Jump to content

Ractamainus

=o=
 • Mesaj sayısı

  5.205
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Ractamainus hakkında

 • Rütbe
  Ractamainus
 1. Ractamainus

  Dota 2

  konusu açılmış madem sorayım; latency olarak 60ms ile 100ms arasında hissedebileceğimiz bir fark var mı? normalde eu west'te oynuyorum, geçende çok fazla packet lost oldu diye east'e geçtim. daha önce dikkat etmemişim bile; west ~100ms, east ~60ms. dota ya da online oyunlar için ~100ms kabul edilebilir eşik mi?
 2. Ractamainus

  Super basic C# sorularim

  undocumented bir api varmış imdb'de. json dönen örnek var burada: http://stackoverflow.com/questions/1966503/does-imdb-provide-an-api WebRequest objesiyle yukarıdaki api'a http request yapabilir ve dönen response'u Json.NET ile parse edebilirsin.
 3. Ractamainus

  Dota 2

  yok ya sen kötü değilsin, pulkas kötü bence. dediklerine katılıyorum. low mmr'ın en büyük rakibi kendisi. düzenli oynayan bir oyuncu için yükselmesi zor değil normal şartlar altında. pulkas'ın tavrına bakıyorum mesela, farklı değil. tüm suçu üzerinden atıyor. edit: yukardaki mesaj densiz'eydi. @pulkas, mmr aralığında kötü adamlar olabilir ama bu karşı takım için de geçerli. sadece senin takımına özel bir durum değil. ben de ~2200 MMR'ım misal. casual oyuncuyum, toplam 300 küsür oyunum var, 1-2 haftadır oynamıyorum bile. genelde offlane ya da support oynuyorum. takımı taşımak için carry alma fikrini mantıklı bulmuyorum çünkü kimse bulunduğu mmr'ın çok üstünde bir yeteneğe sahip değil. o carry'i diğer oyunculara oranla ciddi bir farkla oynamadıkça, carry oyunu tek başına taşıyamıyor. her oyun adil demiyorum ama bulunduğun mmr'ın çok üzerinde olma ihtimaline yoğunlaşma sen yine de. mesela gerçek mmr'ını kaç düşünüyorsun ki ~1500 MMR'dakiler yetersiz oluyor sana göre?
 4. Ractamainus

  Hrant Dink neden hedef seçildi?

  (tu) nedense kanıtlayamadığımız şeylere "gerçek" demeyi ya da gerçekten olmuş şeyleri unutmayı çok iyi beceriyoruz ama en basit gerçeklerin peşinden gitmenin değeri hakkında hiç bir fikrimiz yok. o yüzden de böyle sikko bir toplumuz açıkçası. mesela şu topic'e bakacak olursak; 80 öncesi katliamlara adı karışmış ve taraflı mahkemelerce tartışılan biçimde beraat etmiş, alperen ocaklarını başımıza sarmış, çatlı'larla ilişkisi sır olmayan bi' hıyarı "reyiz" yapabiliyoruz. hrant dink topicinde yapmasaydınız bari, ayıp lan. ..sonra hrant dink'in cinayetine "fethullah" vs. demek. çok büyük bir olasılıkla yanlış değil ama yersiz. teorileri çok seviyoruz çünkü topluca. ama o teorilerin ucu bucağı yok, bitmiyor sonra. bir süre sonra basit gerçekleri konuşmaz oluyor. herkes makro politik konuşuyor, reel politikte anamız belleniyor ama. ..derin devlet, derin ilişkiler, bik bik diye teoriler sıralamaktan en basit gerçekler yalan oluyor lan. bunların hesabını soramazsın ama hrant dink'in cinayeti sonrası polis tarafından yok edilen delillerin, katille poz veren polislerin hesabını sorabilirsin mesela. madımak katliamının arkasında şu devlet var ya da derin devlet bik bik diyeceğine, o katliamın faillerini savunan avukatların bugün devlet kadrolarında bürokrat ve hatta milletvekili olmasına yardırabilirsin mesela. böyle yüzlerce örnek çıkar türkiye'de. çok basit evrensel hakların peşinden koşsak, şunca teoriye hiç gerek kalmayacak. toplumsal hafızamın da yerine gelecek üstelik. gerisi tatava.
 5. Ractamainus

  Dota 2

  1-2 sene önce valve'ın yayınladığı bilgiye göre oyuncu skalasının ortası 2250 MMR. yani oyuncuların %50'si 2250 MMR altında kalıyor. çok anormal bir durum değil. forumlarda ve oyunda aktif olanların çoğu 2250 üstüdür muhtemelen. o yüzden herkesin mmr çok yüksek gibi görünüyor olabilir. ama küçük çocuklar ya da casual oyuncular da var dota oynayan. haliyle competitive bi oyunda geride kalanlar olacaktır. çok şaşırılacak bir şey yok bence.
 6. Ractamainus

  C# TreeView ve Dar Alanda Kısa Paslaşmalar

  exception'ı paylaşırsan yardımcı olmak daha kolay olacaktır.
 7. Ractamainus

  Super basic C# sorularim

  http://stackoverflow.com/questions/3063320/combobox-adding-text-and-value-to-an-item-no-binding-source
 8. Ractamainus

  Super basic C# sorularim

  işlemini metod içine alıp, metodu tekrar çağırabilirsin bu gibi durumlarda. bkz.: recursion, recursive method function getInput() { var input = getConsoleInput; //kullanıcıdan input'u aldın if (input != 42) getInput(); //input yanlış, başa dön. else print("hayat"); //input doğru, işi tamamladın. }
 9. Ractamainus

  Super basic C# sorularim

  pislik yapıp c#'ta şunla da çözebilirsin, yöntem belirtilmemişse. TimeSpan.FromSeconds()
 10. Ractamainus

  En son okuduğunuz kitap

  mesajınla kafka'yı olumlamışsın vallahi.
 11. Ractamainus

  Avatar: Legend Of Korra #2

  hepsi ekstremist kötü karakterlerin. o yüzden kötüler hatta. yoksa fikirlerinde genelde akla yatan bir yan bırakıyor kurgu. zehir'in anarşist fikrinde ya da amon'un eşitlikçi fikrindeki nihai amaçta pek arıza yoktu mesela. ama adamlar kökten büyük değişimler kovalıyor, haliyle çok yıkıcılar.
 12. Ractamainus

  Kadıköyde ev

  var tabii yav. yeldeğirmeni'ndeki erasmus öğrencilerinin çoğu da odada kalır hatta. ben de zamanında odada kaldım ve oda kiraladım. craigslist'e bakarsanız, görürsünüz zaten ilanları. aktiftir oralar bayağı.
 13. Ractamainus

  Kadıköyde ev

  paralelde craigslist yardırın, oda bakın derim ben.
 14. Ractamainus

  Kamuya pardus geliyor(muş)

  dışardan bakıldığında iyi bir atılım gibi görünüyor. nitekim böyle yapılması da gerekli. ..ama pardus ekibini dağıtan, orada bile kadrolaşmaya giderek yetersiz adamları getiren hükümetin, tüm projenin içine ettikten sonra "pardus'a geçiyoruz" demesi falan boş laf. hikaye..
 15. Ractamainus

  Dota 2

  valla duruyor. yok gibiydi sanki.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected]paticik.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...