Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternetten oyunlar da yakında devlet kontrolünde

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Başta bilgisayar oyunları kısmına açmayı düşündüm. Ama malum burada önemli olan kısım oyun içeriğinden çok sansür ve baskı uygulaması. Haliyle politika kısmı oyun kısmına ağır basıyor, o yüzden konu dışı daha mantıklı gibi.

Eh, devletin bi bu işe el atmadığı kalmıştı. Hello Kitty Online oynarız artık.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sanal alemdeki oyunların kontrolü için federasyon kuracaklarını bildirdi.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1059162&Date=07.08.2011&CategoryID=77

"Gençlerimizin beden ve ruh sağlığı açısından, sanal oyun sistemlerinin aynı zamanda eğitimlerine ve geleceklerine de katkı sağlaması için bu alanda Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bir federasyon kurulmasına karar vermiş bulunuyoruz. Çünkü gerçekten üç boyutlu oyunlarda olsun, bilgisayar oyunlarında olsun, şiddet içeren, savaş çağrıları yapan, kan ve ölüm kokan görseller maalesef kullanılabilmektedir."
Sosyal ağlarda paylaş

bunu yapacaklarına, veletleri bedava online oyunlardan uzak tutsunlar. eline internet ve bilgisayar geçiren her veledin oyun bozmasına ve ağzına gelen bütün küfürleri etmesine rağmen suçlu olan oyun oluyor. ne aile eğitimi kaldı ne otokontrol. interneti olan sınırsız küfür basıyor, istediği hareketleri yapıyor. lan bunların biri benim çocuğum olacak düzelene kadar döverim yemin ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

sen mi büyüksün suat kılıç ? hayır ben büyüğüm, ben - deno usta.

senin benim gözümde karınca kadar değerin yok.

dokunma artık mmo'ma. dokunma artık fps'me. dokunma artık rpg'me.

eğer oynadığım oyunlara da karışırsan çeker vururum seni.

anlıyor musun ? vururum ve dönüp arkama bakmam bile.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha o ne komik foto öyle.
ya göya şimdi bu hükümet ve kurmaylar cahil halka şirin gözükmek için çocukları ve aileyi falan öne sürüyorlar.. bakın biz koruyoruz sizi hedehödö vs.. onlar da "bak hanım/bey bu parti iyi cocuklarımızı düşünüyo oyunu ona atacaksın. ama önce git bi su ısıt bagaalımm" diyip partiye inanıyorlar.

yani adamlar işi biliyor. iyi siyaset yapıyor.

bişiler daha dicektim de vazgeçtim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Steam'de filan satılan oyunların yasaklanması oy getirmekten çok götürür. Bizim gibi evinde oturup pek ses çıkarmayan yarı-koyun insanların (alınmayın hemen, ben de dahilim bunlara) seslerini çıkarmasına bile yol açabilir.

Yani bence Metin2 gibi şeyler (ya da şu an ne oynanıyorsa) için olur bu.

En azından böyle iyimser iyimser umut besleyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge, biz neyiz abi? kaç kişiyiz allah aşkına?

benim bahsettiğim ailelerin sempatisini kim kazanırsa dünya başkanı bile olur o derece. her evden 1 kişi çıkar senin o dediğin yarı-koyun.. ama benim bahsettiğim mevzuda bir cahil aile için "vayyy dayı şu işe bak ya" diye bütün aileyi xx partici yapar. anlatabildim mi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...