Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Aldım gitti. 3 aylık aldım, 18 dolar verdim. 2Checkout kullanıyor, güvenli yani.

Türkiye'den olan VPN'yi kullanıyorum şu an. Kayseri yakınlarından Boğazlıyan diye bir şehirden aldım ip'mi. Ping 25 çıktı. DL hızı aynı.

Çin'den ip aldım şimdi. Çin'in ünlü interneti nasılmış göreyim bir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
VPN daah kullanışlı. Daha hızlı. Video gibi şeylerde çok daha performanslı. Kendini istediğin ülkede gösterebiliyorsun. Tor sadece anonim olduğu için VPN'yi asıl kullanma nedenimiz olan Netflix, Hulu, alışveriş olaylarında işe yaramıyor. Ping çok yüksek ayrıca Tor ile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Şimdi gördüm. VPN olarak her sunucu farklı. Bazıları 1mbit gösteriyor, bazıları 10. Deneyip uygun olanı bulmak gerek. OpenWEB modunda kullanmak daha iyi, supporttan duyduğum üzere ve biraz araştırdığım üzere Astrill farklı bir proxy sistemi kullanıyor onunla 128 bitlik bir şifrelemeyle. daima son hızla çalışıyor ve çok kullanışlı.

Localhost'ta birşeyler yapıyorlar ama, oyunlar ve torrent için proxy olarak localhost'u girmek gerekiyor. OpenVPN modunda servere göre değişiyor, HideIpVPN kadar hızlı değil ama daha stable.

Genel olarak daha iyi ama. OpenWEB özellikle sağlam.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Astrill aldımda openweb modunda iken ssl olmadığı için sanırım anonym deiliz ama hız kaybı yaşamıyoruz openvpn de ssl de var gibi bir gösterim var programında. Tam olarak anlayamadım açıkçası program çok açıklayıcı değil.

22 ağustos sonrası webde surf için Netherlands 1 OpenWeb kullanıcam gibi duruyor. Germany 1 ve 2 de hız netherlands a göre yavaş geldi bana.

IDM ile yaptığım downloadlara OpenWeb kullanırken sanırım hiç etki etmiyor tam anlayamadım bilgisi olan birisi varsa açıklarsa güzel olur aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Astrill support ile konuştum. Kendim de test ettim. OpenWEB dedikleri kendi ürettikleri bir proxy programı sadece. Ama bir elite proxy kendisi, high-anonymous proxy yani. Transparant değil yani. Sadece browserlarla çalışması da bundan. Yaptıkları program da bu işe yarıyor işte. Programların proxy yerine (varsa) localhost'u gösterince programlar da OpenWEB kullanıyor. Tamamen güvenli yani, o konuda rahat edebilirsin. Dediğim gibi, HideIpVPN kadar hızlı değil, ama yanında gelen bir sürü özellik nedeniyle değiyor gibi bence. USA'de en iyi hız New York'da bence.

OpenVPN'yi anlatmama gerek yok zaten, ne olduğunu öğrenmek çok kolay. Klasik VPN.

Ben düz VPN istediğimde Astrill'den çıkıp OpenVPN olarak tekrar girmek yerine L2TP modunu kullanıyorum: https://www.astrill.com/manuals/Astrill%20L2VPN%20Manual%20Windows%207.pdf Anladığım kadarıyla Amerika'dan en boş sunucuyu atıyor sana, hızlı oluyor. Şu anda onu kullanarak Usenet'ten ortalama %80 verim alıyorum. HideIpVPN ile %90'dı bu. VPN modu için bu değer bu arada. OpenWEB New York ile bazen %100'e yakın bir verim ve 80-90 ping alıyorum.

Astrill'i kullanırım diye düşünüyorum ben. Maksimum hız yok ama aradaki 1.1 mb yerine 1 mb dl ederim, bir sürü ek özellikten, sunucudan yararlanırım diyorum. Ping HideIpVPN'den daha iyi bir de.

Torrent konusunda OpenWEB'in engeli var. Torrent programına localhostumuzu proxy olarak girsek de indirmiyor. VPN modlarında verim usenet ile aynı zaten.

Bu arada OpenWEB New York'u hiç kapatmadan kullanıyorum ben. Kendini farkettirmeyecek kadar iyi. Sadece okul gibi, paticik gibi, google gibi, steam gibi önemli yerlere kendi ip'mi kullanarak bağlanmak istediğimi söyledim programa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...