızı bu saattten sonra.duygusallık yapma bone unut geçmişi.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Abi ben de anlamıyorum havada zıplayarak son hızda koşarak headshot alabildiğin bir oyun nasıl daha iyi oluyor

Ya zaten oyun böle iyi olmuyor bu dediğini yapan adamlar turnuvaya katılıp para kazanıyorlar, yani oyun buna müsade ediyor ama herkez yapamiyor. sen hiç sk maclarını falan izlemedin mi ? bi wcg cs turnuva videosu açta o yapılanları gamepadle yapmaya bir çalış.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...