Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arada Derede Kalmış Filmler

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
http://onedio.com/haber/hayal-kirikligi-yaratan-12-efsane-filmin-sahne-arkasi-264621?utm_medium=pch_link&utm_source=mesutv&utm_content=click&utm_campaign=12%20Efsane%20Filmin%20Hayal%20K%C4%B1r%C4%B1kl%C4%B1%C4%9F%C4%B1%20Yaratan%20Sahne%20Arkas%C4%B1%20Foto%C4%9Fraflar%C4%B1&utm_term=0xid-531afb98af38b7204d00002c-52a093367cc3557f28000007
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
bence o filmi ancak 90 sonrası doğanlar bilmez çünkü eskiden tv'de çok veriliyordu.
Micheal caine'in şöyle bir iki adım gerileyip ardından dört nala bütün odayı koşup kamçıyı steve martin'in bacağına yapıştırdığı sahne en favori komedi filmi sahnelerimdendir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
KidLazer said:

@mascio
nalaka?

pek çok kişiye tavsiye ettim bu filmi ve çoğu baydı diyip bıraktı. başlıkta değeri bilinmeyen filmlerden bahsediliyor ve ben de bunun oldboy olduğunu söylüyorum. hemen üstündeki mesaj sana cevap niteliği taşıyor. samuel l. jackson mı oynuyor?

evet.

arada derede kalmış filmlerden kasıt değeri bilinmemiş değil de direk bilinmemiş, duyulmamış ama güzel de olan filmler. oldboy bilinmemiş bir film değil baya baya biliniyor. hatta olayı bilinmeyen filmmiş gibi takılıp üstünden karı kıza hava atma filmi idi bir ara. sonra üstüne remakei falan çekildi. kısaca bence de şu başlığa ait bir film değil old boy.

ben de önereyim bu arada:
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

@mascio
nalaka?

pek çok kişiye tavsiye ettim bu filmi ve çoğu baydı diyip bıraktı. başlıkta değeri bilinmeyen filmlerden bahsediliyor ve ben de bunun oldboy olduğunu söylüyorum. hemen üstündeki mesaj sana cevap niteliği taşıyor. samuel l. jackson mı oynuyor?

evet.

arkadaşlarını değiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
Turtles Can Fly (2004) (a.k.a. kaplumbağalar da uçar)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a5/Turtles_Can_Fly_poster.jpg

Savaşın şaka olmadığını, çocuk oyunu olmadığını, oyun gibi çocuk krallığı ironisi ile anlatan film. 2005 Berlin Uluslarası Film Festivali barış ödüllü. Saddam'ın devrilmesi sırasında geçen film bugün için bence kulaklara küpe. Türk sınırına yakın kürt mülteci kampında geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cidade de deus, 2002. aslında imdb top 250'de olduğu için denk gelmiş ama izlememiş olabilirsiniz. izleyin.

mar adentro, 2004. konu çok ağır, oyunculuk muhteşem. mutsuz bir gününüze denk gelmesin aman diyim.

biutiful, 2010. yine muhteşem bir javier bardem oyunculuğu. film o kadar etkileyici ve karanlık ki rahatsız ediyor. ayrıca isim-senaryo uyumu açısından gördüğüm en başarılı filmlerden biri.

children of men, 2006. konusu ilk okuduğumda klasik hollywood gelmişti ama öyle değil, hikayeyi işleyişi çok güzel. ben geç izledim, arada derede kalmış mıdır emin değilim.

submarine, 2010. dümdüz tatlı film. soundtracki ayrıca güzel.

ben bu başlığı çok sevdim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...