Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Stringray said:

50GB trafik veren VPN hizmetleri de var ama P2P izni verenler genelde ayda 10$ dan başlıyor. Ben de araştırıyorum, birini alıcam yakında. Benim merak ettiğim hız sorunu oluyor mu? Ya da IPler patladığında programı açıp kapamadan değiştiriliyor mu program tarafından otomatik olarak?

Şu anda HideIpVPN ile 1,2 m/s ile anime çekiyorum torrentten. IP adresi girmiyorsun zaten, url'yi giriyorsun, ip numarasını firma hallediyor. değişirse sen kullanırken bağlantı da bir an kesilir tabii. Program değil bu arada tam olarak kullandığın, Windows'un normal ağ bağlantısı yerinden bağlanıyorsun (şu wirelessların göründüğü yer işte)

D@rkwish said:

P2P vs izni veren kaliteli VPN duyan/deneyen/kullanan vs vs varsa burda paylaşabilirse sevinirim :)

HideIpVPN ile kullanıyorum işte. Neredeyse hepsi p2p destekliyor zaten VPN'lerin. Ve artık çok azı bandwith limitiyle geliyor, almayın onları.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm anladım. Bazılarında direk program indiriyorsun, onlar otomatik değişir herhalde.

Ben şahsen AceVPN in ultimate servisini almayı düşünüyorum. Ayda 15$, limitsiz download, P2P izin veriliyor, bir sürü yerde serverları var ve düzgün bir siteye benziyor. Kendilerinin 50GB kotalı P2P izin verilmeyen premium paketi de ayda 5$.
Sosyal ağlarda paylaş

Program isteyenler OpenVPN'dir. Klasik bağlantıya göre daha hızlı ve güvenli olduğu söyleniyor. Ben bir süredir Hidemyass kullanıyorum. Fiyatı OpenVPN'ler arasında normal bence (11.5$). 6 aylık fln alırsanız çok daha ucuza geliyor aylığı. 90 küsür civarı serverı var dünyada. TR dahil. İstediğinize bağlanıyorsunuz. IP ban sıkıntısı fln olmuyor, çünkü her bağlantıda farklı IP veriyor. Genelde Almanya ve UK bağlantısı yapıyorum. Ben memnunum, işimi görüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Torrent güvenli değil çünkü. Korsan için ceza alanlar torrent ve gnutella arasında paylaştırılıyor genelde.

HideIpVPN'nin proxy'sini kullanıyorum ben utorrent ile, için rahat. Zaten torrent'i büyük oranda anime ve çizgi roman için kullandığımdan genel olarak rahatım ama Marvel'in de korsamcıların peşine düşeceği bir gün gelebilir tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Torrent güvenli değil çünkü.

Bu da var tabii. Kendileri torrent seed edip leecherları yakalıyordu firmalar bir ara.

Kişisel bilgiler olayını bilmiyorum, açıkçası bu proxy sistemini de tam kavrayamadım. Proxy üzerinden gönderdiğimiz bilgilerin kaydedilmediğine emin olabilir miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Torrent güvenli değil çünkü. Korsan için ceza alanlar torrent ve gnutella arasında paylaştırılıyor genelde.

HideIpVPN'nin proxy'sini kullanıyorum ben utorrent ile, için rahat. Zaten torrent'i büyük oranda anime ve çizgi roman için kullandığımdan genel olarak rahatım ama Marvel'in de korsamcıların peşine düşeceği bir gün gelebilir tabii.

simdi hideip diye programlar var, ben bu programlari kullansam ayni seymi?

yani ip spoofing olayinin marjinal ismi VPN mi?

b kafam basmadi su olaya
Sosyal ağlarda paylaş

internete oradaki bilgisayar üzerinden çıkış yapıcaksın vpn sayesinde. bunun sana ne faydası var? çok faydası var. ilk olarak gelen giden trafik şifreli olacağı için daha güvenli. ISP tarafından engellenen sitelere erişim derdi ortadan kalkar. sadece belirli bölgeye servis veren sitelerden hizmet alabilmeni sağlar. bazı durumlarda online oyunlarda latency düzeltmek için kullanılabilir. IP de gizleyebilirsin istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Aynı şey değil. VPN ile başka bir ağa bağlanıyorsun. Mesela okulun VPN'sine bağlandığında bilgisayın aynı kampüsten bağlanmış gibi çalışıyor.

Şuralara bakın: http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_private_network
http://anonymitynetwork.com/vpn-vs-proxy.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...